neda sa nainstalovat

Sekcia: Hardware a Drivery 16.10.2008 | 11:45
lobo96@azet.sk   Návštevník
je mozne aby moj notebook bol zablokovany na linux a na XP?instalacia XP mi nenajde ziadny hardisk v pocitaci a instalacia linuxu tiez vyhadzuje chybu a nedokaze najst ziadny hardisk...neviete ako by sa to dalo obist???vista ma us dost vytaca....
    • Re: neda sa nainstalovat 16.10.2008 | 12:09
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus vypnut AHCI v biose
      • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 12:12
        lobo96@azet.sk   Návštevník
        :( nic take som v biose nenasiel
        • Re: neda sa nainstalovat 24.10.2008 | 13:57
          qk   Návštevník
          v BIOSu to muze byt taky tak nejak jako enhanced SATA - enable -> prepnout na disable


          to by pro XP mohlo pomoct, nicmene linux by to mel zvladat i s enable...
          • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 14:21
            lobo96   Návštevník
            no xp som rozbehal ale linux nie...linux nakoniec tie disky rozpoznal ale nedokazal na nich nic zapisovat...len ich sformatoval a nabehla chyba..chyba pri zapisovani na hda1:(
    • Re: neda sa nainstalovat 16.10.2008 | 15:59
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      a co si tam mal predinstalovane ked si ho kupil?
      • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 12:11
        lobo96@azet.sk   Návštevník
        kupeny v nemecku...asus...predinstalovana nemecka vista 32 nejaka home premium myslim.
    • Re: neda sa nainstalovat 16.10.2008 | 16:30
      eM   Návštevník
      ahoj,
      jen dodam, ze by pomohlo napsat co nejvice HW informaci o tom stroji a o zkousene distribuci.
      Co nejake live distro? Taky nevidi, ze je v pocitaci pevny disk?
      • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 12:16
        lobo96@azet.sk   Návštevník
        hmmm tak je to asus.2Gb Ram celeron dvojjadrovy 2GHz...ati hd2400..150gb hardisk vjac teras nevjem...skusal som nejaky starsi slackware mandrivu novu a nove ubuntu...slackware a mandriva sa nerozbehali vobec...ubuntu pomocou instalacie vo viste sa rozbehal ako live aj si sformatoval disk a rozdelil si ho ale ked sa spustila instalacia hned vybehla nejaka chyba...
        • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 13:56
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          ta nejaka chyba by celkom urychlila proces hladania chyby....takze sem s nou, ine CD/DVD ti cita normalne?mozes si pri boote vybrat (stlacenim Esc pravdepodobne) odkial ti ma zacat bootovat?
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 17:03
            lobo96@azet.sk   Návštevník
            hmmm ja si us presne nepamatam...jednoducho nabehlo chyba pri zapisovani na hda1 ked som instaloval us rozbehane ubuntu...a ked som to cel hned pri bootovani instalovat tak nabehli nejake chyby pri zapisovani na logistic partition alebo nieco take neviem presne..a stale sa tie chyby vypisovali dokola...a bootovat ide bez problemov len ta instalacia nie
            • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 19:59
              l_barbarossa   Návštevník
              z nejakeho livecd spusti fdisk -l a potom trochu porozmyslaj nad tym, preco a ako mas rozdeleny HDD. V dalsom slede mozes ten fdisk pouzit na vlastne rozdelenie disku - v pripade, ze vies, co robis.
              • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 20:02
                lobo96@azet.sk   Návštevník
                fdisk som skusal...aj cfdisk aj nevem co setko mosne...aj som si predtym rozdelil dist na linuxacke swapko atd ale nenaslo...
                • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 20:29
                  l_barbarossa   Návštevník
                  schvalne;
                  daj sem vypis fdisk -l
                  • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 21:44
                    lobo96@azet.sk   Návštevník
                    hmmm lenze ja us mam len tu vistu a linux tu us nemam a pokial by som tu cel rozbehat vistu tak potrebujem asi zasa sformatovat jeden disk kedze mam len 2-data a windows...ale mosno to oskusam len dnes us nemam cas
                    • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 22:29
                      l_ barbarossa   Návštevník
                      - fdisk -l (neupravuje rozdelenie disku, iba vypise dostupne disky a ich rozdelenie)
                      - dobre, tak si rozdelenie diskov pozri vo Viste: diskmgmt.msc

