lilo - inštalácia

Sekcia: Ostatné 01.02.2005 | 14:15
Jan   Návštevník
Dá sa inštalovať LILO do MBR HDD bez inštalácie linuxu? Mám inštalačné CD Knoopix, ale v popise sa neuvádza, či súčasťou inštalácie je aj LILO. Chcem na rozdelenom HDD využívať aj win98
    • Re: lilo - inštalácia 27.01.2005 | 11:29
      Ziggy Morales   Návštevník
      Da sa. Potrebujes si vytvorit subor lilo.conf a potom lilo -b /dev/hda -C /cesta/ku/konfiguraku/lilo.conf Malo by to fachcit, pozri man lilo man lilo.conf
    • Re: lilo - inštalácia 27.01.2005 | 17:13
      DanoD   Návštevník
      hmmmm len som trochu nepochopil dovod Ked chces nainstalovat knoppix nainstaluje sa ti aj Lilo alebo grub teraz neviem ktory z nich a detekne ti aj windowsy taze neni problem.
    • Re: lilo - inštalácia 28.01.2005 | 15:12
      Ziggy Morales   Návštevník
      Hmm. Ja som to asi tiez pochopil nespravne, ked to teraz znovu citam. Myslel som, ze chce nainstalovat len LILO ako bootloader s pouzitim Knoppix live-CD. Jan: Linux je k inym systemom priatelsky, takze sa vzdy instaluje aj s bootloaderom, co je vacsinou LILO, pripadne Ti da na vyber LILO/Grub. Moj predchadzajuci prispevok si tymto nevsimaj.
      • Re: Re: lilo - inštalácia 01.02.2005 | 14:15
        Avatar Jan   Používateľ
        Dakujem. Presne tak, mam Knoppix live-CD, len som nevedel, ci mi pri instalacii ponukne nejaky bootloader, v prirucke o tom nie je zmienka. Mal som polozit otazku presnejsie. Ale myslel som si, ze ked to nenepisali, tak tam nie je.