Pridanie EMAILovej adresy....nefunguje.

Sekcia: Konfigurácia 27.01.2005 | 13:49
turtle   Návštevník
Mam linux server redhat, kde bezi mailovy server. V oulook exprese davam POP3 a SMTP nazov napr. firma.dom Ked vsak xcem vytvorit usera menom "firma" tak mi ho vytvori, ale ked poslem na neho postu tak mi posta nepride. Ked som vytvoril ineho usera napr. firma1 tak mi posta isla. Potrebujem to preto lebo doteraz nebolo potrebne mat mejla firma@firmicka.sk. Vedel by mi niekto pomoct? vopred dakujem.
    • Re: Pridanie EMAILovej adresy....nefunguje. 27.01.2005 | 11:57
      puco   Návštevník
      No nehnevajte sa, ale v tom Vasom prispevku chyba aspom aky mailovy server tam bezi. Takto Vam tazko niekto pomoze. Ja vam poradim taky genericky postup riesenia problemov: pozret logy, dokumentaciu a potom skusit este google.
    • Re: Pridanie EMAILovej adresy....nefunguje. 27.01.2005 | 12:13
      turtle   Návštevník
      re: puco dakujem za radu, ja som vsak ten server neinstaloval, som zaciatocnik, takze ani neviem aky server mejlovy to tam bezi. Takze prepacte za malo informacii. dakujem
    • Re: Pridanie EMAILovej adresy....nefunguje. 27.01.2005 | 13:49
      puco   Návštevník
      Skuste spustit toto ps -aux a pozret tam nieco ako sendmail, qmail alebo postfix. Pripadne pozret startovacie skripty a tam pohladat skript s podobnym nazvom. Pripadne si oskenovat vlastny pocitac nmapom a zapnut rozpoznavanie aplikacii alebo este jedna moznost, poslat si mail z toho servra a pozret si hlavicku mailu, mal by sa tam objavit aj nazov postoveho servra. No a potom pokracovat podla mojho predosleho prispevku.