                      Tipujem ze tam mas nejaku skrytu servisnu particiu, ktora robi problemy ...
                      • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 23:02
                        lobo96@azet.sk   Návštevník
                        zapol som to a vybehla chyba...Disk Management could not start Virtual Disk Service on PC.This can happen if the remote computer does not support VDS,or if a connection cannot be etablished becouse it was blocked by windows firewall.....a firewall mam vypnuty tak ja nevjem ja tomu nechapem
                        • Re: neda sa nainstalovat 24.10.2008 | 12:25
                          l_barbarossa   Návštevník
                          - asi mas "virtual disk service" disabled. Tak si ju povol (services.msc) a vyskusaj znova. btw. na karte dependencies mas zobrazene zavisle sluzby, napr. RPC, ktore musia byt tiez povolene.
                          - alebo mas nieco dohaluzene po nespravnom vypnuti alebo prebudeni kompu
                          - ten fdisk mozes predsa spustit z livecd, alebo z rescue rezimu
                          • Re: neda sa nainstalovat 25.10.2008 | 17:33
                            lobo96@azet.sk   Návštevník
                            no us mi to vo viste zaplo..a co odtial mam zistit...ved mi len vybehlo ze mam 2 disky C a D ale toto som us vedel....bose ja som asi fakt lama...:(
                            • Re: neda sa nainstalovat 26.10.2008 | 01:05
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              no ak nerozlisujes e-mail a prezyvku tak asi ano :)
                              • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 14:21
                                lobo96   Návštevník
                                nie taka lama az niesom neboj...
    • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 20:25
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      windows xp, ak neobsahuje hned sp2, tak nepozna serial ata disky
      • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 20:30
        l_barbarossa   Návštevník
        ale nova mandriva ci ubuntu by hadam, mali, vsakze?
        • Re: neda sa nainstalovat 23.10.2008 | 20:37
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak kernel 2.6 pozna sata disky. osobne serial ata pouzivam (dnes je to uz standard) a vsetko od mandrake 9.1 vyssie mi pozna disky
      • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 14:19
        lobo96   Návštevník
        no skusal som aj sp2 aj sp3 ale nic neslo...nakoniec som rozbehal nejake xp sp2 ktore malo naviac nejaky driver na SATA disky a bol robeny na notebooky takze isiel ale aj tak nic z toho kedze asus ma ovladace na ten notebook len pre vistu 32...xp ma moc neserie ale linux ano...:(
        • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 14:28
          ---   Návštevník
          ak je to asus? Urcite nie si prvy co sa snazi do toho natlacit linux.
          • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 14:48
            lobo96   Návštevník
            takze mi to ani fungovat nebude???
            • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 15:10
              ---   Návštevník
              chyba tam pismeno , takze AKY je to asus?
              • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 17:08
                lobo96   Návštevník
                asus PRO71S
                • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 18:41
                  ------------------   Návštevník
                  prosim ta, strc tam nejake live cd, a zisti ake je tam zelezo,, skus napr toto inac sa nikde nepohneme...
                  vychadzajuc z toho ze si tam uz livecd rozchodil
                  • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 18:45
                    lobo96   Návštevník
                    :D...okei us to stahujem ale este mam jedem problem...:D..tym zelezom si myslel co...lebo ja us som uplne fprdeli z toho setkeho
                    • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 19:28
                      -----------------   Návštevník
                      zelezo akoze co je tam za hardware, aka doska, radice, disk a pod(tot asi vsetko co nas momentalne zaujma), ked sa ti to podari nabootovat, skus rozchodit aj siet a priamo sa sem pripojit.
                      no a potom sem napis vypisy z:
                      dmesg
                      lspci
                      lsusb
                      sfdisk -l

                      podotykam ze kazdy treba zadavat samostatne a najlepsie ako root
                      • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 22:42
                        lobo96   Návštevník
                        no ja som stiahol ten PcLinuxOS zacalo to bootovat ale chcelo to odo mna nejake meno a heslo..skusal som meno root ale heslo som nevedel...
                        • Re: neda sa nainstalovat 27.10.2008 | 22:48
                          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                          heslo je root
                          mas to hore nalavo napisane.....
                          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                      • Re: neda sa nainstalovat 29.10.2008 | 19:40
                        lobo96   Návštevník
                        no tak som tu v mandrive...mam tu hodit tie vypisy z konzoly lebo ja tomu absolutne nerozumiem...ale tie vypisy su velmi dlhe...
                        • Re: neda sa nainstalovat 30.10.2008 | 15:58
                          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                          nevadi ze su dlhe, vyhod to sem, nech sme mudri, alebo na nejaky pastebin.com
                          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                          • Re: neda sa nainstalovat 30.10.2008 | 20:13
                            lobo96   Návštevník
                            no tak nevjem ako sa mi to podarilo ale nainstaloval som mandrivu...neviem preco to vtedy neslo ale zrazu to ide tak som stastny len mam este jeden surny problem..potrenujem spojazdnit skype.nainstalovany je ale neide zvuk,mikrofon a kamera ma snima naopak...neviete kde je chyba?
    • Re: neda sa nainstalovat 29.11.2008 | 19:48
      martin   Návštevník
      Ked mas Vistu ako pre-instalovanu tak ju musis prve odinstalovat a dat tam xp, az potom vistu