Counter Strike Ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 08.08.2008 | 18:13
Avatar lubos679   Používateľ
Pribuzny mali problem s Windows XP. Neviem akym sposobom, ale kazdy chvilu tam mali nejaky adware ktory ten Windows totalne dokaslal. Typujem ze si ho sami nainstalovali, ak prisli na nejaku podfukovaciu stranku. Ale k veci. Povedal som im teda o Linuxe, ze je to zadarmo, ze nebudu mat ¨virusy¨. Nahodil som im tam Ubuntu. Vsetko ficalo hned. Aj direct rendering-yes. Vypada ze maju starsiu grafiku Intel. Teda vsimol som si to ked instalovalo aktualizacie. Ide im len o internet, icq, counter strike. Countera som rozbehal pod wine,ale nejako posekava. Je to slabsi pocitac ale na Windowse im to nerobilo. Bude to kvalitou ovladacov, alebo sa s tym da nieco spravit? Dakujem
    • Re: Counter Strike Ubuntu 08.08.2008 | 20:17
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Nebude to tym, ze emulovany program zerie viac RAM, ako klasicky program? Btw. patche si im nainstaloval?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Counter Strike Ubuntu 08.08.2008 | 21:31
        Avatar lubos679   Používateľ
        Neviem on si stiahol cs..tak ho mam teda skusit opatchit?
      • Re: Counter Strike Ubuntu 08.08.2008 | 21:58
        Avatar halabala Fedora 10  Používateľ
        WINE - Wine Is Not Emulator. Wine simuluje Windows API.
        Pičoch je veľo, len nalivačoch malo!
        • Re: Counter Strike Ubuntu 08.08.2008 | 23:35
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ach jaj, mylim si dojmy s pojmami, uz budem vediet. Kazdopadne, Simulovat / emulovat dava RAM zabrat taktiez.. Reagujem na prispevok vyssie:
          Ano, ja som si CS vzdy patchoval a slo mi bez problemov
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Counter Strike Ubuntu 15.08.2008 | 04:35
            Avatar lubos679   Používateľ
            No ale oni maju strasne slaby pocitac a ide o to ze ja Windowse to jednoducho nesekalo. Bezalo to na nejakom d3d alebo nieco podobne. Teraz to na Software seka, na OpenGL seka, d3d mi ani nespustilo...
            • Re: Counter Strike Ubuntu 15.08.2008 | 04:38
              xenol   Návštevník
              neviem mas 64bit distro? ja mam arch64 a som bezal na nom wow, ale som ho nespustil pokym som neninstaloval lib32-nvidia-utils, cize naisntaluj si v ubuntu 32bit ovladace do multilibu
              • Re: Counter Strike Ubuntu 15.08.2008 | 14:49
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Ak na tom počítači posekáva CS aj pod winom, tak to asi bude dosť starší PC a ten nie je isto 64bitový.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Counter Strike Ubuntu 16.08.2008 | 18:10
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  Je tam 32 bitove Ubuntu.
    • Re: Counter Strike Ubuntu 15.08.2008 | 18:57
      Peter2   Návštevník
      Ak je to stary PC tak je mozne ze ked ide CS cez Wine tak to viac zatazuje PC. Prevadzka hier cez Wine proste viac zatazuje pocitac. takze skus klasicky v CS trochu znizit rozlisenie, alebo farebnu hlbku z 32 bit na 16 bit.
      Ak by to nepomohlo moze byt problem inde, a to ze nieco dobre pod Wine pri prevadzke hry nefunguje dobre a znizuje to FPS hry. Trebars problem zo zvukom to casto sposobuje. Preto pozri aj sem.
      • Re: Counter Strike Ubuntu 16.08.2008 | 18:21
        Avatar lubos679   Používateľ
        On seka aj na tej najslabsej grafike...640*480 a 16bit farby. Vo Windows im to slo trosku na lepsiej grafike a bez sekania. Diki za ten odkaz skusim (ako bolo v tom navode) vypnut zvuk vo Wine a uvidime ci to bude dalej sekat. Potom dam vediet
        • Re: Counter Strike Ubuntu 09.04.2009 | 23:40
          Avatar lubos679   Používateľ
          Takze poskusal som vsetko co ste poradili, tiez ten zvuk...nic. Proste to cez Wine sekalo. Je to velmi slaby pocitac, to je pravda...
          Maju tam naspat Windows. Uz sa tesim ako pojdem odvirovavat. :-)
          • Re: Counter Strike Ubuntu 13.04.2009 | 23:11
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            skusil si v konzole dopista za wine a nazov programu -opengl, mne to vo Warcrafte pomohlo.
            • Re: Counter Strike Ubuntu 13.04.2009 | 23:46
              Avatar lubos679   Používateľ
              Neskusal....a uz asi neskusim, avsak dik mozno ak niekedy sa s tymto znovu stretnem...teraz tam maju Windows...
    • Re: Counter Strike Ubuntu 10.04.2009 | 00:35
      Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
      toto je lepsie nez cs :D

      http://www.urbanterror.net/e107_plugins/autogallery/autogallery.php?show=In_Game_Action
      • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 00:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        taktiez je vela dalsich akcnych hier vhodnych na multiplayer. CS rozhodne nie je jedina moznost
    • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 00:10
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      jedno zaujimave riesenie je sudo apt-get install wesnoth... mozno ich prejde chut na CS :)
      • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 00:26
        Avatar lubos679   Používateľ
        Zavislakom nevysvetlis. :-)
        • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 02:00
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          Pri wesnothe sa tiez da stravit zopar hodin, ma to celkom chytlavi dej, aj ked...........
          • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 02:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            par? delfinuj par :D
            • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 14:10
              Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
              ked sa zadary, hned ako pridem zo skoli az pokial nejdem spat, samozrejme s prestavkami. Tak ma napada blender je tiez celkom dobra hra pri tom sa tiez da stravit zopar dlhych chvil tak ako aj pri kodeni a fyzike.
              • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 16:51
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ked spominas blender... tak este je zaujimava vec phun :)
              • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 23:25
                Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                Yeah len chytit ten spravny flow a sem tam si citam jak s tym Pythonom zacat no nakoniec to skonci headshotmi, alebo preliezanim warezu ooo boze ta lenivost.
                • Re: Counter Strike Ubuntu 14.04.2009 | 23:26
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  Presne tak. :-)
                  Aspon studujem knizky, ked uz sa mi nechce poriadne zacat s tym PHP. :-D