Projekt LinuxWiki.sk

Sekcia: Komunita 22.07.2008 | 00:52
Avatar halabala Fedora 10  Používateľ
Zdravím,

písal som e-mail pánovi Srnkovi no z nejakého dôvodu mi ešte neodpísal. Som autorom projektu www.linuxwiki.sk a v e-maile som žiadal o možnosť poinformovať o mojej snahe tu na Vašej stránke. Prešlo však už niekoľko dní a odpoveď som nedostal tak dúfam, že sa pán Srnka nenahnevá.

Ako som spomínal som autorom stránky www.linuxwiki.sk a chcel by som požiadať navštevníkov tohto portálu o pomoc. Veľmi by ma potešila akákoľvek Vaša kritika a názory a ešte radšej by som bol ak by sa našiel niekto, kto by mal čas a chuť mi s jeho tvorbou pomôcť. Prosím smerujte svoje komentáre a otázky na mail, ktorý mám v profile.

Na záver chcem povedať, že nie je mojím cieľom vytvárať akékoľvek konkurenčné rozbroje pretože jednak ja som s prácou ešte len začal a jednak zameranie stránok je iné (hoc cieľ je rovnaký).

Pičoch je veľo, len nalivačoch malo!
    • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 01:13
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
      pan srnka je na dovolenke :)
    • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 01:24
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Myslím si , že každý pokus niečo , niekomu priblížiť či uľahčiť je dobrý , ale pri tomto sa ešte hodne zapotíš kým to dopíšeš.
      Kopírovať wikipediu asi nepomôže nikomu ale ak sa tu objaví napr. zoznam najčastejších riešení problémov , tak by to mohla byť cesta pre začiatočníkov , ktorí majú problem s pochopením a praktické príklady riešenia , by mohli byť dobrým uľahčením..
      Rozvrhnutie sekcií sa mi zdá byť vhodné ale asi by som preferoval menej všeobecnosti a viac podrobností a odlišností jednotlivých distribúcií
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 01:28
      no... ja hladam miesto kam si hodit changelogy...

wiki milujem a pomohol by som s tym... a rad by som ako wiki napisal svoj "Slavny" manual :) mozno sa rysuje prilezitost...
    • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 02:07
      milboy:
      Ďakujem veľmi pekne za názor. Mojim cieľom nie je kopírovať wikipédiu (obsahovo určite nie - všetko si píšem sám). Chcem vytvoriť sebestačnú stránku, ktorá sa budemôcť spoliehať na svoje odkazy a nebude sa musieť odvolávať na cudzie návody.
      To čo spomínaš (t.j. návody pre začiatočníkov) to všetko samozrejme bude ale až postupom času. Najprv chcem dorobiť časti o linuxe všeobecne - pre jednotlivé distribúcie bude samozrejme vytvorený priestor a budem sa venovať aj návodom, tipom a chystám aj seriály (napr. o programovaní v C využívajúc linuxový kernel, o shell scriptingu a pod.) ale potrebuje to čas keďže zatiaľ som na to sám
      • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 02:16
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        .. ved hovorím , že sa zapotíš...
        a super navod , to je niečo čo ti tu stano ponuka , aby sa mohol realizovať ,ked nema po nociach čo robiť...
        V každom prípade teším sa každej lastovičke ,ktorá vyletí z hniezda a nezožerie ju moja nenažraná mačka.. , tak veľa chuti a dobrých nápadov..
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 02:13
      Stanislav Hoferek:
      Som veľmi rád, že si sa ozval. Sledujem tvoje distro už dlhšiu dobu a pokiaľ by si chcel o ňom tvoriť a spravovať nejaké informácie tak nemám problém ti poskytnúť priestor. Momentálne sa cez stránku nezaregistrujes (verejnú registráciu na princípe wiki som zrušil - chcem zachovať kvalitu článkov a keby mohol editovať každý šlo by to len ťažko) ale ak máš záujem pošli mi prosím ťa e-mail na admin AT linuxwiki DOT sk a popíš svoju predstavu o tom čím by si chcel prispieť (stránka o greenie popr. aj niečo iné ak by si mál čas - nie je to však nutnosť) a dohodneme sa.
      • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 11:33
        fckr   Návštevník
        Zrusenim verejnej registracie nezachovas kvalitu clankov iba zabranis zvysovaniu ich poctu. Takymto stylom je to vopred odsudene na zanik.
      • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 11:47
        prepac... ale ak je to wiki a zaorven to nie je wiki, teda nemoze hocikto urpavovat clanky, tak potom nebudem mrhat svoj cas s takym projektom
      • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 11:53
        takze... dohodneme sa az bude na to wiki mozne aby som tam zapisoval ja aj hocikto dalsi. samotna wikipedia to ma super, tak v com je problem? preco je to inak?
    • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 17:59
      Ďakujem za názory a rozhodol som sa prehodnotiť svoje rozhodnutie a v súčastnosti je už možné registrovať sa a pridávať články pre kohokoľvek. Zrušenie registrácie naozaj nepomôže k nadobudnutiu kvality a priznávam, že to bolo unáhlené rozhodnutie (ktoré vonkoncom nepodporuje myšlienku open source). Momentálne stránka funguje úplne na princípoch wiki a dúfam, že tento "prešľap" Vás neodradí od prispievania (teraz nemyslím len pána Hofereka ale komunitu vo všeobecnosti). Mal som si uvedomiť, že nazvať stránku wiki a pritom popierať jej princípy bolo hlúpe. Ospravedlňujem sa.
    • Re: Projekt LinuxWiki.sk 22.07.2008 | 19:30
      still   Návštevník
      Uvidime ako sa tomu bude darit v buducnosti.. mensie detaily..
      1. uviedol si sem adresu, ale nie odkaz, vyhladavacom sa viac paci odkaz, takze tu je: www.linuxwiki.sk
      2. Ten obrazok si daj bud priesvitny, alebo biele pozadie ;-)

Pocas dlhych zimnych vecerov aspon bude co robit.. fajn ;-)
    • Re: Projekt LinuxWiki.sk 30.09.2008 | 19:31
      prosim ta mozes tam dat daky antispam???