aky prikaz pouzit pre vypnutie Ubuntu? chyba mi v Menu

Sekcia: Konfigurácia 15.09.2008 | 16:33
Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
Skusam FluxMint .. ale je to RC verzia .. a nejako sa mi nedalo vypnut .. kukol som do menu config a tam to chyba v execute riadku... chcem to tam dopisat a budem spokojny... inak odporucam na slabsie masiny .... dik za pomoc
Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
    • Re: aky prikaz pouzit pre vypnutie Ubuntu? chyba mi v Menu 15.09.2008 | 20:59
      fish   Návštevník
      shutdown now ?
      • Re: aky prikaz pouzit pre vypnutie Ubuntu? chyba mi v Menu 15.09.2008 | 21:50
        arch   Návštevník
        nebo
        shutdown -h now

        typ:
        shutdown -h +02
        vypne za 2 minuty
        • Re: aky prikaz pouzit pre vypnutie Ubuntu? chyba mi v Menu 17.09.2008 | 12:01
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Nemyslim ze to gnome menu robi takto, ta polozka v menu nie je "spustac", otvara to nejake ine gnomacke okno s tlacitkami o vypnuti ktore je asi suidnute alebo tak nejak, inak by pri kazdom vypinani musel zadavat heslo pre gksu. Skor skus zalozit novy ucet ci tam tiez bude chybat, ak nie, chyba je niekde v konfiguracii tvojho uctu, pohral by som sa tam s diffom alebo tak...
          • Re: aky prikaz pouzit pre vypnutie Ubuntu? chyba mi v Menu 17.09.2008 | 15:38
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Technicky to funguje tak, že gnome posiela informáciu gdm o tom čo má urobiť (vypnutie, reštart, reštart s tým, že automaticky nabehne vybraná položka v lilo / grube ...)
    • Re: aky prikaz pouzit pre vypnutie Ubuntu? chyba mi v Menu 15.09.2008 | 21:51
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      • Re: aky prikaz pouzit pre vypnutie Ubuntu? chyba mi v Menu 17.09.2008 | 17:10
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        no dik .. prisiel som trochu na to ako to funguje... som sa vela naucil pani... len v menu to vola nejake (ciao) .. a neurobi to nic.... tak skusim sa s tym pohrat... este raz dik
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie