ako zacat

Sekcia: Programovanie 22.09.2008 | 14:40
Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
ahoj vsetci.
Takze nainstaloval som si Ubuntu 8.04 "Hardy Heron" LTS a potrebujem poradit.
Chcel by som zacat programovat a neviem ako zacat. Je jeden program co potrebujem prerobit
a od vas chcem radu. Program s avola EMC ( http://www.linuxcnc.org/ ). Je to na ovladanie CNC frez a pod.
Je tam anglctina chcem prepisat na Slovencinu a este nieco viete mi poradit ako zacat.
pozrite si ten program,stiahnite cely fod a napiste ako dalej. Programujem v C pre male procesory takze nieco viem.
Len mi trosku treba pomoct.



vdaka
    • Re: ako zacat 22.09.2008 | 15:49
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      - precitaj si navod na lokalizaciu

      - nainstaluj si program poedit (je v repozitaroch ubuntu)

      - pomocou programu poedit otvor napr. nemecku lokalizaciu de.po

      - preloz vsetky texty do slovenciny, asi takto

      - uloz to ako sk.po alebo mozno sk_SK.po alebo sk_SK-utf8.po, neviem a posli to autorovi, on to zaradi do projektu.

      - neviem ci treba niekde uviest ze si pridal novu lokalizaciu, ak nie tak staci prekompilovat a malo by to fungovat, inak ti viac povie autor, resp. potom si prevezmes novu verziu a uz bude po slovensky (ked mas prostredie nastavene slovenske)
      • Re: ako zacat 22.09.2008 | 18:17
        Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
        hmmm sorry, ja som si to vobec nevsimol, VDAKA, budem na tom pracovat.

        a co k tomu programovaniu?????
        • Re: ako zacat 22.09.2008 | 18:34
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Co si predstavujes pod pojmom programovanie? Web aplikacie alebo programy?
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: ako zacat 22.09.2008 | 19:03
            Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
            programy . mna velmi web nebavi.
            dlho programujem v Delphi (myslim ze dost dobre)a procesory.
            no potrebujem zacat s niecim (teda hardware) a na tom bezi len linux (naco do toho window , no este ze čo) a tak sa pomali na to chystam.

            regards
            • Re: ako zacat 22.09.2008 | 19:23
              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
              freepascal, lazarus (ekvivalent delphi, ako backend pouziva freepascal), oba vyspele, aktivne vyvyjane, multiplatformne projekty
              • Re: ako zacat 23.09.2008 | 16:46
                Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                dakujem pozriem ale ja hladam nieco na C alebo C++, teda nejake IDE kde by som mohol zacat

                a hlavne chcel by som pozriet ako upravit program co horesomynam

                regards