tlaciaren HP 1020

Sekcia: Hardware a Drivery 11.09.2008 | 12:24
dona   Návštevník
Awoj, ja viem, ze sa tu uz o tlaciarni HP 1020 pisalo az az...ale napriek tomu, co som skusala mi to nejde...Mam Greenie, napojila som tlaciaren, vsetko slo vpohode, rozpoznalo ju...ok...problem nastal, az ked som dala nieco tlacit...tak sa nic nedialo...no nasla som si forum a v nom nejaky postup ako to rozbehat:
$ sudo apt-get install build-essential
$ wget -O foo2zjs.tar.gz http://foo2zjs.rkkda.com/foo2zjs.tar.gz
$ tar -zxvf foo2zjs.tar.gz
$ cd foo2zjs
$ sudo make uninstall
$ make
$ ./getweb 1020
$ sudo make install install-hotplug cups
vyzeralo to nadejne, lebo vpohode splnilo vsetky prikazy a nic nepapulovalo...len problem sa nevyriesil...dam nieco tlacit...sice uz sa jak keby zahrievala a nakoniec nic nespravi...ked dam tie ulohy, tak pise, ze je to vsetko dokoncene a pritom nemam v ruke ani jednu vytlacenu stranku...ale systemu sa jak keby zda, ze je vsetko ok...pomoze mi niekto prosim...len mi prosim neposielajte nejake spanielske alebo cudzojazycne navody, lebo tie som nasla neurekom, len sa z nich neviem vysomarit...
    • Re: tlaciaren HP 1020 12.09.2008 | 00:16
      <<<>>>   Návštevník
      Awoj dona :) po pravde sa mi vobec nechcel riesit tento problem totizto chcel som sa ucit do skoly na zajtrajsi den ... ale ked som videl to zenske sklonovanie tak som si povedal ze skola pocka zenske pohlavie na linuxe si treba vazit a starat sa onho :)))

      neviem ci anglicky navod bude pre teba spanielsky alebo cudzojazycny ale na stranke ludi co tento driver programovali sa pise jeden instalacny manual http://foo2zjs.rkkda.com/INSTALL viac menej co ty tu uvadzas je takmer to iste (na par veci) ako oni len na par vynimiek ze ty si vlastne dala prikaz sudo make install install-hotplug cups no ale oni pisu ze clovek by mal davat len sudo make install-hotplug cups a este po prikaze $ ./getweb 1020 ma ist prikaz sudo make install mozno to je problem preco to nejde no radsej ti napisem to ako som tomu pochopil ja

      maj zapnutu tlaciaren a maj ju zasunutu v PC:
      $ sudo apt-get install build-essential
      $ wget -O foo2zjs.tar.gz http://foo2zjs.rkkda.com/foo2zjs.tar.gz
      $ tar -zxvf foo2zjs.tar.gz
      $ cd foo2zjs
      $ sudo make uninstall
      $ make
      $ ./getweb 1020
      $ sudo make install
      $ sudo make install-hotplug

      Teraz odpoj tlaciaren a znova ju pripoj
      $ sudo make cups (predpokladam ze v greenie sa stara o fungovanie tlaciarni cups)

      a potom
      sudo system-config-printer (Snad to Stano zo svojho upraveneho Ubuntu {Greenie} nevyhodil)
      malo by ti vybehnut nejake okienko na konfuguraciu tlaciarni ja neviem co tam ma byt mozno tam tvoju tlaciaren bude vidiet ale nezabudaj ze musi to byt tam nastavene ze ma pouzit ten driver foo2zjs a ze to je pripojene na USB
      a snad uz potom pojde ta tlaciaren
      snad ti to pomoze a tlaciaren ti pojde a nezanevres na linux :) bol by som velmi nerad keby si kvoli "(ne)fungujucej" tlaciarni mala sa vykaslat na linux

      To je odomna vsetko GL
      • Re: tlaciaren HP 1020 12.09.2008 | 14:15
        dona   Návštevník
        Awoj, dakujem, ze si sa zacal venovat mne, a velmi si vazim, ze si ma uprednostnil pred skolou:-), este raz velmi dalkujem...No, a teraz k tej tlaciarni...skusala som to podla navodu, vypisala vsetko pekne jak minule...vsetko, ze je ok, done...ale nejde to...:-(
        Mozno je chyba nieco v tom nastaveni...no, ked mi vyhodilo tu tabulku, nastavenie tlaciarne mala som ta tieto udaje:
        NASTAVENIE
        Popis:Hewlett-Packard HP LaserJet 1020
        Umiestnenie:(nie je tu nic)
        URI zariadenia:usb://HP/LaserJet%201020/
        Vyrobca a model:HP LaserJet 1020 Foomatic/foo2zjs (recommended)
        Stav tlaciarne:Processing
        Predvolena tlaciaren:Toto je predvolena tlaciaren

