zabudol som heslo do roota!

Sekcia: Ostatné 07.07.2005 | 20:50
lama   Návštevník
zabudol som heslo do roota, co mam teraz robit?
    • Re: zabudol som heslo do roota! 07.07.2005 | 19:15
      borgcube   Návštevník
      pri boote zadaj parameter single, na niektorych distrach dostanes shell s rootovskymi pravami
    • Re: zabudol som heslo do roota! 07.07.2005 | 19:22
      andrew   Návštevník
      bootni live cd, namontuj si linux a prirad z configov rootovske heslo. pripadne este, skus si takisto z live cd vytvorit v linuxe co si mal uzivatela z root pravami, bootni sa do toho linu co mas na hdd, prihlas pod toho noveho usera co ma rootovske prava a skus zmenit rootovi heslo. neviem ale ci to bude fungovat.
      • Re: Re: zabudol som heslo do roota! 07.07.2005 | 19:38
        borgcube   Návštevník
        alebo nabootuj z live distra, pripoj oddiel ktory sa ti v normalnej instalacii linuxu pripaja ako /, otvor si /etc/passwd a uzivatelovi (ktoreho pouzivas normalne, nie root) zmen treti slpec na 0. tym ziska uzivatel pravomoci roota. nabootuj normalen distro, prihlasa so zmenenym uzivatelom a zadaj passwd root zmen heslo vrat vsetko do povodneho stavu
        • Re: Re: Re: zabudol som heslo do roota! 07.07.2005 | 20:28
          andrew   Návštevník
          presne toto iste som napial ja :)
          • Re: Re: Re: Re: zabudol som heslo do roota! 07.07.2005 | 20:50
            borgcube   Návštevník
            prepac, asi ked som to cital som bol mimo :)
    • Re: zabudol som heslo do roota! 07.07.2005 | 20:03
      Tomáš Srnka   Návštevník
      nabootuj z nejakeho live distra, pripoj si svoje / niekam, napr. do /mnt/hda1: # mount -t auto /dev/hda1 /mnt/hda1 zmen korenovy priecinok: # chroot /mnt/hda1 a teraz zmen heslo: # passwd Po zmene ukonzis SHELL: # exit odpojis /dev/hda1: # umount /mnt/hda1 a nakoniec restartnes pocitac do normalneho systemu: # reboot
      • Re: Re: zabudol som heslo do roota! 07.07.2005 | 20:17
        lama   Návštevník
        fungovalo to, dik