EJB 3.0 tutorial

Sekcia: Programovanie 21.07.2008 | 22:20
Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
Ahojte. Potrebujem si naprogramovat firemnu aplikaciu v jave. Kedze som v J2EE len
zaciatocnik, hladam nejaky tutorial. Kazdy tutorial vsak ma sklon urobit vyslednu aplikaciu
webovu, co ja nechcem a dost ma to matie. Zaroven by som bol rad, keby ten tutorial
nebol len typu CalculatorBean a jedna trieda EJB uplne odclenena.
Nemusi to byt vyslovene tutorial, ale nejaka naozaj jednoducha aplikacia, ktora pouziva
Entity Beans ako pri vyhladavani z SQL, tak aj pri pridavani + Session Beans.
Viete mi nieco poradit? Vdaka. 
    • Re: EJB 3.0 tutorial 22.07.2008 | 00:27
      ARny   Návštevník
      Ak ti mozem dobre poradit zabudni na EJB3. Neviem sice aku aplikaciu chces staviat ale kedze si zaciatocnik v J2EE tipujem ze to nebude nic velkeho. Preto by si sa mal poobzerat po inych technolgiach. EJB je sice pekne ale je s nim vela roboty. Nikdy sa mi ten koncept nepacil a ked sme ho zavadzali tak sme sa stretli s mnohymi problemami. Je lepsie pouzivat jednoduchsie technolgie a mat to vsetko pod kontrolou nez toto. EJB moze mat opodstatnenie len pri velkych projektoch a aj tam si dovolim tvrdit zeby sa jednoduchsie technologie uplatnili skor nez EJB ale to by ma javisti asi ukamenovali ze?
      • Re: EJB 3.0 tutorial 22.07.2008 | 00:34
        Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
        Ok, v poriadku, ale co su teda jednoduchsie technologie?
        • Re: EJB 3.0 tutorial 23.07.2008 | 01:20
          ARny   Návštevník
          No ja by som sa zameral na obycajne javabeans a pre perzistenciu by som pouzival iBatis. Je to super vec. Sice sa tam mozno viac napises ale mas vsetko pod kontrolou. Kedysi sme pouzivali JPA a EJB3 a robilo to hrozne veci. Mozno sme tomu uplne nerozumeli ved to aj bola dost nova technologia ale nespravalo sa to tak ako sme chceli. Postupovali sme dost pomaly a tak sme si dali tu pracu a vsetko prekopcili do normalnych javabeans + iBatis. Bolo to to najlepsie rozhodnutie. IBatis je lahko pochopitelny okrem toho ak sa ti nechce pisat vsetko mozes si dat kopec kodu aj vygenerovat cez tool ktory sa vola abator ale nemam ho vyskusany. Kazdopadne kapitola sama o sebe je vyber prezentacnej technologie. Ci uz nedokonale JSF alebo nieco nove ako wicket ci echo2 pripadne applety.
      • Re: EJB 3.0 tutorial 22.07.2008 | 16:43
        Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
        Ozaj a este: fajn by bolo, keby investicie (nepocitam cas) pri vyvoji neboli velke.
        • Re: EJB 3.0 tutorial 23.07.2008 | 01:24
          ARny   Návštevník
          No ved v poriadku. Vsetko na com java fici ma free verziu takze to sa da. Idealne je pouzitie MySQL ako DB, tomcat ako server, iBatis pre pracu s objektovo-relacnym mapovanim DB. Vsetky tie veci si free (aj ked neviem ako je to pri komercnom pouziti hlavne pri MySQL). Takze investicie budu hlavne ten cas.
          • Re: EJB 3.0 tutorial 25.09.2008 | 18:28
            w3w   Návštevník
            Dobra kniha, volne stiahnutelna je: Mastering Enterprise JavaBeans 3.0

            Ako bolo spomenute, na webovu aplikaciu je ti aplikacny kontajner viac-menej zbytocny,. Cize aj "klasicke" EJBeany nepotrebujes.

            A entity beany v EJB3 nie su nic ine ako POJO (klasicke java bean). JPA (java perzistence api) je "len" mnoznina anotaciii, ktore definuju mapovanie beanov na tabulky. A toto cele sa moze diat uplne mimo aplikacneho kontainera.

            Ja na perzistenciu pouzivam Hibernate s JPA anotaciami.

            Alternativou k EJB je napriklad teraz velmi rozsireny Spring framework. Ktoreho sucastou je aj SpringMVC webovy framework,. Ja ako webovy framework pouzivam s oblubou JSF, no je to vec vkusu alebo kam ta vietor zavanie. Ak sa raz naucis nieco pouzivat, tak sa to stava pre teba jednoduche.

            A ako DB odporucam PostgreSQL
          • Re: EJB 3.0 tutorial 27.02.2009 | 22:16
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            cavte, v skole sme dostali zadanie robit v jave. Chcel by som pouzit takto technologie ::
            Mysql ako DB < - > hibernate < - > TOMCAT 6. A vyvijat v NetBeanse. Avsak neviem ako mam rozchodit tomcat 6...google zlyhal. Robi niekto na tomcate?