VPN cez ssh

Sekcia: Programovanie 26.08.2008 | 13:59
marek   Návštevník
ahojte potrbujem nejake howto ako vytvorim vpn cez ssh pricom na jednom stroji mam uperuzivatelske prava a na druhom som len radovy user. mojim cielom je v mojom kompe si vytvorit pripojenie VETH0 cez ktore by som chcel nejako prikazat firefoxu aby stahoval len cez neho. neviete mi nejako poradit . ??? budem vdacny za hocico.
    • Re: VPN cez ssh 26.08.2008 | 14:59
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Cez SSH si VPN nespravis, da sa iba tunel. Na tom vystupnom stroji si rozbehaj napriklad tinyproxy (staci pod uzivatelom) a v ssh si nastav tunel z lubovolneho lokalneho portu (napriklad 8888) na localhost:8888 na cielovom stroji. Potom si uz len vo firefoxe nastav http proxy localhost:8888 a hotovo.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: VPN cez ssh 26.08.2008 | 15:09
        WlaSaTy   Návštevník
        man ssh
        /VPN

        myslim ze to nieco spominalo o klasickej VPN cez tun(4) ktora ale vyzaduje volbu PermitTunnel na strane servera a to bude asi kamen urazu. Takze to co si poradil je najjednoduchsie.

        PS.: vzhladom na reziu kryptovania, tak by som neodporucal pustat P2P cez takuto VPN aj keby s tym suhlasil spravca daneho servra. Po kontrole vytazenia CPU a NIC by to zatrhol s velkym hrmotom.
        • Re: VPN cez ssh 26.08.2008 | 15:35
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Hmm, o tom som ani nevedel. Museli to tam pridat v poslednych par rokoch. Vdaka za info.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: VPN cez ssh 26.08.2008 | 15:37
          marek   Návštevník
          vies ten vzdialeny server je skolsky server na . tak neviem ci admin by bol nasraty kedze je to univerzita a ja to robim preto ze z intraku mam len 5 GB tyzdenne a na intranet mam neobmezene takze by som isiel cez skolsky server a tahal takto obklukou len dufam ze server nema tiez nejake limity. a ved
          • Re: VPN cez ssh 26.08.2008 | 17:08
            WlaSaTy   Návštevník
            Smola, ze admin to nehal s najveciou pravdepodobnostou standardne vypnute. A keby aj nie, tak si precitaj podmienky vyuzivania skolskeho internetu. Dost skol ma klauzulu ze pri zneuziti to skonci vyhodenim zo skoly, niekedy po druhom upozorneni. Zopar mojich kamaratov uz tak vyletelo, ale rob ako chces. Ja len aby tvoji rodicia neboli mierne rozcarovany.