NVIDIA a Fedora3 - no screens found

Sekcia: Hardware a Drivery 27.06.2005 | 17:15
Avatar Fedorko Fedora Core 3  Používateľ
Caute, asi je to tu stale dookola, ale aj tak sa opytam, lebo sa mi vobec nedari :-( Nahodil som drivre Nvidia. Zeditoval som xorg.conf, ale tam to vzdy konci. Ked chcem nastartovat X-ka cez startx, tak mi vyhodi chybovu hlasku:Could not open device file /dev/nvidia0 (input/output error). The Nvidia kernel module does not appear to bereceiving interrupts generated by Nvidia graphics device. Failed to initialize Nvidia graphics device. Aborting. Screen(s) found but none have a usable configuration. Fatal server error: None screens found. Ked to spravim cez telinit 5 tak parkrat blikne, potom mi ponukne moznost nakonfigurovat grafiku cez taky graficky dialog a vrati v xorg.conf driver na "nv". Toto iste mi kedysi robilo v MDK9, tam som to nakoniec vzdal. Ale tu by som to strasne rad rozbehal. Pls, v com robim chybu? Dik za kazdu radu.
    • Re: NVIDIA a Fedora3 - no screens found 26.06.2005 | 17:24
      peter golis   Návštevník
      >The Nvidia kernel module does not appear to bereceiving interrupts generated by Nvidia graphics device. mas pred startom XWindows nahraty ovladac/modul nvidia?
      • Re: Re: NVIDIA a Fedora3 - no screens found 26.06.2005 | 17:45
        Avatar Fedorko Fedora Core 3  Používateľ
        pokial myslis modprobe nvidia, to som spravil. podla akehosi navodu som aj do modprobe.conf pridal riadok alias cha-major-195 nvidia, ale ci to malo nejaky vyznam, to neviem :-(
        • Re: Re: Re: NVIDIA a Fedora3 - no screens found 26.06.2005 | 21:16
          peter golis   Návštevník
          no, jadrovy ovladac pre nvidiu sa musi zaviest medzi startom systemu a startom XWindows popripade pocas jeho startu ale pred aktivaciou grafiky). normalne sa to robi pomocou /etc/modprobe.conf alebo /etc/modules.conf (podla verzie jadra - 2.6/2.4) kde ma byt riadok: alias char-major-195 nvidia #alebo tak nejak ktory by to mal zabezpecit, ale nie vzdy sa tak stane. obcas je to treba (ako u mna napriklad - mdk 9.3) zaviest rucne (modprobe nvidia). ale v konfiguraku xwindows musi byt korektne skonfigurovany typ pristupu na agp port (cez kernel dri alebo priamo cez nvidiacky modul). zavisi od typu a verzie dosky.
          • Re: Re: Re: Re: NVIDIA a Fedora3 - no screens foun 27.06.2005 | 17:15
            Avatar Fedorko Fedora Core 3  Používateľ
            Ďakujem za shahu pomôcť. Nakoniec som na to prišiel. Na mojej doske (ECS K7S5A Sis735) stačilo zapnúť v BIOSe voľbu Allocate IRQ to PCI VGA a zrazu to išlo! Tak som si hneď prešiel pár tratí v TuxRacerovi :-).