        PRAVIDLA
        Stav:(zaskrtnute)Povolena, Prijima ulohy, Zdielana
        Pravidla:chyba pravidla:retry-job
        Pravidlo akcie:default

        No, myslim, ze toto su tie take dolezite potom uz je len samotne nastavenie tlaciarne, co myslim, ze take dolezite nie je...Mozno je niekde chyba tu...kedze sa nevyznam, co tam vlastne chce...:-(
        ak nie v tomto je chyba, tak ja uz potom neviem:-(, ale bez tlaciarne existovat nemozem:-(
        • Re: tlaciaren HP 1020 12.09.2008 | 22:17
          <<<>>>   Návštevník
          Nastastie moja krsna mama ma taku tlaciaren neboj sa :) ja si ju poziciam a zajtra ti napisem ako to dopadlo ... no snad to nejako spolocnymi silamy vyriesime skoda ze moja distribucia je OpenSuSE 11.0 cize to bude trosku inak no budem sa snazit najviac postupovat podla toho navodu :)
          • Re: tlaciaren HP 1020 12.09.2008 | 22:19
            <<<>>>   Návštevník
            este som zabudol ze tie nastavenia vyzeraju good :) tak neviem v com je problem no vsak uvidim ako pochodim ja SuSE
            • Re: tlaciaren HP 1020 14.09.2008 | 00:49
              <<<>>>   Návštevník
              no Awoy :)
              mne sa tlaciaren podarila rozbehnut :) podla tochto navodu len s tym ze v SuSE je na konfiguraciu celeho systemu Yast a tam ked som sa pokusal nastavit tlaciaren atd tak furt a furt mi to neslo ako keby si to nevedelo zapamatovat nastavenia tlaciaren mi pekne naslo no vsetko ale ked som zvolil tlaciaren a driver a potom som dal apply tvarilo sa ako keby tlaciaren nastavil tak som skusil nieco tlacit no neslo to a ked som znova otvoril nastavenia tlaciarne tak ten zrazu ten driver nebol nastaveny ako keby si to nevedelo zapamatovat tak potom som sa na to vykaslal zatvoril som Yast a poveedal som si ze aj KDEcko ma nastavenie tlaciarne tak som zbehol do nastaveni v KDE nastavenia uplne rovnake ako v yaste presne to iste tam bolo ale ked som v KDEcku vybral driver a dal apply a potom skusil vytlacit skusobnu stranu tak to islo

              tak mila Dona ak ti vsetky tie instalacne prikazy presli uspesne tak nieje chyba v instalacii ale v konfiguracii zadavala si v tom okne co ti vybehlo uplne nazaver driver ktory ma pouzit ? ak nie a nic si nemenila tak nemoze to fungovat skus tam najst kde sa tam vyberaju drivere a nastav HP LaserJet 1020 foo2zjs
              a daj apply a skus vytlacit skusobnu stranku...
              (ked to nepomoze mozno je ten nastavovaci program na figu ako ten Yast v SuSE nechcem ta nutit do toho aby si po neuspechu instalovala KDE ale mozno by to pomohlo ... no zatial sa to snad pokusme vyriesit bez toho)

              skoda ze nemam ubuntu :( ale ked ti to nepojde alebo nebudes to vediet najst tak sprav screenshoty tej utility mozno na nieco my tu na fore dojdeme :)

