zvuk v jazyku C

Sekcia: Programovanie 26.08.2008 | 14:01
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Ahojte! Mohli by ste mi poradit ako prehrat zvuky v jazyku C? Programujem v C s kniznicou gtk+2.0 a Cairo. Neviem najst zvukovu kniznicu pre C. Viem, ze v Allegre sa to da v pohode, ale chcem nieco pre "oknoidne" aplikacie. Pripadne napiste link na tutorial. Dakujem.
    • Re: zvuk v jazyku C 26.08.2008 | 15:01
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ved ked uz vies, ako sa to robi v allegre, tak preco to nevyuzit? Nemusis z allegra pouzit nic ine, iba ten zvuk. Okienka si kludne rob v Gimp Toolkite.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: zvuk v jazyku C 26.08.2008 | 15:45
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Ved ja viem, ale som zvedavy ci existuje nieco len na zvuk. Allegro je orientovane na grafiku. Myslim na nieco jednoucelove, nie take komplexne. Tak ako Cairo je na grafiku tak mozno nieco existuje na zvuky.
        • Re: zvuk v jazyku C 26.08.2008 | 16:41
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Osobne poznam OpenAL, ale neviem, ci hladas prave nieco taketo.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: zvuk v jazyku C 27.08.2008 | 15:14
            Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
            Vdaka, vyzera to vymakane. Mne by stacilo nieco jednoduchsie. Naco strielat delom na vrabca.
    • Re: zvuk v jazyku C 26.08.2008 | 23:09
          Návštevník
      Neviem, čo presne chceš robiť, ale nepomohol by gstreamer?
      • Re: zvuk v jazyku C 27.08.2008 | 15:12
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Staci mi prehrat kratky zvuk v nejakom hudobnom formate. Ten OpenAL je na 3D zvuk. Mne by stacilo nieco jednoduchsie.
        • Re: zvuk v jazyku C 07.09.2008 | 12:21
          Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
          Urobil som to napokon cez Allegro ako to navrhol Samuel. Bola to najjednoduchsia volba.