Linux - pristup k flash pamati

Sekcia: Hardware a Drivery 10.10.2008 | 12:22
Dotmindes   Návštevník
Zdravim,

Mam klavesy yamaha psr 403.Maju zabudovanu flash pamat lenze neviem ako ju spristupnit pod linuxom.Win soft od yamahy pod wine nejde...
    • Re: Linux - pristup k flash pamati 10.10.2008 | 19:04
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      ako ten klaves pripajas cez MIDI, USB, firewire, ir, bluetooth, alebo nieco ine?
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: Linux - pristup k flash pamati 10.10.2008 | 19:16
        Dotmindes   Návštevník
        Klaves pripajam cez midi vstup (usb kabel) Vo windowse na prenos do pamati flash sluzi program od yamahy musicsoft downloader.

        Inak klavesy mi idu dobre a alsa ich najde.Funguje aj nahravanie v rosegarden,len potrebujem pristup na zabudovanu flash pamat do ktorej sa ukladaju midi.
        • Re: Linux - pristup k flash pamati 10.10.2008 | 19:25
          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
          dotmindes to znie akoby si tu zvukovku konecne rozbehal??:)
          • Re: Linux - pristup k flash pamati 10.10.2008 | 20:47
            Dotmindes   Návštevník
            Nie,nie.Keby tomu tak bolo tak by som to urcite dopisal do toho mojho prispevku,keby mal ktosi podobny problem.Zatial mam dual boot win a opensuse a na laptope len opensuse.
            Len riesim teraz klavesy a pozeram nadalej fora keby cosi kdesi nejaka rada.Chcem skusit viac linux na hudbu.Paci sa mi to pathovanie ciest zvukovky,lebo vo win su tie asio akesi haluzne.Este ze suna svete presety pre menej sikovnych ;-)Uz mi z toho drbe.No pathovanie softov ma zas v linuxe moc nelaka.Ako uz som pisal,moj sen je spojit rosegarden s ardourom do jedneho softu ;-)

            Mam 2 nove typy na rozbehanie mojej zvukovky,len nefunguje opensuse server.Vypadok prudu ci co...
            Tak ked to nahodia to skusim.Prvy krok je:
            na stranke suseportal.cz som nasiel v jednom navode na opensuse:

            Nefunkční zvuk v KDE aplikacích
            - při aktualizaci z KDE 4.0.4 (verze na DVD) na aktuální KDE 4.1 může nastat problém se zvukem v grafickém prostředí (aplikace nezávislé na KDE4 tento problém nemají). Je nutné nainstalovat balíček "phonon-backend-xine" a v nastavení KDE -> Zvuk -> zvolit tento backend jako primární. Při příštím startu KDE4 by měl být problém vyřešen.

            To sa mi moc nezda ale skusim
            dalej pozri tento link

            http://www.suseportal.cz/kategorie/clanky-navody/jak-na-opensuse-11-0-s-kde4-3-dil-doladeni-systemu-grafickeho-prostredi

            Tam to nastavenie zvukovky...

            Uf ale to sem nepatri....sorry.Radsej znova k tym klavesom a potom ak to rozbeham urcite napisem do toho mojho prispevku...