SUSE Linux Enterprise -> pre a proti

Sekcia: Komunita 20.07.2008 | 17:25
Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
Zdravicko

tak istou nahodou som zacau uvazovat, ze vyskusam open suse na desktope a napadlo ma ci sa oplati zaplatit si za suse enterprise. trosku som prebehol novell.com, no rad by som vedel vas nazor, a skusenosti s tymto produktom.
podla mna je to zaujimava volba a ani to nestoji velke peniaze. desktop je desktop a linux je linux. predsalen clovek moze mal lepsi pocit, ked sa mu niekto zaruci za operacny system...
tak co vy nato?
Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: SUSE Linux Enterprise -> pre a proti 20.07.2008 | 17:38
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      vravi sa ze co sa v openSUSE osvedci, to putuje do SLED ;) tiez by ma inac zaujimaly nazory ostatnych na platene suse, s openSUSE som spokojny maximalne
    • Re: SUSE Linux Enterprise -> pre a proti 20.07.2008 | 21:15
      mirok   Návštevník
      SLED pouzivame vo firme cca 1,5 roka. Je to velmi stabilny operacny system. Danou za spolahlivost je trocha konzervativnejsi pristup k novinkam, ale to ako nevyhodu nevnimam. Taktiez je omedzeny pocet podporovaneho SW, ale to je vzhladom na zameranie distribucie pochopitelne. Pre nasadenie do firmy absolutne odporucam. Vacsina veci funguje out of the box, kvalitna je tiez dokumentacia a podpora.
      • Re: SUSE Linux Enterprise -> pre a proti 20.07.2008 | 23:06
        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
        vdaka za reakciu.
        mimochodom ako je to s instalovanim sw, ktory nie je podporovany, cize nie je v repozitari? da sa pouzit repozitare pre opensuse alebo treba kompilovat?
        Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: SUSE Linux Enterprise -> pre a proti 22.07.2008 | 01:11
          mirok   Návštevník
          Da sa pouzit SW pre Suse 10.1, ale nikdy som nepocitoval potrebu to robit. Na http://software.opensuse.org/download/ najdes balicky aj pre SLED, je tam skoro vsetko pre bezne pouzitie. Ak chces ale stabilitu, najlepsie je pouzivat len veci oficialne podporovane, lebo pouzivanim nepodporovaneho (rozumej dostatocne netestovaneho) SW stracas hlavnu vyhodu SLEDu a tou je stabilita. Kompilovat samozrejme mozes ale plati vyssie uvedene...
          • Re: SUSE Linux Enterprise -> pre a proti 22.07.2008 | 12:54
            Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
            Pridanim neoficialnych balikov stracas aj narok na podporu.
            Inak neviem komu sa oplati platit par tisic rocne za podporu, ked Bluepoint ponuka rocnu podporu za nejakych 700 korun ceskych na openSUSE. Ale vzdy sa da robit hack so SLE produktom, ze si zaregistrujes na 30 dni evaluate version a po vyprsani sa da registracia zopakovat.
            Ale jedna z najva:csich vyhod, ktoru ocenia asi len velky zakaznici typu banka a pod., je garantovana podpora produktu minimalne 7 rokov.
            Only man who sells empty boxes is the undertaker.
            • Re: SUSE Linux Enterprise -> pre a proti 29.09.2008 | 15:21
              Dotmindes   Návštevník
              Nemam s tymto platenym distrom skusenost,ale je tam skusobna verzia tak si moze kazdy otestovat zdarma.Na tomto webe najdete download aj blizsie info + sle vs opensuse
              http://www.suseserver.cz/
              • Re: SUSE Linux Enterprise -> pre a proti 29.09.2008 | 16:34
                Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                Aby bolo jasno, softver je 99% GPL. Platis iba za podporu.
                Only man who sells empty boxes is the undertaker.
                • Re: SUSE Linux Enterprise -> pre a proti 29.09.2008 | 17:49
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  ak to chapem... tak sa mu bude niekto ihned venovat cez telefon mail ICQ Jabber klasicku postu atd? :)

                  chudak co by ma mal na starosti... ;)