problem s instalaciou debianu

Sekcia: Ostatné 01.08.2008 | 16:46
Avatar crysa   Používateľ
mam notebook a doteraz som pouzival dual-boot windowsu xp a kubuntu 8.04

kubuntu sa mi vsak nejak nepozdava lebo je to dost jednoduche a pouzivam ho uz urcity cas a preto som chcel nahodit debian, avsak vzdy sa mi vyskytnu nejake chyby

uz davnejsie (asi v januari) som stiahol debian 4.0r2 etch avsak instalator mi nechcel rozpoznat dvd-rom mechaniku tak som skusil iba normal debian-testing-kde cd, to mi islo bez najmensich problemov ibaze tieto distribucie ako su debian-kde alebo kubuntu nemaju taku plnu podporu programov ako distra s gnome (preto chcem si nainstalovat najprv debian s gnome a potom kde4)

nainstaloval som si potom kubuntu a to mi fachcilo ok lenze uz ho nechcem z vyssie spomenuteho dovodu

v stredu som si stiahol debian netistall cd a nainstaloval debian z internetu ale objavil sa problem ktory nejak nemozem vyriesit: instalacia prebehla v poriadku (az na to ze mi nenainstalovalo grub ktory som neskor doinstaloval z ubuntu livecd) ale pri prihlasovani sa mi nejako nezobrazuje text, vsetko co zadam na klavesnici nevidim, vidim len blikaci kurzor textu ze sa pohybuje, ale pismen nikde (jedine napisane je to ze Vitajte v.... a tie ponuky sedenie, nastavenie etc...)
prihlasim sa a ked sa mi nacita gnome nemam napisane uz vobec nic, nevidim jedine pismenko, ziadnu ikonu len panely gnome a ze tam nieco je ale nezobrazuje sa to
skusil som stiahnut normalny debian-testing-dvd1 ale ten isty problem
stlacil som potom ctrl+f1 aby ma preplo do textoveho prihlasenia a to mi v pohode islo

co mam urobit? nainstalovat kdm alebo co?
    • Re: problem s instalaciou debianu 01.08.2008 | 17:09
      Avatar crysa   Používateľ
      skusil som nainstalovat kdm v textovom rezime ale po restarte to vyzeralo este horsie, potom som mal skoro celu obrazovku zaplnenu modrou a v tom som mal uz aj tak dost biedne policka na prihlasenie :(
      • Re: problem s instalaciou debianu 02.08.2008 | 23:16
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        To vyzerá byť na problém s ovládačom grafickej karty. Akú máš kartu a aký ovládač?
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: problem s instalaciou debianu 03.08.2008 | 20:37
          Avatar crysa   Používateľ
          v grafike to nebude, intel gma x3100 ovladac som v linuxe na tu IGP nikdy nepotreboval

          a kde verzia debianu mi isla vzdy dobre, gnome som este nemal nainstalovanu na disku
    • Re: problem s instalaciou debianu 04.08.2008 | 12:31
      Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
      Pri instalacii si zvol jazyk ANGLICTINA, nie SLOVENCINA, mohlo by to pomoct, kamos mal podobny problem a v X-kach mu nesli tie slovenske znaky a proste texty blbli... Myslim ze za pokus to stoji. Tak vela stastia...
      Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
      • Re: problem s instalaciou debianu 05.08.2008 | 14:32
        Avatar crysa   Používateľ
        nakoniec to zrejme je v grafike, s jednym linuxakom z ineho fora sme zrejme prisli na to ze chyba je v grafickom ovladaci fx86-video-intel

        debian uz nemam, presiel som na arch a v tom mi to robi tiez, preto uz len musim nejak najst starsi ovladac a prip. downgrade jadra na 2.6.24 v ktorom mi tu chybu nevyhadzovalo (v debiane som mal 2.6.25-11, v archu mam az 2.6.26)

        myslim ze mozte lock