php :(

Sekcia: Programovanie 25.07.2008 | 14:57
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
Ahojte vsetci. Tak som sa rozhodol pozriet sa do tajov php. Najprv som nainstaloval apache 2.2. Potom som zistil ze k tomu potrebujem doinstalovat php a mysql. Vygooglil som ze staci zmazat priecinok kde je apache 2.2 a je odinstalovany. Zmazal som. Nainstaloval som najprv mysql, cez apt-get, potom podla navodu apache 2.0 a php 5. Apache sa spustil bez problemov, po zadani localhost do prehliadaca mi zobrazi stranku. Ked ale vlozim do zdrojaku nejaky php syntax napr <? echo ("toto je nejjednodušší SGML zpracovatelská instrukce\n"); ?> nezobrazi sa mi nic. Z toho usudzujem ze mi asi nejde php vobec, alebo nejde tak ako ma. Netusim v com moze byt chyba. V apache konfiguraku som mal uz php5 modul automaticky vlozeny, jedine zmeny co som robil boli ze som zadal moju ip adresu, kde malo byt DNS a v php konfiguraku som zapol short open tags. A este jedna otazka. Nemam sice este verejnu ip, ale ked na mojom pocitaci zadam moju ip adresu tak by mi malo zobrazit moju stranku nie? Alebo na pocitaci v mojej lokalnej sieti. Apon tak mi to islo ked som mal Apache 2.2. Ako sa takto dostanem k mojej stranke z ineho pocitaca? Chlapci dik ak mi pomozete, alebo sa aspon pokusite.
    • Re: php :( 25.07.2008 | 15:00
      Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
      este jedna vec. do hlavicky v index.html som nic nezadal, mozno tam bude chyba. treba tam nieco take?
      • Re: php :( 25.07.2008 | 15:04
        Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
        aha :-D to treba premenovat na php :-D takze teraz znie otazka, ako nastavit primarnu stranku php subor? viete namiesto index.html
        • Re: php :( 25.07.2008 | 15:13
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          skus pouzit namiesto kratkych zobacikov <? echo "hello"; ?> kompletne <?php echo "hello"; ?>
        • Re: php :( 25.07.2008 | 15:14
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          samozrejme este ze ten priecinok kde su ulozene www projekty by mal mat prava na prehladavanie chmod 755 tvoj_www_adr/
          • Re: php :( 25.07.2008 | 15:27
            Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
            a poradite mi nejake dobre php navody? zistil som ze syntax je taka ista ako v c, co je dobre
            • Re: php :( 25.07.2008 | 15:47
              Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
              pozri si navody na linuxsoft. tam je dobry serial o php
              zrezo@jabbim.sk