ako formatovat externy USB HDD (Ubuntu 8.04)

Sekcia: Hardware a Drivery 07.09.2008 | 23:30
Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
mam zapojeny externy HDD cez USB na PC, ktore fici na Linux Ubuntu 8.04, HDD je formatovany na NTSF file system, potrebujem skontrolovat ten HDD a aj to formatovat na novy file system, bude NTSF alebo FAT, to je uz jedno, len by som potreboval vediet ako sa to v Ubuntu robi, dakujem...
    • Re: ako formatovat externy USB HDD (Ubuntu 8.04) 07.09.2008 | 23:38
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      na skontrolovanie mozes pouzit prikaz chkdsk , sformatovanie mozes myslim vykonat cez prikaz fdisk.
      • Re: ako formatovat externy USB HDD (Ubuntu 8.04) 08.09.2008 | 00:14
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Kontrola by mala byť cez fsck (chkdsk je vo windowse - aspoň sa mi tak zdá). Sformátovanie bude treba cez mkfs (cez fdisk sa dá partícia vytvoriť ale nie naformátovať).
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: ako formatovat externy USB HDD (Ubuntu 8.04) 08.09.2008 | 00:41
          Avatar Grawp   Používateľ
          Preco do riti mu nepoviete aby to pouzil rovno aj s frontendom GParted
          GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted GParted
          • Re: ako formatovat externy USB HDD (Ubuntu 8.04) 08.09.2008 | 09:14
            WlaSaTy   Návštevník
            kedze chcel skontrolovat disk pred sformatovanim, tak asi nechcel konttrolovat NTSF ale najst zle sektory. teda ak sa mu to oplati.

            inak, ma uz gparted v sebe aj badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks badblocks?
    • Re: ako formatovat externy USB HDD (Ubuntu 8.04) 08.09.2008 | 11:30
      --   Návštevník
      vytvorenie suboroveho systemu FAT32 s kontrolou chybnych blokov:
      sudo mkdosfs -c -F 32 /dev/zariadenie