Ascii pre debian

Sekcia: Ostatné 03.08.2008 | 00:40
Avatar chaser Debian  Používateľ
Existuje nieco ako Ascii pre debian ? Viem ze ito take daco je ale neviem si to nastavit/stiahnut viem ze napriklad @ sa da napisat pomocou skratky plavy ALT+v ale mne to nejde :(
    • Re: Ascii pre debian 03.08.2008 | 03:33
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Wtf? Mas dobre nastavenu klavesnicu?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ascii pre debian 03.08.2008 | 10:25
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        podla mna ju ma dobre, takze @ je pod shift+2
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Ascii pre debian 03.08.2008 | 11:46
          Avatar chaser Debian  Používateľ
          No asi ju nemam dobre, ale neviem mam nastavenu anglicku klavesnicu ( ak topomoze ) a shift+2 mi nejde, netreba mi doinstalovat dajaku kniznicu alebo take daco ? Ja s linuxom iba zacinam
          • Re: Ascii pre debian 03.08.2008 | 12:14
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            neverim
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Ascii pre debian 03.08.2008 | 14:57
              Avatar chaser Debian  Používateľ
              Fakt shift+2 mi nezrobi nic
              • Re: Ascii pre debian 03.08.2008 | 15:20
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                vyhodit klavesnicu
                Debian. apt-get into it…
          • Re: Ascii pre debian 03.08.2008 | 18:16
            oO   Návštevník
            asi si si nevybral najvhodnejsiu distribuciu pre zaciatocnika. "@" sa na slovenskej klavesnici pise cez "Alt Gr + v" a na anglickej cez "Shift+2" (nie dvojka na numerickej casti, ale dvojka pod funkcnymi klavesami (F1-F12)).. ak ti to nejde, tak by si si mal nastavit spravne rozlozenie, a ak to nevies, tak by si mal zmenit distribuciu
    • Re: Ascii pre debian 04.08.2008 | 17:31
      Avatar michal00 debian, freebsd  Používateľ
      ešte aj pravy alt+2 (@, áno ide to)

      pravý alt + niečo ti to hodi z anglickej klávesnice (aspoň na debiane)
      • Re: Ascii pre debian 09.08.2008 | 15:27
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        No musim poskusat teraz som nemal absolutne cas, a distribuciu nemenim na 633Mhz PC mi ide debian najrychlejsie, ja som skusil aspon 12 distribucii a bsetko islo pomaly debian je naj +++
        • Re: Ascii pre debian 10.08.2008 | 10:37
          Avatar chaser Debian  Používateľ
          Zeby som napisal @ musim dat Alt Gr + q mam anglicku klavesnicu, teraz mam problem napisat mriezku uz som poskusal asi vsetko a mriezka nikde
          • Re: Ascii pre debian 10.08.2008 | 13:32
            WlaSaTy   Návštevník
            Maltezak, mriezka alebo skratene # je hned vedla znaku @. Prepni si klavesnicu na anglicku a stlac SHIFT+3. Ak by si mal problem s pisanim napriklad & alebo % alebo ^, tak skus pozriet ak vyzera anglicka klavesova mapa.

            Mimochodom, ked mas zapnutu slovensku klavesnicu tak skus stlacit a podrzat klavesu alt gr a do toho pomackat klavesy s cislami. Ale tie co su nad pismenkami, nie na tej kalkulackoidnej klavesnicke nalavo.