LOOOL co robi Windows (extra dobre)

Sekcia: Komunita 05.10.2008 | 13:15
<<<>>>   Návštevník
http://www.youtube.com/watch?v=y0FWH_0YVRA
!!! POZOR je to naozaj dobre
    • Re: LOOOL co robi Windows (extra dobre) 05.10.2008 | 14:57
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      "con" sa pouziva ako alias konzoly:

      copy con subor.txt
      je ekvivalent: echo > subor.txt << EOF

      alebo

      copy subor.txt con
      je ekvivalent cat subor.txt
    • Re: LOOOL co robi Windows (extra dobre) 05.10.2008 | 15:41
      Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
      naozaj velmi zaujimave ;-)
      Nobody is perfect. I am Nobody.
    • Re: LOOOL co robi Windows (extra dobre) 05.10.2008 | 16:28
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      totalny MASAKER :))))))))
      • Re: LOOOL co robi Windows (extra dobre) 05.10.2008 | 17:01
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        ale teraz vazne:
        #1: vo winoch su rezervovane mena, nic nove, ziaden indian... CON,PRN,AUX,COM0-9,LPT1-2,NUL uff a tak dalej....
        skusil niekto: start->run->cmd a MD\\.\\C:\CON :P

        #2:bush hid the facts..:
        hociaky string 4-3-3-5 spravi to iste, lebo vzdy, ked sa otvori notepad, zavola sa winAPI funkcia IsTextUnicode, ktora zistuje, podla statistickych a deterministickych metod sa pokusi zistit, ci je text ASCII alebo UNICODE....tato stat. metoda predpoklada urcite variacie medzi low a high byte-mi v retazci...vo viste je to fixnute

        #3:rand(200,99):
        tato funkcia ma za ulohu generovat nahodny text, co ja viem robite si stranku vo worde (muahaha) a chcete to niecim vyplnit tak tam rychlo supnete rand(x,y). dreamweaver generuje lorem ipsum:)
        200-pocet paragrafov, 99-pocet viet v paragrafe

        #4: Q33NY:
        po prve, ziaden z tych letov nemal toto oznacenie...boli to 11 a 175...takze o tom len tolko
        • Re: LOOOL co robi Windows (extra dobre) 05.10.2008 | 18:09
          <<<>>>   Návštevník
          a co hovoris na Bush hid the facts == to urcite nieje ziadna premenna ani nic
          • Re: LOOOL co robi Windows (extra dobre) 05.10.2008 | 18:31
            Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
            >> hociaky string 4-3-3-5 spravi to iste
          • Re: LOOOL co robi Windows (extra dobre) 05.10.2008 | 21:10
            Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
            to je retazec, ktory sa pri otvoreni Notepadu nacita do buffra, ktory je prebehnuty spominanou funkciou.
            daj si win32 debugger,dissasembler a zistis, ze int __stdcall IsInputTextUnicode(LPVOID lpBuffer,int cb) funkcia notepadu vola IsTextUnicode() z advapi32.dll. Velmi lahko si vsimneme, ze IsInputTextUnicode predava 0xFFFF v option flagu, co znamena, ze testovacia procedura zahrna vsetky flagy, spolu s 'kontroverznym' flagom IS_TEXT_UNICODE_STATISTICS. Tu sa nenajdu signature bajty pre Unicode (0xFE a 0xFF alebo 0xFF a 0xFE, paradoxne notepad v XP sa neunuva vsuvat hlavicky,preto to ani nevie zistit) v hlavicke, tak sa ide teda hadat ako som uz spomenul. No zialbohu sa neuhadne, co si o.i. priznali aj MSDN vyvojari. Dovod, preco napriklad PSpad to zobrazi spravne, je ten, ze nepouziva IS_TEXT_UNICODE_STATISTICS flag pri volani spominanej funkcie, ale na druhej strane neobsluzia UNICODY celkom spravne pri chybajucom signature bajte.
            zaver: staci povedat notepadu, aby pri volani IsTextUnicode nezahrnul test IS_TEXT_UNICODE_STATISTICS (posepkam TEST EAX,EAX -> XOR EAX,EAX zmenime prislusny offset v HEXe a bush zahadne prestane skryvat fakty, lebo sme sa vysrali na ten test)
            mam VISTU, takze som siel ku susede co ma XP:)..ale som dalej prisiel nato, ze to nie je len 4-3-3-5, ale prve slovo parne zvysne slova neparne(samozrejme cim je retazec dlhsi a cim je nizsia disperzia znakov, tym rastie pravdepodobnost, ze to notepad uhadne)
            • Re: LOOOL co robi Windows (extra dobre) 08.10.2008 | 21:19
              Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
              viac na http://en.wikipedia.org/wiki/Bush_hid_the_facts ;-)
              Nobody is perfect. I am Nobody.