ext3 zapis/citanie

Sekcia: Konfigurácia 22.07.2008 | 02:04
praslička   Návštevník
Rozhodol som sa zrusit dual-boot a prejst uplne na Linux. Nfts particu som naformatoval na ext3, ale nemozem na nu zapisovat. Ako ju mám uplne spristupnit? skusal som aj neake navody,ale vzdy som dostal neaku chybu v terminali. Vopred dakujem za pomoc
    • Re: ext3 zapis/citanie 22.07.2008 | 10:09
      Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
      nebola to chyba ze you have not permition, bla bla bla, alebo you don't have write acces bla bla bla? skus si to zmenit v /etc/fstab alebo ked to mountujes "rucne" nezabudni na volbu "-rw", a nevidim v tom problem.. no myslim ze by pomohlo ak by si tu pastol aj tu "chybu v terminali" co Ti to vypisuje
      Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
      • Re: ext3 zapis/citanie 22.07.2008 | 16:19
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        tu by si mal mat asi vsetko http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku


        ked to vsetko urobis nezabudni restartovat pc alebo zadaj sudo mount -a
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
      • Re: ext3 zapis/citanie 23.07.2008 | 00:21
        praslička   Návštevník
        je to chyba permission denieded. Asi som zle formuloval otazku. Potrebujem proste tej inkriminovanej ext3 particii nastavit prístupové práva tak, aby som sa k nej mohol dostat (citanie+zapis) aj bez pouzitia sudo. lebo zatial sa mi to javi tak, ze je r--. dakujem za rady.
        • Re: ext3 zapis/citanie 23.07.2008 | 00:32
          WlaSaTy   Návštevník
          To co som Ti radil funguje jednorazovo a na vzdy, ak sa teda jedna o Unix like FS, ext3 ako si pisal. No nic, tak sa maj.

    • Re: ext3 zapis/citanie 22.07.2008 | 17:42
      WlaSaTy   Návštevník
      Ak sa jedna o ext3 particiu, tak na nu mozes zapisovat. Ale obvykle az do podadresara pretoze standardne na koren daneho disku zapise len spravca az dovtedy kym si nerozmysli kto a ako tam moze zapisovat.

      Skus dat sudo chgrp users /adresar/particia a sudo chmod g+rwx /adresar/particia ci sa to nezlepsi.