Klávesnica a myš nefunguje

Sekcia: Konfigurácia 30.08.2008 | 00:40
Peter Júnoš   Návštevník
Dobrý deň,

moja klávesnica a myš mi už v GDM na kerneli 2.6.27 (nezávisle od buildu) v aktuálnom Ubuntu Intrepid Ibex nefunguje. Staršie jadro 2.6.26 nemá problémy po pridaní sekcie ServerLayout do xorg.conf - workaround k bugu #254840. Toto ale nefunguje v novšom jadre.

Jadro som updateoval pomocou aptitude, takže by chyba nemala byť vo vadnej verzii balíka. HAL mi beží, reštart GDM nepomáha, myš je detekovaná správne (# cat /dev/input/mice píše po správnosti blbosti), klávesnicou sa môžem akurát prepnúť pomocou ctrl+alt+FX na určitý terminál, kde už potom klávesnica funguje.

Ak Vás napadá aj niečo, čo nemusí byť rovno riešenie môjho problému, napíšte to sem, možno mi to pomôže.
    • Re: Klávesnica a myš nefunguje 04.09.2008 | 18:15
      Peter Júnoš   Návštevník
      Problém je vyriešený, nemal som nové ovladače od nvidie a tak sa používal xorg.conf.failsafe, ktorý sa u mňa nahradzuje pri každom štarte a vypnutí.
      • Re: Klávesnica a myš nefunguje 01.12.2008 | 15:24
        peter   Návštevník
        ja mam ten isty problem po nainstalovani/rozbehnuti livecd PCLinuxOS aj PCFluxBoxOS nejde mys ani klavesnica, ten pc mam doma bez internetu. co s tym?
        • Re: Klávesnica a myš nefunguje 01.12.2008 | 20:10
          WlaSaTy   Návštevník
          Nuz, nastartuj system bez grafiky a otestuj ci mys a klavesnica funguju. A nezabudni dat update systemu, mozno sa jedna o hadam opraveny bug ked sa prerabalo xwindows kompletne na HAL a chybalo jedno pravidlo pren.