HP DV6134 a multimedialne tlacitka+UBUNTU cez WUBI

Sekcia: Konfigurácia 08.10.2008 | 16:48
Nergal   Návštevník
Zdravim,
nainstaloval som UBUNTU 8.04 cez Wubi an svoj datovy disk..Disk mam rozdeleny na SYSTEM a DATA..SYSTEM je win Xp a v datach mam prave ten ubuntu cez Wubi.Vsetko funguje ako ma,len neviem ako mam rozchodit tie multimedialne tlacitka (QUICK LAUNCH BUTTONS). Ked si ich nastavim v systemovych Klavesovych skratkach,tak idu..No v Amarok,alebo v inom programe nereaguju..Tak sa pytam,je mozne ze je to tym,ze mam to Ubuntu nainstalovane prave cez Wubi??
Lebo ak to tak pojde aj po normalnej instalacii,tak to bude problem...
Diki za rady..
    • Re: HP DV6134 a multimedialne tlacitka+UBUNTU cez WUBI 11.10.2008 | 21:39
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nemyslim ze je to tym wubi, ale amarok je aplikacia xine frontend a myslim ze skor pre kde ako pre gnome (aj tak ho na gnome pouzivam) no a po nastaveni klavesovych skratiek v systeme ich amarok nepreberie, ale v amaroku sa tie skratky daju nastavit respektive prestavit z predvolenych ale z vlastnych skusenosti funguju aj tak iba pri otvorenom amaroku alebo "kadejako" tym myslim ze obcas hej obcas nie podla otvorenej aplikacie a toho kde je kliknute

      chcelo by to skusit s inymi prehravacmi ale ja som lenivy a zvyknuty na amarok takze ho ovladam myskou
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: HP DV6134 a multimedialne tlacitka+UBUNTU cez WUBI 11.10.2008 | 23:10
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        no tvoj prispevok ma trosku nakopol a rozhodol som sa nainstalovat iny prehravac ci to nepojde a hned prvy pokus uspesny, v banshee idu systemove skratky bezproblemovo

        banshee sice nie je ani zdaleka taky kvalitny ako amarok ale na bezne prehravanie hudby staci

        skus rythmbox alebo iny gnome prehravac hudby snad to v nejakom ktory ti bude vyhovovat pojde a daj vediet
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: HP DV6134 a multimedialne tlacitka+UBUNTU cez WUBI 12.10.2008 | 11:23
          Deather   Návštevník
          Nazdar,ja som uz tiez vyradil Amarok..Momentalne mam Audacious.Ten reaguje na tie tlacitka..Stiahnes si extra plugins,a v pluginoch potom nastavis podporu gnome hotkeys..Potom to v pohode ide..Len ma trapi,ze neako mi ten Audacious zblbol.Proste dam otvorit akukolvek mp3,prehravac ju otvori,ale nepohne sa..Neprehra ju..Nevim co s tym..
          Dalsia vec,co ma trapi,ale je to mimo temy..Neviem,ako sa nastavuje phone vystup??Lebo ked dam sluchadla do vystupu na notebooku,tak sa nic neudeje,repraky hraju dalej..Dikess
          PS a diki taktiez za nakopnutie..Skusim tie prehravace,co si tu spomenul..
          • Re: HP DV6134 a multimedialne tlacitka+UBUNTU cez WUBI 12.10.2008 | 15:29
            Deather   Návštevník
            Sakra,asi ma ukamenujete:D:D:DD:DD ja som si totiz az teraz vsimol,ze som jack zo sluchadiel daval do ineho konektora..Bol to konektor na mikrofon...Este raz sorry:DD:D:D Cize opravujem,sluchadla normalne idu,ked ich dam do konektora..Repraky sa vypnu a idu phones...Hold ludska nevsimavost:D:D