zenwalk a lenovo 300 n200

Sekcia: Hardware a Drivery 30.08.2008 | 22:40
jogurt   Návštevník
kedze este nikde na nete som nenasiel recenziu na zenwalk 5.2 pytam sa, ci s nou nema niekto skusenosti a ake. tiez by ma zaujimalo ake mate skusenosti s notasom lenovo 3000 n200 0769, kedze s nou mam velke problemy pri instalovani linuxov. s mensimi problemami nabehol len ubuntu, ostatne distra maju silne problemy. diki. cus
    • Re: zenwalk a lenovo 300 n200 30.08.2008 | 23:37
      nikde?   Návštevník
      tu
      • Re: zenwalk a lenovo 300 n200 31.08.2008 | 02:37
        jogurt   Návštevník
        z tych 375 000 odkazov je naozajstne recenzie mozne spocitat na, mozno, 10 rukach, ale diki.
    • Re: zenwalk a lenovo 300 n200 31.08.2008 | 00:10
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím

      Ja mám Lenovo 3000 n200 v konfigurácii CelM, intel wifi, 960GM, intel x3100 vga.

      Všetko behá ako má. Vyskúšal som Mandrivu 2008, 2008.1, Suse 11, Ubuntu, Xubuntu. Všetky distrá išli nainštalovať, wifinka, suspend, jas fungovali na prvú šupu. Len zvuk na niektorých starších z jesene 2007 blbol ale to poriešila jedna volba v modprobe.conf

      Zenwalk som neskúšal - avšak používam distro Slax (modifikáciu LDT) - majú spoločný základ - Slackware. a všetko mi tu beží ok....

      Predvčerom som len tak pre test nahodil Xubuntu (XFCE) - povihadzoval gnome blbosti čo tam boli a z výsledkom som velmi spokojný - pekné jednoduchý a velmi velmi rýchle distro, dobre sa v nom pracuje, je prehladné. Avšak od LD odísť nehodlám :-)

      Skús popísať problémi...

      Neviem ako LiveCD - ja som vždy hned inštaloval...

      tomolc
      tomolc
      • Re: zenwalk a lenovo 300 n200 31.08.2008 | 02:35
        jogurt   Návštevník
        Nikdy predtym som *buntu nemal, na notas som si ho dal kvoli vyssie spomenutym problemom. Xubuntu bezi bez problemov, wifi,suspend.... az na zvuk ale to sa dalo lahko opravit.
        Podobne Slax bez problemov, az na zvuk - pritom zvukovka aj vsetko ostatne v notasi je intel az na grafiku, ta je nvidia 7300 go.
        pri mint a slackware 12 aj 12.1 konci pri ciernej obrazovke, a to aj pri vypnutom acpi.
        live zenwalk konci pri nabehnuti X pri standardnej svetlomodrej obrazovke a to aj pri safe mode.
        pri gentoo po napaleni neskontrolovaneho iso na dvd a zmrznuti instalacie som stratil motivaciu.
        chyba asi trivialna no nemam cas sa v tom velmi vrtat. len som si hlupo myslel ze by malo vsetko ficat nasupu.
        • Re: zenwalk a lenovo 300 n200 31.08.2008 | 15:27
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          No rozdiel oproti mne je ta nvidia a pravdepodobne aj čipová sada (ak sa jedná o integrovanú kartu) tak aj čipset bude od nvidie. Hladal by som asi okolo nvidie....

          tomolc
          tomolc
          • Re: zenwalk a lenovo 300 n200 31.08.2008 | 19:23
            jogurt   Návštevník
            problem v zenwalku vyrieseny rucnym prepisanim xorg.config.
            tohto filu sa pravdepodobne tyka aj dalsi problem - pri x logine mi prava cast znakovej casti klavesnice vypisuje cisla - o=4, p=5, l=2 ......, pricom v text logine je vsetko v poriadku.
            v xorg.config :
            driver kbd
            layout us.... presne ako v ubuntu, ale tam to facha vpoho