Ub8.0.4 problem zo zvukom

Sekcia: Hardware a Drivery 07.09.2008 | 13:54
Avatar p4li12   Používateľ
Nazdar chalani ... dnes som sa na notebooku pokusil nainstalovat graficku kartu .. siel som povdla navodu v prirucke na
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Hardy#Graphics_cards_and_displays
vsetko sa mi nainstalovalo neviem ci mi grafika aj ide ale teraz kaslat na to ... po restarte systemu mi prestal ist zvuk ... ked si aj kliknem hore na liste na reproduktor tak je pri nom cervene X a ked kliknem tak mi vypise
The volume control did not find any elements and/or devices to control. This means either that you don't have the right GStreamer plugins installed, or that you don't have a sound card configured.

You can remove the volume control from the panel by right-clicking the speaker icon on the panel and selecting "Remove From Panel" from the menu.


tak som trosku bezradny no ... skusil som potom aj tu grafiku odinstalovat ale nic .. stale je to rovnake ..

bol by som vdacny za rady co najskor pretoze notebook si oco berava do kamionu a v utorok rano odchadza a dovtedy by som chcel tento problem vyriesit
    • Re: Ub8.0.4 problem zo zvukom 07.09.2008 | 15:14
      ---   Návštevník
      zvuk sa nastavuje v system-predvolby-zvuk , co tam mas nastavene? ide ti kontrolny zvuk ked to nastavis? (U8.04 pouziva pulse audio ak si to nezmenil)
    • Re: Ub8.0.4 problem zo zvukom 07.09.2008 | 18:07
      Avatar p4li12   Používateľ
      nazdar to som uz pozeral ... mal som tan nastaveny AUTODETECT .... dal som to na Pulsaudio resetol NB a stale rovnako ... skusal som aj kontrolny zvuk ale aj pri AUTODETECT aj pri Pulseaudio mi vypise
      audiotestsrc wave=sine freq=512 ! audioconvert ! audioresample ! gconfaudiosink: Failed to connect stream: Invalid argument
      fakt neviem co to moze byt
      • Re: Ub8.0.4 problem zo zvukom 07.09.2008 | 19:38
        Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
        na tej stranke si porobil uplne vsetko ci len niektore/niektore konkretne casti instalacie?
        Je tam aj dajaky navod na multimedia/zvuk ...
        • Re: Ub8.0.4 problem zo zvukom 02.12.2009 | 22:26
          Poki   Návštevník
          Ja mam isti problem a to sa mi istotne stalo ked som instaloval graficku karticku.
          Po instalovani GK uplne mi skapala zvukova karticka, cize viacej pre ubuntu ona neegzistuje aj pise ze ona je nie prezentovana v mojom pocitaci, co je niemozne lebo je zvukova karticka onboard.
          • Re: Ub8.0.4 problem zo zvukom 02.12.2009 | 22:59
            WlaSaTy   Návštevník
            No a aku ze to mas dosku, grafiku a zvukovku v pocitaci? Uz roky som nevidel problem ze by grafika vykopla zvukovku (alebo usb radic ci sietovku) z nedostatku systemovych prostriedkov. Nebude ta hlasitost len stiahnuta na minimum alebo nebodaj dokonca stlmena? Vo velkom mixeri by to mohlo byt lepsie vidiet.