              naozaj netreba sa vzdavat ta tlaciaren pod linuxom funguje uplne bezchybne :)
              • Re: tlaciaren HP 1020 15.09.2008 | 23:30
                dona   Návštevník
                awoj, dakujem ti este raz za veeeeeeeeelmi velku ochotu a snahu mi pomoct, ale moj problem sa uz vyriesil inak, kupili sme novu tlaciaren, multifunkcnu (potrebujem skener do skoly) a ta, co som mala ide sestre(sice bola to moja srdcova tlaciaren,. lebo isla vazne, ze pekne)...cize...teraz asi budem riesit iny problem, ze mi nejde nova tlaciaren:-D no uvidime,e ste som neskusala tak podrobne, kedze som kupila len dnes a uvidime...ale asi ju ani nerozpozna, ale uvidim, no...potom napisem, ze jak som dopadla s nou...mozno zajtra skusim, jak pridem zo skoly...este raz veeeeeelmi dakujem...no, mozno raz to linuxaci vyriesia a ta tlaciaren bude bezat jak ma bez problemov v ktorokolvek prostredi. este raz vdaka....velmi si vazim, ze sa nasiel niekto, kto chcel riesit moj problem...
                • Re: tlaciaren HP 1020 16.09.2008 | 00:01
                  petertomasy   Návštevník
                  Awoj Dona. A čože to máš za novú tlačiareň? Tu máš adresu, kde sú podporované tlačiarne v linuxe, tak tam by som asi ja smeroval hladanie vhodneho hardware a až potom nákup.Vyvaruješ sa prípadnych nezdarov.
                  • Re: tlaciaren HP 1020 16.09.2008 | 02:24
                    Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
                    BTW ale ved aj ta HP 1020 je "podporovana" ;)
                    • Re: tlaciaren HP 1020 16.09.2008 | 17:05
                      dona   Návštevník
                      No, ved to, ze je...ale nejako nechce komunikovat....
                  • Re: tlaciaren HP 1020 16.09.2008 | 17:04
                    dona   Návštevník
                    awoj, no teraz mam tiez od HP Photomart C5180, idem akurat skusit, co spravi linux s nou...tamta LaserJet 1020 ma podporu v linuxe, aj vsetko ide ok, len problem je v tom, ze nevylezie z nej ani jedna strana vytlacena a pritom linux pise, ze dokoncene a ze je vsetko vporiadku,....tak asi nie je vsetko vporiadku...ale uz ju berie asi sestra, takze uz ma to nemusi trapit, co vlastne bude a tak...ale nebolo by na skodu nejako to dat dokopy, ze preco vlastne...
                  • Re: tlaciaren HP 1020 16.09.2008 | 17:14
                    dona   Návštevník
                    no, tak s novou tlaciarnou zatial ok...pekne vytlacila vsetko...ide jak ma...
                    • Re: tlaciaren HP 1020 16.09.2008 | 17:19
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      to sme len radi :)

                      inak fajn ze mas HP... znamy si kupil tlaciaren nejakej divnej firmy s ovladacmi len na winxp sp1. asi daky vypredaj... pod xp sp2 ziadna vyhra, a uz len vyhladanie tej tlaciarne a slova linux v google nenaslo vobec nic...
                      • Re: tlaciaren HP 1020 16.09.2008 | 19:45
                        <<<>>>   Návštevník
                        tato tema je vyriesena
                        tlaciaren HP LaserJet 1020 IDE POD LINUXOM a ten kto neveri mozem mu poslat scan skusobnej tlace z tej tlaciarni
                        a nemam rad ked tu niekto rozprava nezmysli ://////
                        pokojne si aj tuto tlaciaren kupte urcite pojde :///
    • Re: tlaciaren HP 1020 14.12.2008 | 11:05
      Miro   Návštevník
      Mám rovnaký problém všetko som zadal podľa príkazov, súbor sa stiahol, robalil, ale vypisuje mi toto
      bash: sudo: command not found
      bash: make: command not found
      čo s tým ? :)
      • Re: tlaciaren HP 1020 14.12.2008 | 19:41
        Miro   Návštevník
        Nešlo to v Mandrive 2009 ale v 2008 to prebehlo bez problémov
        • Re: tlaciaren HP 1020 14.12.2008 | 19:44
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak sudo je take ubuntuvite... mandriva pouziva klasicke prihlasenie cez su
          • Re: tlaciaren HP 1020 14.12.2008 | 20:02
            Miro   Návštevník
            S linuxom začínam a som už starý, nemám takú orientáciu ako mladší. Teraz laborujem ako nainštalovať OO 3.0.0. Podarilo sa mi to stiahnuť a rozbaliť v tmp adresári. Bohužial mi to nejde nainštalovať. Zatial. :)
            • Re: tlaciaren HP 1020 14.12.2008 | 20:23
              WlaSaTy   Návštevník
              Človek je tak starý, ako sa cíti. Takže pesimizmus môžeme zabaliť do balíka a poslať na severný pól.

