Bootovanie

Sekcia: Hardware a Drivery 21.10.2008 | 02:07
Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
Nazdar lidi. uz dlhsiu dobu mam taky problem s notebookom. ked ho zapne tak zacne ako ze robit, ale nic nerobi, proste nenabehne nic. potom ho surovo vypnem. ked ho spustim druhy krat tak uz ide v pohode. akurat niekedy ho musim 10x surovo vypnut a zapnut kym sa mi nabootuje linux. mam na notase aj win ale ten nepouzivam. tento problem pretrvava uz asi dva mesiace. netusim cim to, ci je nejako poskodeny disk, alebo cim to ze mi nechce bootovat hned od zaciatku, ale ho musim furt na tvrdo vypynat a zapinat. ak bude treba spravil by som aj video.
dik
    • Re: Bootovanie 21.10.2008 | 02:20
      Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
      mne to na starsom notase (acer) robilo, ked sa priliz prehrial, ak som ho nechal napriklad na posteli a niekam odisiel tak sa zadrbal presne tak ako opisujes, tak ho trebalo nechat vychladnut...ale neviem ci mas ten isty problem....
    • Re: Bootovanie 21.10.2008 | 10:26
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      V grube (esc ukaze menu, klavesa "e" na editaciu polozky menu, "b" na spustenie bootovania) zmen parametre bootovania tak ze odstranis flagy "splash" a "quiet". Tym dosiahnes to ze pri starte namiesto grafickeho loga bude zobrazovat podrobne vypisy. Tam uvidis na com to bootovanie zostane vysiet.
      • Re: Bootovanie 21.10.2008 | 11:05
        Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
        no praveze prehriatim to nemoze byt, lebo on zblbne hned na zaciatku ked ho pustim. a pritom ventilator frci v pohode. proste ho zapnem a nic nenaskoci. vypnem ho a ak mam stastie :-D tak sa rozbehne a uz ide v pohode. takze neviem.
        • Re: Bootovanie 21.10.2008 | 14:51
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          V ktorej faze bootovania mas problem?

          1. Pred nabehnutim bootloadera
          - HW problem notbooku alebo nejake zle nastavenie biosu

          2. Problém s bootloaderom
          - ak ano aky

          3. Pocas bootovania
          - pouzi to co som ti radil predtym
          • Re: Bootovanie 21.10.2008 | 15:19
            Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
            podla mna je to problem aky som maval ja, zapne notbuk, rozsvietia sa kontrolky ale display osten cierny, tak tvrdo vypnut (ja som dokonca to niekedy musel riesit odpojenim od elektriny a vybratim baterky)...skor si myslim, ze to moze byt nejaka HW chyba
            • Re: Bootovanie 21.10.2008 | 16:38
              WlaSaTy   Návštevník
              Ono to moze byt aj zaneseny hoci aj jeden z vetrakob. Ak bios nedetekuje roztoceny vetrak pri starte, moze odmietnut start a dokonca nemusi ani bliknut (aby nahodou CPUcko alebo Grafika nevyhoreli). Staci trochu pobuchat. Ak vyleti kudol prachu, tak vypnut a povysavat. Obcas je treba aj rucne povytahovat ten prach. Mal som nieco podobne.
            • Re: Bootovanie 21.10.2008 | 21:13
              Avatar Palqo Ubuntu 12.10  Používateľ
              Presne toto sa deje u mna. netusis ktora Hw vada to moze byt. napadol ma Hdd ale neviem. btw co sa tyka toho prachu tak notas vysavam pravidelne a doteraz sa nic nedialo. myslim ze to bude nieco ine, ale netusim co. a dokonca par krat mam aj taky problem ze : zapnem, konecne sa mi podari vybrat si OS. zacne bootovat linux a ked uz ma naskocit prihlasovacie okno tak mi naskoci taka tyrkysova obrazovka prsrusovana ciernymy vodorovnymy pasikmy a cele to blika a potom naskoci dalsia kde sa menia take stvorceky neurictych farieb a proste nejako asi zblbne grafika.potom ho vypnem a dufam ze ho potom zapnem.
              asi tak.
              • Re: Bootovanie 22.10.2008 | 12:53
                berki   Návštevník
                yeby BSOD??