hardware akeclerácia

Sekcia: Hardware a Drivery 01.07.2005 | 00:21
Avatar manro fedora  Používateľ
Zdravím, páni... mám problém s mojim Red Hatom9. Keďže po inštalácií detekoval grafiku ako klasicku VESA a nastavil obnovovaciu freq na 60Hz a mne už išli pomaly oči vypadnuť stiahol som z ati.com original posledne ovladače pre linux. Super sa inštalujú, je to veľmi jednoduche alá win. Ovládače vporiadku nakonfigurujem, konfig sa pýta otázky aj ohladne akcelerácie OpenGL... takže som všetko pokladal za vyriešené (samozrejme s VESA mi akcelerácia nešla). Takže reset ixov, frekvencia pekne ako som nastavil na klasických 85Hz ale akcelerácia nulová... Nedá sa ani zapnúť v nastaveniach adaptér cez KDE (táto voľba nieje vôbec prístupná). Ak sa nastavím ovládač na natívny driver Ati Radeon hocičo... ani nenabehne xserver. Ak mal dakto podobný problém, prosím poraďte, niesom v linuxe zase taký zbehlí ako by som mal byť... pre istotu - Ati Radeon 9200 (128 bitový samozrejme :) )
    • Re: hardware akeclerácia 30.06.2005 | 21:18
      m0d0r   Návštevník
      najskor by bolo asi najlepsie si upgradovat verziu linuxu a kedze mas rh tak by bolo dobre skusit Fedora Core 4. A potom na ati.com stiahnes aj linuxacke drivery ;)
      • Re: Re: hardware akeclerácia 01.07.2005 | 00:21
        Avatar manro fedora  Používateľ
        Ved to mi je jasne, len ja mam slaby konekt takze ja toho moc nenataham, ani v okolo nemam moznost dat niekomu stiahnut a napalit... Ale Fedoru som si z tohto portalu uz objednal, ibaze v nedelu to budu uz 2 tyzdne a nic mi nechodi... a zacinam byt netrpezlivy. Byva v Trencine takze panu bohu za chrbtom to nieje, neviem ci je navine posta alebo linuxos.sk... kazdopadne cakam a ked nic nepride ani zajtra tak sa nastvem