Debian.. a ovladac na grafiku

Sekcia: Hardware a Drivery 02.08.2008 | 16:20
Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
cawte..ludia..tak som z ubuntu skusil teraz debian ci by sa mi aspon tu nepodarilo neako rozbehnut tu moju grafiku (ATI RADEON SAPHIRE X1650 8X AGP VERSION DDR2 512 MB)......skusal som uz neake veci ale opet ..nejdu..ak mate niekto s tymto skusenosti alebo ste videli kdesi na nete ako to rozebhli alebo navod ako na to tak prosim poradte :) predom DIKY
    • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 02.08.2008 | 16:37
      Laco   Návštevník
      Nazdar,
      problemy s ATI grafikami su vseobecne zname, no daju sa rozbehat. Aku verziu kernelu pouzivas? Ako ti vyzera /etc/X11/xorg.conf
      aky vystup ti dava: fglrxinfo ?
      skus v prvom rade nainstalovat ovladace ATI. Npariklad ja mam X2500 ale s novymi ovladacmi zo stranky ATI som ich nevedel rozbehat.
      pouzivam nasledovny: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati. com/drivers/linux/ati-driver-installer-8-5-x86.x86_64.run

      nezabudni pridat fglrx-kernel-source do jadra. ked ti to nebude fungovat tak cez modconf si vies pekne pridavat/odoberat moduly do kernelu.
      Poznamka: pouzivam aj jadro 2.6.26 tu vsak este nie je podpora fglrx installu do jadra, takze tam kartu nerozbehas plnohodnotne. OpenGL ti bude pouzivat mesu, ale ak nehras moc hry tak ti to bude stacit, napriklad doom2 tam bezi skvele:)

      tak vyskusaj a postni, ze ako to dopadlo
    • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 02.08.2008 | 16:56
      Avatar tompson Debian "lenny"  Používateľ
      vrat sa spat pod *buntu :]
      GNU/Linux debian "lenny" ? ..hurd ? :D !@#$%^*(^%$#@#$% :]
      • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 00:08
        Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
        pocuj diky moc za rady....sry ale teraz momentalne mam pokazeny PC maju mi ho zajtra doniest tak ti poviem viac :) ale dik za rady
        • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 11:08
          Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
          xorg.conf

          Section "InputDevice"
          Identifier "Generic Keyboard"
          Driver "kbd"
          Option "XkbRules" "xorg"
          Option "XkbModel" "pc105"
          Option "XkbLayout" "sk"
          Option "XkbVariant" "qwerty"
          EndSection

          Section "InputDevice"
          Identifier "Configured Mouse"
          Driver "mouse"
          EndSection

          Section "Device"
          Identifier "Configured Video Device"
          EndSection

          Section "Monitor"
          Identifier "Configured Monitor"
          EndSection

          Section "Screen"
          Identifier "Default Screen"
          Monitor "Configured Monitor"
          EndSection




          fglrxinfo
          display: :0.0 screen: 0
          OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
          OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
          OpenGL version string: 1.4 (2.1 Mesa 7.0.4)



          kernel
          2.6.25


          A PRECO MMA PREJST SPET NA *BUNTU...KED S TYM SOM TAM MAL ESTE VECSIE PROBLEMY...
          • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 14:22
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            asi myslel to ze debian nie je pre zaciatocnika a nastavit vsetko potrebne je ovela tezsie ako v ubuntu, ktore to robi viac menej samo

            a ja by som odporucil skusit mint, je odvodeny od ubuntu a este viec eser friendly

            ku grafike sa neviem povedat nic viac
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 14:43
              Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
              jaj oki...DIKY....ale chcem radsej ostat.. DEBIAN..nechcem mat moc..take eser friendly distribusie..i ked netvrdim ze su zle
              • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 16:30
                Laco   Návštevník
                nazdar,
                precitaj si nasledovne clanky:
                http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/59/index.html
                http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/158/index.html

                Ak dodrzis postupy, tak by si grafiku mal rozbehat.

                • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 16:32
                  Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                  aha super diky..idem hned teraz skusat potom sa ozvem co a ako :)
                  • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 16:33
                    Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                    http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/158/index.html
                    toto som uz dneska skusall ale nemam kernel 2.6.26 ale 25
                    • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 16:54
                      Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                      mam tu jeden problem ja tam nemam toto
                      v menu vybrat select > fglrx > build > install=yes
                      dal som select ale je tam iba fglrx-kernel a ked tam to tam medzi nimy neni build
                      • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 19:13
                        Laco   Návštevník
                        ten patch by mal sediet aj na 2.6.25
                        • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 19:26
                          Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                          no ok..ale aj ked ho davam tak tam nemam subor fglrx.ko
                          • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 21:19
                            Laco   Návštevník
                            mas ty vobec korektne nainstalovany ovladac od ATI?
                            znova ho nainstaluj, ale takto:
                            ./ati-driver-installer-<verzia>-<architektura>.run --buildpkg Debian/etch

                            vytvori ti deb balicky a tie si potom pekne krasne po jednom nainstaluj
                            sudo dpkg -i <nazov_balicka>

                            a potom postupuj dalej s patchom, resp. daj vediet ci sa instalacia balickov podarila
                            • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 21:52
                              Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                              no ok skusim to tak...i ked som to uz tak robil...ale no neva skusim este raz....a inac ja mam debian lenny
                              • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 22:15
                                Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                                no nic..nejde..ja to uz fakt ako nechapem..a nevies preco mi neakuzuje to select...fglrx.......atd??
                                • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 22:35
                                  Laco   Návštevník
                                  neviem, ale to neukazovalo ani mne:) ale vravim po aplikovani patchu sa vsetko vyriesilo.
                                  skus ten patch....pripadne ak sa ti nedari uspesne patchovat, posli mi bud sem alebo na email vystup, ktory si dostal spustenim patchu. a ze tam nemas subor fglrx.ko znamena ze fglrx nemas korektne nainstalovane...si si isty, ze prebehla korektne?
                                  email mam v profile, nick lza
                                  • Re: Debian.. a ovladac na grafiku 06.08.2008 | 22:40
                                    Avatar rc-fox Ubuntu 8.04,Debian Lenny  Používateľ
                                    patch... uz mam ale instalacia tiez je vsetko presne tak ako to tam bolo takze aj to nechapem......pocuj mozem to instalovat normalne z terminalu??? ze mam zapnute gnome??