embedded

Sekcia: Programovanie 14.07.2008 | 12:08
Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
hi all,

chcel by som programovat embedded systemy. Existuje nejaky virtual machine?

Je jedno co to bude, aj ked to bude "virtualna diodka", ktorej naprogramujem blikanie - staci mi nieco uplne zakladne.


Thx
    • Re: embedded 14.07.2008 | 12:09
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Neviem, ako pre linux, ale pre windows je AVR studio, ktore ma aj emulator. Mozno by to islo aj cez wine.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: embedded 14.07.2008 | 12:15
        Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
        thx moc, ale potreboval by som to skor na linux a podla moznosti, aby sa to programovalo v C/C++
        kazdopadne to kuknem
        • Re: embedded 14.07.2008 | 12:19
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          V AVR Studio sa da robit aj v C. Inak, toto vyplul google.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: embedded 14.07.2008 | 20:55
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Mne sa ho nepodarilo nainštalovať cez wine.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: embedded 14.07.2008 | 21:45
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Ani mne, ale ani som sa nejako nesnazil, preto som pisal, ze mozno pojde. Na desktope mi bezi windows a prave AVR Studio je jednym z dovodov.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: embedded 14.07.2008 | 12:43
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Mne sa osvedcilo Keil uVision, pod wine by to malo behat. Teba zaujima asi simulacia periferii.