Nefunkcny jabber

Sekcia: Konfigurácia 29.07.2008 | 22:45
Avatar chaser Debian  Používateľ
Nainstaloval som pred mesiacom do kompu debian a pred niekolkymi dnami som ho musel reinstalovat. Vtedy mi jabber chat isiel normalne a po reinstalacii ma nechce pripojit a vsetko mam zadane rovnako ako predtym ( asi ) nevedel by mi niekto pomoct ? Spaja ma a spaja a nic z toho :(
    • Re: Nefunkcny jabber 29.07.2008 | 23:16
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Na akom servri si registrovaný? Cez akého klienta sa pripájaš? Nevypíše to nejakú chybu, keď sa mu nepodarí pripojiť? Nemáš niekde blokovaný port 5222 (napríklad firewallom)?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Nefunkcny jabber 30.07.2008 | 00:06
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        No pripojeny som na gmaily. www.gmail.com :) a chcem sa prihlasit cez nejaky chat na jabber no nejde mi to. Ma pripaja hoci aj 10 min a potom vypise : zlihanie sietoveho servera alebo taku dajaku hlasku ( teraz nevypisuje nic iba stale pripaja ) no a ani ma nepripojilo a nic nevypisalo. Predtym mi to slo, a zda sa mi ze neblokujem port 5222 a kde sa to da presne zistit ?
        • Re: Nefunkcny jabber 30.07.2008 | 00:19
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          A ako to máš nastavené? Gmail sa pripája na talk.google.com cez port 5222 alebo aj 80 (to ak je všetko blokované a povolené iba http).
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Nefunkcny jabber 30.07.2008 | 20:21
            Avatar chaser Debian  Používateľ
            No ja sa pripajam cez port 5222, vzdy som ho mal tak nastaveny
            • Re: Nefunkcny jabber 30.07.2008 | 20:29
              Avatar chaser Debian  Používateľ
              Uz viem kde som mal chybu som nezadal : talk.google.com , dikes moc si mi velmy pomohol. Vdaka