              PS.: sudo alebo su. obidva programy sú na sprístupnenie superužívateľských práv a líšia sa minimálne. A inštalácia súborov *.deb pre OO.org, dpkg :-)
              • Re: tlaciaren HP 1020 15.12.2008 | 00:23
                Miro   Návštevník
                dík za snahu, ale ja to vidím dnes prvý krát a vôbec neviem čo to je dpkg potreboval by som mať napísané všetko po lopate. :D. Nainštaloval som mandrivu 2008 a s ňou teraz zápasím. 2009 mi vôbec nešla nainštalovať tlačiareň.
                • Re: tlaciaren HP 1020 15.12.2008 | 00:34
                  Martin   Návštevník
                  Nainštaluj si balíčky CUPS, task-printing-hp, hplip, hplip-doc, hplip-hpjis-ppds a ich závislosti (predpokladám, že si si už pridal zdroje), potom v menu > Nástroje >Systémové nástroje nájdeš položku HP Device Manager, na ňu klikneš, odsúhlasíš licenciu, stiahneš ovládač, nainštaluješ a tlačíš.
                  • Re: tlaciaren HP 1020 17.12.2008 | 23:43
                    Miro   Návštevník
                    už s tlačiarnou nemám problém, je to v pohode. Dnes som to znovu instaloval len pre skúšku, šlo to v pohode. Teraz je iný problém.
                    Scaner nejde mám ARTEC AM 12e plus. Vôbec nie je podporovaný, takže neviem čo s tým.
                  • Re: tlaciaren HP 1020 10.01.2009 | 01:40
                    Miro   Návštevník
                    Už som to nainštaloval niekoľkokrát. Niekedy netlačí a musím to nainštalovať znovu. Najskôr ju musím vymazať alebo musím pridať novú. Ak ju zapnem pred štartovaním systému, tak sa automaticky nainštaluje ale ak ju spustím potom tak robí problémy, niekedy ide niekedy nejde a vtedy to inštalujem znovu všetko odinštalujem a dám reštart systému aby som to mohol nainštalovať znovu. Potom to ide.
                    • Re: tlaciaren HP 1020 10.01.2009 | 10:34
                      Martin   Návštevník
                      Máš stále MDV 2008, alebo si ju vymenil na mladšiu? Už som to kdesi písal, práve kvôli tlačiarni som sa vrátil od 2009 k 2008.
                      Máš v Menu > Nástroje > Systémové nástroje niečo ako HP Device Manager?
                      • Re: tlaciaren HP 1020 12.01.2009 | 03:05
                        Miro   Návštevník
                        Už so ti odpovedal inde mám 2009 Mandrivu a HP LaserJet 1020 mi ide v pohode. Teraz ju kedykoľvek spustím a šlape, pred tým sa mi sama vypínala už nie. Stačilo odinštalovať nejaké ppds čo sa tam nainštalovali ani neviem ako.
                        • Re: tlaciaren HP 2480 19.03.2010 | 01:05
                          Avatar mirrdo   Používateľ
                          zdravim
                          mam podobny problem s tlaciarnou HP 2480 v pohode mi ju naslo, v pohode pridalo ovladac (HP2200 namiesto HP2400 ktory tam ani nieje) ale mi ju rozpoznalo na HP2400. ked chcem nieco z nej vytlacit tak nevytlaci nic
                          nevieta mi pomoct prosim :(
                          potreboval by som si aj diplomovku vytlacit :(
                          diky zatim
                          majte sa
            • Re: tlaciaren HP 1020 15.12.2008 | 01:17
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ak zacinas tak sa na mandrive 2008.1 netrap s OOo 3, rada 2.4 nie je az taka zla
              • Re: tlaciaren HP 1020 15.12.2008 | 17:24
                Martin   Návštevník
                Treba použiť balíčky OOo-3.0-0.rc2.2mdv2009.0, ak máš pridané zdroje cez Urpmi Internet Automatic, mali by byť v ponuke v !Správe softvéru". Na rozdiel od iných štartujú žakmer okamžite, majú integrovaný oooqs, čiže QuickStarter, ak si ho dáš do dolného paneli a klikneš naň, OOo naskočí okamžite. OOo-2.4 mi aj s QuickStarter-om nabiehal asi 20 sekúnd.
                Ale zdá sa mi, že OOo-3.0-0.rc2.2mdv2009.0 má problém s doinštalovaním pluginu na import PDF, ktorý v iných verziách OOo-3.0 funguje pomerne spoľahlivo.

                To len tak, mimo hlavnej témy.