spravna INSTALL, pre vas lahka otazka

Sekcia: Konfigurácia 08.07.2005 | 19:33
robo   Návštevník
mam disk rozdeleny na Cecko a Decko, oba particie su NTFS. ako najlepsie k tomu pridam linux? bude sa dat dorobit dalsia particion? PS: je tam WIN, aj volne miesto, nechcem formatovat cely disk a mam stiahnuty MANDRAKE 10.1 dvd. vopred dik
    • Re: spravna INSTALL, pre vas lahka otazka 07.07.2005 | 00:50
      andrew   Návštevník
      najjednoduchsie je si vo windowse stiahnut partition magic a on vie vytvorit novu particiu bez straty sucasnych dat. jednoducho si tam das nejak vytvorit novu particiu a ako suborovy system das ext2 alebo ext3 .... potom si tak isto das ale este vytvorit dalsiu particiu, ale tej das suborovy system swap. daj jej priblizne trojnasobok ramky. pri instalacii mandraku si potom uz len vyberes uz vytvorenu ext3 particiu a mas
    • Re: spravna INSTALL, pre vas lahka otazka 07.07.2005 | 00:51
      borgcube   Návštevník
      linux mozes hodit na "d", plus urobit este jednu swap particiu alebo nemusis robit swap particiu ak budes swapovat do suboru. ak mas dostatok volneho miesta este, tak vytvor particie na tom volnom mieste na disku. particie sa budu dat dorobit. formatovat nemusis
      • Re: Re: spravna INSTALL, pre vas lahka otazka 07.07.2005 | 00:53
        borgcube   Návštevník
        asi som sa zle vyjadril: formatovat nemusi cely disk. sformatujes iba particie kde bude linux. tam kde sidli windows to nemusis
    • Re: spravna INSTALL, pre vas lahka otazka 07.07.2005 | 09:12
      KiO   Návštevník
      Predpokladam ze win mas na C a D je odkladaci hdd. V takom pripade staci uvolnit na D pre istotu tak >10GB (zalezi od velkosti tvojho hdd). cez partition magic D-cko zmensi o tyx 10GB (resize/move) a nemusis ich formatovat. nechaj ix bez FS. Spusti instalaciu a ked sa bude pytat kam sa ma mandrake nainstalovat tak vyber volne miesto - pozor, nie volne miesto na windows disku, ale iba volne miesto. instalator si vytvori vlastne FS pre home,root aj swap. tyx 10GB aby si mal aky taky odkladaci priestor, pretoze linux vraj nevie dobre pracovat s NTFS (mam FAT32 tak nemam vyskusane) a radsej by som na ne z linuxu nezapisoval.
      • Re: Re: spravna INSTALL, pre vas lahka otazka 08.07.2005 | 19:33
        robo   Návštevník
        zatial dikies