ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11

Sekcia: Hardware a Drivery 22.08.2008 | 03:46
Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
Tak instaloval som HD 2900 XT podla tohoto navodu koly novsim ovladacom som si Ati Stiahol
BOD 5,6 mi nesiel koly tomu lebo subor fglrx..atdhas been successfully generated .. nenapisalo to.. Inac dalsie body uz sli..
http://blog.linuxoss.com/2007/10/opensuse-103-amdati-drivers-installation/

Stiahol som si najnovsi ATI ovladac...Vsetko mi prebelho pohode az na 3 take mensie detajly o ktorych nie som si isty ci to neovplivni chod Grafiky...alebo je to BUG Linux neviem napisem.

1.. Ak si dam TENTO POCITAC tak policko kde je ovladac je napisane NEZNAME

2. Nastavenie obrazovky kde je policko 3D aceleracia je sive a neda sa zakrtnut

3.. ak zadam pri instalaci na konci prikaz sax2 -r m 0=radeon tak mi vypise hlasku ze sa mam pozriet do toho suboru a error ../var/log/Xorg.99.log

Dodatocne INFO vypisov prikazov ktore som si overoval vunkcnost Grafiky a ako naslo ich len tie veci sa mi pri instalacii stali hore uvedene tak si nie som isty ci to je OKA ?

Dodatocne INFO

fglrxinfo

display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 2900 XT
OpenGL version string: 2.1.7769 Release

glxinfo

OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 2900 XT
OpenGL version string: 2.1.7769 Release

glxgears

36507 frames in 5.0 seconds = 7301.213 FPS
37095 frames in 5.0 seconds = 7418.895 FPS
37556 frames in 5.0 seconds = 7511.008 FPS
37737 frames in 5.0 seconds = 7547.375 FPS
XIO: fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server ":0.0"
after 156637 requests (156636 known processed) with 0 events remaining.

sax2 -r -m 0=radeon
SaX: initializing please wait...
SaX: your current configuration will not be read in

SaX: access to your display has been granted
SPP: prepare device [0] profile: Depth24
SPP: prepare device [0] profile: Radeon
SPP: calling device [0] profile script: Radeon
SPP: including prepared profile(s)...

SaX: startup
SaX: X-Server: :0.0 -> grant
SaX: using cache data...

Test neprejde vypise ze chyba je v /var/log/Xorg.99.log

Inac pre zaujimavost ked som dal Ovladace 1-clik stare ovladace ... co su od ATI prebehlo to v pohode
az nato ze som mal uz OVLADAC identifikovany ale boli stare.. Tak teraz neviem kde je problem_...Co mam spravit dat stary a vsetko je idetifikovane alebo nechat novy s tym ze to tam nemam napisane.. a aj s tym ak sa mi neda zaskrtnut to policko ..3D aceleracia _
    • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 22.08.2008 | 04:34
      sepilko   Návštevník
      AK zadam

      init 3
      sax2 -r -m 0=radeon

      neprebehne to spravne ani ma neprepne na obrazovku tak neviem teraz co mam robit...
      • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 22.08.2008 | 12:27
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        je obdivuhodne ze ako novacik si sa hned pustil do tej zlozitejsej cesty ;) Co tak skusit jednoduchsiu cestu, ktora je podla mna lahsie zapametatelna a lepsia pre zaciatocnikov.

        Takze presne ako KDE 4.1.0 si si mohol nainstalovat cez "jedno kliknutie" podobne aj ATI ovladace sa daju rovnako nainstalovat.

        Kliknes na ten sedy ATI button, next next next...a po uspesnej instalacii otvoris terminal, prihlasis sa ako root [su, potom tvoje heslo ENTER] a zadas ::
        sudo aticonfig --initial
        Pomocou toho sa Ti nakonfiguruje X-server pre pouzitie ATI drivera. Potom mozes restartnut graficke prostredie pomocou CTRL + ALT + 2x BACKSPACE, ale ja osobitne odporucam restartovat cele PC!
        • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 22.08.2008 | 13:17
          sepilko   Návštevník
          Ja viem ze si mozem nainstalovat 1-click... To s ami aj podarilo v pohode :) Ale ak niekto nechce stare ovladace a chce Catalist 8.7 ako ja ? na moju HD kartu predsa nebudem davat stare ovladace.. Tak preto som to tu dal hmm :(... 1-click mi ide pohode...
          • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 22.08.2008 | 13:42
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            myslim, ze ak Ti funguju "stare" ovladace, kde neni catalist, a ide Ti 3D akceleracia, tak netreba experimentovat ak si zaciatocnik. Do toho sa postupne dostanes. Co Ti hlasi prikaz ::
            tommy@tommyangelo:~> glxinfo | grep direct
            direct rendering: Yes
            • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 22.08.2008 | 13:58
              sepilko   Návštevník
              sepilko@Vigor10:~> glxinfo | grep direct
              direct rendering: Yes

              A inac aky je dobry postupu lebo vsade sa pise inac co sa tyka INSTAL grafiky

              Dam si dajme tomu 1-click instal
              pridam Ati potom
              init 3
              sax2 -r -m 0=radeon
              • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 22.08.2008 | 17:11
                sepilko   Návštevník
                Tak sa mi to podarilo roschodit ale nie zo stranky ATI tie mi nejako nesli . Pritom som mal stiahnute vsetky doporucene balicky... Inac ak chcem vypnut PC cez konzolu aky je tam prikaz

                Reboot je na reset a na vypnutie ...
                • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 22.08.2008 | 17:36
                  sepilko   Návštevník
                  Toto mi vypise ak zadam tento prikaz "

                  sudo aticonfig --initial
                  Found fglrx primary device section
                  Using /etc/X11/xorg.conf
                  Saved back-up to /etc/X11/xorg.conf.fglrx-11
                  • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 22.08.2008 | 18:04
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    takze naslo Ti ati driver a pouzilo xorg ale predtym ho zalohovalo, takze vsetko prebehlo ok
                  • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 25.08.2008 | 13:11
                    <<<>>>   Návštevník
                    a prikaz na vypnutie PC mozes si vybrat jeden z tychto :
                    init 0
                    shutdown -h now
                    halt

                    :)
                    • Re: ATI HD 2900 XT chyba /var/log/Xorg.99.log Open SUSE 11 26.08.2008 | 14:30
                      sepilko   Návštevník
                      Vdaka moc vam vsetkym :)