distro ako okna

Sekcia: Ostatné 09.07.2005 | 14:45
hurfo   Návštevník
existuje nejake distro ktore funguje ako okna? nemyslim tym aby tak vyzeralo ale aby malo podobne vlastnosti: na instalacnom cd by boli vsetky potrebne ovladace, kniznice a pracovalo by s vsetkymi balikmi ako rpm, deb zdrojaky a tak dalej moja predstava ovladace od nvidie a ati kde+ gnome nejake ovladacie centum alebo yast3 alebo nieco take a to by bolo vsetko jednoducho system na ktory si nainstalujete co len treba bez toho aby to vypisovalo 1000 zavislosti ktore treba najst niekde inde a pre danu verziu a distribuciu
    • Re: distro ako okna 08.07.2005 | 14:28
      TomiT   Návštevník
      Pokial viem tak toto neexistuje. Problem je najma s podporou hardweru.
      • Re: Re: distro ako okna 08.07.2005 | 15:55
        peter golis   Návštevník
        ak si odmyslime jednu poziadavku: >pracovalo by s vsetkymi balikmi ako rpm, deb zdrojaky a tak dalej tak zvysok zvyknu mat live distribucie. spustia sa z cdcka, najde to vsetok hardware, disky ... a da sa s tym pracovat. odporucim knoppix. iba ze koli roznej filozofii dvoch firiem (ati/nvidia) k tvorbe ovladacov, asi nebude mozne mat naraz oba ovladace od obidvoch vyrobcov naraz aktivne. ps.: ta jedna poziadavka, ktore windowsy dokazu instalovat baliky zo zdrojakov, deb, rpm a tak dalej?
        • Re: Re: Re: distro ako okna 08.07.2005 | 16:01
          TomiT   Návštevník
          Som sice iba zaciatocnik ale dovolim si spochybnit aj knoppix aj ked je v podpore hardweru asi fakt najlepsi a vlastne ako debianovska distribucia nema problem ani s nedostatkom aplikacii. Inac neviem naco by asi bolo dobre keby to zvladalo pracu s roznymi typmi balickov. Staci aby boli vsetky balicky pre debian a netreba to iste viac krat v jednom systeme.
          • Re: Re: Re: Re: distro ako okna 09.07.2005 | 14:45
            peter golis   Návštevník
            ok, spochybni to. povedz aky hardware ti nesiel na knoppixe a najme na ktorej jeho verzii. inac je tvoja poznamka vykrikom do tmy. co sa tyka prace z roznymi typmi balickov, tak alien bol vyvijany prave pre debian. ale ak chce clovek pouzit balicek z inej distribucie, tak MUSI vediet co robi. inac si moze zlikvidovat cely system. ved preto je to normalne v distribuciach zakazane.
    • Re: distro ako okna 08.07.2005 | 18:01
      otrek   Návštevník
      tvoja otazka nie je zrovna na mieste. S woknami som mal vzdy problemy, ci uz to boli 98 alebo XP. Na to aby som ich dal do "pouzitelneho stavu" potreboval som vzdy najmenej 4 hodiny (ked som instaloval wokna kazde 3 dni, potom co mi ich moji kamarati "znicili" surfovanim po xxx strankach). Odkedy pouzivam linux, tento problem nemam. Mozno tebe sa to nezda byt take jednoduche, ale ono to zlozite naozaj nie je. Ak chces nejaku distro, ktora ma ovladace na tvoj HW, tak skus Suse linux. Ja pouzivam uz velmi dlho Mandrake - po novom Mandriva linux a som spokojny. Nemam problem so ziadnym HW. Vsetko deteguje ako ma a s programovym vybavenim nemam ziadny problem. Prikaz urpmi spolu s pripojenim na internet vyriesi vsetky moje ziadosti. Staci pridat spravne zdroje softu a ide sa. Myslim, ze ti co pouzivaju Debian, su na tom podobne. apt-get install balik a soft funguje bez problemov, netreba ani nejake zavislosti riesit, apt ich vyriesi sam. Otazka na teba: distro ako wokna??? tak si nechaj wokna a nepouzivaj linux. Linux je linux a wokna su wokna. Nemozes porovnavad medveda s hruskami. otrek
    • Re: distro ako okna 08.07.2005 | 18:41
      m0d0r   Návštevník
      nieze by to bolo super ;) ale mame tu aj komercne distra ;) ktore pobodne funguju ako si opisal :) i ked sami zda ze vacsina z nich fici skor na KDE :) a urcite ich najsdes na distrowatch.cz ;) len terba hladat.
      • distro ako okna 09.07.2005 | 14:14
        hurfo   Návštevník
        aby som to upresnil pouzivam linux a som s nim viac menej spokojny do teraz som nemal internet a vsetko som musel stahovat v netcafe a ked som uz mal mandrake tak som baliky nemohol pouzit do suse a vgonkoncom nie do debianu PS: niesom zastancom Windows len som dostal napad a tak som sa opytal
        • Re: distro ako okna 09.07.2005 | 14:41
          peter golis   Návštevník
          ano, baliky z mandrake sa nedaju pouzit do inych distribucii aj ked su rpm based. maju ine zavislosti. niekedy to ovsem ide, ale je s tym kopec roboty. ps.: co to bolo za programy ktore neboli obsiahnute v distribucii?