mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu)

Sekcia: Hardware a Drivery 04.09.2008 | 00:16
Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
Nazdar, pouzivam Ubuntu Hardy Heron a mam problem s mp4 prehravacom (Emgeton M6) a aj USB zariadeniami... V systeme mi to klasicky nacita ako USB, mozem kopirovat na zariadenia subory, ale nemozem vymazavat... vymaze mi to len ikony, lenze obsah v skutocnosti na zariadeni zostava... v com je chyba, a ako ju riesit? Vopred dakujem......
    • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 04.09.2008 | 01:05
      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
      skus mazas so shift+delete
      • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 04.09.2008 | 14:07
        hellbooster   Návštevník
        nejde to ani tak... ono ho v skutocnosti nevymaze... len akoby ikonu zmazalo... ide to hodit len do kosa (co spravi, ale na zariadeni to v skutocnosti ostane) a ponuka "Odstrániť" nie je pristupna...
        • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 04.09.2008 | 17:19
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          neskusal si to zmazat v midnight commanderi alebo niecom vierohodnejsom, len na overenie ci je to tam kde vravis a ci sa to da zmazat, atd...
        • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 04.09.2008 | 20:27
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          *c2*co takto pustit si daky nautilus ako root?

          alt+f2: gksu nautilus
          • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 04.09.2008 | 21:45
            WlaSaTy   Návštevník
            No, to by malo za nasledok, ze .Trash bude vlastnit root. Otazkou je ci je toto zdrojom alebo riesenim problemu.
            df -h /media/emgeton
            ls -la /media/emgeton
            du -ks /media/emgeton/*
            du -ks /media/emgeton/.Trash
            du -ks /media/emgeton
            
            predpokladam ze vysledky z du budu rozdielne, df ukaze skutocne vytazenie a v kybli budu tie nevymazane subory. obcas je dobre pozriet na ikonku smetneho kybla ze ako sa ma a obcas je potrebne vysypat smeti. aspon tie co je mozne zrecyklovat. Odvoz a Likvidacia Odpadu ma o tom pekne brozurky.
            • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 05.09.2008 | 15:17
              hellbooster   Návštevník
              nemoze to byt jednoducho len rozdiel v NTFS A FAT32 ? preformatovat si ale mp4 nemozem dovolit... myslim teraz USB a podobne...
              • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 07.09.2008 | 23:19
                WlaSaTy   Návštevník
                Rozdiel medzi NTFS a FAT je, ale v tomto pripade sa jedna o nieco ine. Inak, mozes mi povedat ktory mp3 ci mp4 prehravac dokaze citat z NTFS ked si ho uz spominal?

                Su take a zopar ich pozname ale zatial sa nejedna o prenosne prehravace.
                • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 09.09.2008 | 16:25
                  Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                  ja som to zle napisal asi urcite :D myslel som, ze ci inux vie zapisovat na fat32.... ci naopak? ci vie pracovat s tym zariadenim, ak je ineho formatu...
                  • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 09.09.2008 | 16:32
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Linux vie okrem iného zapisovať aj na windowsácke fat (12,16,32) a na ntfs.
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 09.09.2008 | 16:55
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ale neodporucam formatovat pamet v prenosnych prehravacoch na NTFS, nedopadne to dobre. Najme pri zapnuti toho prehravaca.
                      • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 09.09.2008 | 17:06
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        No to hej. Prehrávače a iné tomu podobné zariadenia vedia iba fat.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 09.09.2008 | 17:14
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Prenosne prehravace a lacne stolove prehravace (hoci aj s USB) necitaju iny format ako FAT, obcas sa vyskytol aj tovar neschopny napriklad FAT32. Pri stolovych prehravacoch sa situacia meni. Tolko k Off Topic, a na zaver hadanka ci ten stroj ma v sebe aj linux (pomocka, filesystemy a swap particia).
                    • Re: mp4 prehravac Emgeton (Ubuntu) 10.09.2008 | 10:38
                      hellbooster   Návštevník
                      zapisovať áno, ale zmazať asi nie... nie ten moj :-/