FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs)

Sekcia: Konfigurácia 05.10.2008 | 13:49
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím

Mám na nete FTP server na ktorom sú fotky a tak. Chcem to zdielať z dalšími ludmi (RW). V Linuxe existuje curlftpfs cez ktoré si to "namontujem" do /mnt/ftp. Výhoda je že možem na toto úložisko pristupovať z lubovolnej aplikácie.

Potreboval ba som poradiť podobné riešenie aj pre windwos (kamoši majú win) - aby sa to tam tvárilo ako dalšia disková jednotka (niečo podobné ako je google disk)
Vo win kamoši zatial používajú filezillu ale to je dosť nepraktické.

Poznámka:
Viem dá sa to poriešiť aj napr tak že si zoženiem daaký v-server spravím tam NFS a sambu - ibaže to je nákladné a komplikovanejšie. Chcel by som to najprv skúsiť s tým FTP.

tomolc
tomolc
    • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 05.10.2008 | 18:30
      qaws   Návštevník
      Tipujem: nejde to mountnut v prieskumniku ako sietova jednotka?
      • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 05.10.2008 | 18:41
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        asi sa nerozumieme - skúsim vysvetliť znovu:

        SERVER: na serveri dakde na webe mám ftp konto s dátami, menom a heslom

        JA: V Linuxe som si to za pomoci curlftpfs primontovbal do /mnt/ftp a všetko ide (RW pre lubovolnú aplikáciu)

        KAMOŠ: Má Windows a chcem aby mal tiež tú možnost na to ftp pristupovať z lubovolnej aplikácie - proste ako sietový disk. Pokial mám správne informácie vo windowse sa dajú pripoiť iba disky zdielané v inom vindowse alebo v linuxe cez sambu. FTP konto s menom a heslom sa nedá pripoiť ako zdielaný disk vo windows (teda pokial som správne infomovaný).

        Preto hladám niečo s podobnou funkcionalitou ako populárny google-disk (email konto tváriace sa ako sieťový disk) ibaže pre ftp.

        tomolc
        tomolc
        • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 05.10.2008 | 20:12
          WlaSaTy   Návštevník
          Rozumiete sa. V prieskumnikovi tato funkcionalita existuje od cias IE verzie 4, ale nejedna sa o nativnu pracu s diskami na urovni suboroveho systemu. Jedna sa len o okolite miesta na interfernete.

          Ale spet k povodnej otazke. Zatial som ani ja nenasiel nieco tak uzitocne ako je FUSE alebo LUFS pre windos, takze je dost mozne ze FTPFS pre windos asi neexistuje. Ved naco by komu bola tak uzitocna vec vo windose, najme a by zvysilla produktivitu prace.

          Takze jedina moznost je bud pouzit programy co maju v sebe integrovanu pracu s FTP (napriklad total commander za par svajciarskych frankov popripade html editory) alebo pouzit plnohodnotny OS. Teda ak ta moznost s VPN a Samba/CIFS/NFS bola dopredu zamietnuta koli cene za hosting.
    • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 06.10.2008 | 09:28
      jablko1   Návštevník
      www.netdrive.net
      • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 06.10.2008 | 10:47
        WlaSaTy   Návštevník
        wov, tak toto vyrazilo dych aj mne. no nekup to za 30USD, kedze hodnota dolaru pripravuje podu novej mene zvanej amero :-)
        • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 06.10.2008 | 12:39
          jablko1   Návštevník
          Logika hovori:
          Ked si niekto kupi Windows, nema problem s kupou dalsich potrebnych programov.
          Ked ma niekto zadarmo Linux, tiez nema problem a pouziva dalsie potrebne programy, ktore su tiez zadarmo.
          Povodna otazka bola, ako to vyriesit vo Windowse. Riesenie existuje, len treba zan zaplatit. To si musi rozhodnut majitel Windowsu, ci si to kupi, alebo sa nauci nieco nove :)
      • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 06.10.2008 | 22:19
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        pekné...

        o niečom free nevieťe ?

        tomolc
        tomolc
        • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 07.10.2008 | 10:26
          Scarry   Návštevník
          netdrive je free for home use
          • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 08.10.2008 | 00:19
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            Ďakujem

            Nepozorne som si prešiel stránky a nevšimol som si to.

            S kamošom vyskúšame :-)

            tomolc
            tomolc
        • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 08.10.2008 | 01:54
          ninja   Návštevník
          mno mozno trepnem kravinu, ale fuse by pod cygwinom nerozbehal?
    • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 08.10.2008 | 03:38
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      webDAV
      • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 17.10.2008 | 00:15
        martini   Návštevník
        http://windowsitpro.com/article/articleid/14486/how-can-i-map-to-an-ftp-server-as-a-drive.html
        • Re: FTP server ako další disk vo windows (v linuxe vyriešené cez curlftpfs) 17.10.2008 | 00:32
          WlaSaTy   Návštevník
          no, to ale predpoklada ze ftp server bezi aj NetBEUI co je sice obvykle pri IIS ale nie na internete.