ntfs

Sekcia: Konfigurácia 11.07.2005 | 16:06
dano   Návštevník
mam win aj lin.v lin som skompiloval jadro s podporou ntfs a aj zapisom na ntfs.ale aj tak mi tam nejde zapisovat.vypisuje to co predtym..dik
    • Re: ntfs 06.07.2005 | 16:46
      tomit   Návštevník
      Neviem ci teraz machrujes alebo o co ti ide. Ale inac nemas za co.
      • Re: Re: ntfs 06.07.2005 | 17:05
        dano   Návštevník
        he?? a tebe ide o co??sak tvoj prispevok je plne zcesty...
        • Re: Re: Re: ntfs 06.07.2005 | 18:20
          tomit   Návštevník
          dal si oznamovaciu vetu a ziadnu otazku. Takze fakt neviem v com je problem. A na konci dakujes.
          • Re: Re: Re: Re: ntfs 06.07.2005 | 21:02
            dano   Návštevník
            hmm,ty ucis asi slovencinu na zakladnej,ze??a ze nechapes v com je problem preto ze tam neni otaznik tak to potom nepochopis ani z otaznikom....
            • Re: Re: Re: Re: Re: ntfs 06.07.2005 | 22:14
              peter golis   Návštevník
              no, ak chces poradit, tak musis najprv opisat problem. to si uz urobil. potom musis opisat okolnosti (ake to mas windowsy - typ, verzia, service pack, aky velky disk mas), ako sa to prejavuje (chybovu spravu). potom musis opisat ako dany diskovy oddiel pripajas (prikaz mount a zodpovedajuci zaznam z /etc/fstab), ake mas jadro a aky pristup na ntfs pouzivas (kernel alebo captive drivers). mozno som na nieco zabudol, ale skus tam namiesto citoveho vylevu doplnit potrebne udaje. ty by si asi nikomu neporadil, keby ta o to nepoziadal a namiesto oslovenia urazil. ze?
            • Re: Re: Re: Re: Re: ntfs 07.07.2005 | 11:04
              TomiT   Návštevník
              No takze tu mas odpoved od niekoho kto tomu rozumie asi este ovela viac ako ja. Ta moja prva odpoved znamenala asi presne toto. Neslo ani tak o ten otaznik ako o to popisat problem a nie oznamit ze mam problem.
    • Re: ntfs 07.07.2005 | 23:01
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      neviem presne ci ti pomozem ale tusim na ntfs sa neda zapisovat mozes odtial len tahat udaje. tak to tusim funguje aj z win do linnuxackych particii tiez su programy ktore to mozu citat ale neda sa to mazat ani nahravat na tie particie. ale mozno sa mylim. mimochodom ta tvoja otazka sa fakt dala tazko citat ale musim uznat ze aj ta reakcia panaT (sorry ale nepamatam si nick) bola trosku prehnana
    • Re: ntfs 07.07.2005 | 23:22
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      este ma napadlo ze by ti mohlo pomoct linux-ntfs. skus si tam mrknut help. je to o kompilacii modulu jadra ktory nieje v Red Hat a Fedore zahrnuty pri instalacii. tusim by si mal dako pomenit udaje v /etc/fstab pokial si dobre pamatam. blizsie tu
    • Re: ntfs 08.07.2005 | 13:27
      dano   Návštevník
      no pise mi to ze "operace neni povolena"pri configuracii jadra som nasiel volbu v suborovych systemoch-ntfs-volbu ze write on ntfs alebo tak neak.tak som ju zaskrtol ako modul.Diks mam primontovany /dev/hda3 /mnt/win ntfs defaults,rw. windows mam XP,SP 1 a disk ma asi 7 giga.
      • Re: Re: ntfs 08.07.2005 | 14:25
        TomiT   Návštevník
        Skus este napisat ake distro pouzivas. Vo viacerych su totiz problemy so zapisom na ntfs. Osobne som to riesil tak ze na novych pocitacoch som datovy disk formatoval na fat32 a bolo to bez problemov pre obidva OS.
        • Re: Re: Re: ntfs 08.07.2005 | 15:51
          peter golis   Návštevník
          ono to moze byt bud pravami alebo tym, ze sa v danej verzii windows aj s service packom trosku zmenil format suboroveho systemu NTFS. to druhe zvykne obcas robit microsoft. odporucam bud spravit vymenny disk typu FAT (ako uz bolo spomenute), alebo pouzit captive-ntfs. projekt ktory pouziva ovladac suboroveho systemu z windows. v nom by to mohlo byt stabilne, ale urcite to bude pomalsie.
        • Re: Re: Re: ntfs 08.07.2005 | 15:54
          dano   Návštevník
          no mam debian-sarge no aj to linux-ntfs vyzera zaujmavo ale ja som myslel ze sa to da zapnut priamo v kerneli..
          • Re: Re: Re: Re: ntfs 08.07.2005 | 18:42
            TomiT   Návštevník
            V kerneli ti to asi nepojde. Mne sa to tvarilo tiez ze secko ok a ked som chcel zapisovat tak mi vypisalo ze nemam opravnenie
            • Re: Re: Re: Re: Re: ntfs 08.07.2005 | 20:31
              peter golis   Návštevník
              podpora zapisu na NTFS je v jadre oznacena ako DANGEROUS a je standardne VYPNUTA. ista nemenovana firma nezverejnila popis suboroveho systemu a kazdu chvilu ju meni. preto je vhodnejsie pouzit priamo captive a uplne najlepsie je vytvorit si jeden disk FAT urceny na prenosy medzi linuxom a windows.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ntfs 09.07.2005 | 01:06
                Koli   Návštevník
                To je trochu problem. Uz dva dni sa snazim rozbehat cokolvek na jadre 2.6.12 a nedari sa. Captive potrebuje 'lufs' lenze ten sa neda skompilovat lebo posledny patch je pre 2.6.0 a na tento novy kernel nefunguje. Kernel co som mal predtym z FC3 (2.6.9) fungoval s captive celkom dobre a prakticky som sa nemal na co stazovat. NTFS rpm, je len na citanie a to je dost na nic. Takze teraz kompilujem ten dangerous podporu pre ntfs v kerneli a uvidime.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ntfs 09.07.2005 | 02:06
                  peter golis   Návštevník
                  sice neviem preco sa vobec snazis znasilnovat zapis na ntfs, format pre ktory robi microsoft vsetko na svete aby sa s nim dalo robit iba pod windows, ale nevadi. tak isto nikto nevia aku mas distribuciu. vieme iba aku ju nemas. inac skusil si z domovskej stranky daneho produktu stiahnut binarne rpmko? je staticky linkovane, takze je dost velka sanca ze to spojazdnis. ak mas rpm based distro (mdk,redhat/fedora,suse)...
    • Re: ntfs 10.07.2005 | 00:31
      Koli   Návštevník
      Aj ja som si momentalne skompiloval 2.6.12 s podporou NTFS write. Po namountovani mount /dev/hda1 /mnt/xp si viem bez problemov citat ten ntfs disk ale zapis nejde, takze neviem kde je problem napriek tomu ze podpora mala byt aj write. Nevie niekto ake switche by sa dali pridat do prikazu mount aby to bolo urcite write? Ked som mal nainstalovany captive tak to fungovalo aj bez switchov...
      • Re: Re: ntfs 10.07.2005 | 00:55
        borgcube   Návštevník
        zapis na ntfs je experimentalny a nedoporucuje sa. parameter pre mount aby pripojil disky na zapis je -o rw
        • Re: Re: Re: ntfs 10.07.2005 | 19:57
          Koli   Návštevník
          parameter nepomohol. Vraciam sa ku captive. Nasiel som chybu preco od kernelov vyssich 2.6.9 nejde lufs. http://mk1.htl-hl.ac.at/mysite/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=42 A kedze captive pouziva original MS ntfs driver tak sa neni coho bat pri zapise na ntfs disk. A kedze samozrejme mam aj orig XP OEM soft tak myslim ze to robim aj legalne :-)
          • Re: Re: Re: Re: ntfs 10.07.2005 | 21:41
            peter golis   Návštevník
            ci to robis legalne ked mas orig XP OEM nie je iste. ak by si nadobudol XP OEM legalnym sposobom, tak by to bolo legalne.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ntfs 11.07.2005 | 16:06
              Koli   Návštevník
              tak to bolo myslene, zospodu notebooku mam nalepku :-)