uvitacia obrazovka

Sekcia: Programovanie 21.10.2008 | 18:01
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. prichadzam zas s napadom, ktory vsak neviem realizovat :(

Rad by som urobil uvitaciu obrazovku. Po spusteni grafickeho prostredia by to napisanlo nejake pozdravenie a obsahovalo by to ikonky na urobenie niektorych cinnosti a tiez checkbox pre spustanie po dalsom spusteni. Ako vsak na to a kde zacat, tak to veru netusim. Aky softver pouzit? A hlavne kto s tym pomoze? :)




grafika:


Vitajte. Aké je vaše želanie?

* Chcem prehliadať internet

* Chcem písať cez IM

* Chcem napísať list

* Chcem vytvoriť tabuľku

* Chcem počúvať hudbu

* Chcem napaľovať

Ďalšie možnosti
* Správca softvéru * Môj priečinok * Greenport

X spustiť pri ďalšom štarte
    • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 19:46
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      no nejaky soft na vytvaranie gtk aplikacii - otazka ma to vyznam? nebolo by lepsie spravit nieco taketo co by ale pomohlo pri uvodnej konfiguracii systemu? napr:

      aky internetovy prehliadac chcete pouzivat
      aky kanc. balik
      aky multimedialny prehliadac
      + uvodne nastavenia tychto jednotlivych programov
      atd

      po odklikani by sa tieto programy cez apt-get nainstalovali a je o trochu usetreneho casu viac. Mam na mysli nieco co by vzdialene pripoominalo instalaciu napr. opensuse, len s menej moznostami, ktorych ked je vela tak dokazu zacinajucich uzivatelov podla mojho nazoru iba zbytocne zmiast.
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 20:56
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        to som za, ohladne kancelarskeho balika by to bolo moc fajn.

        povodne som rozmyslal urobit to cez greenport. uvidime. Tak ci onak, ak by si chcel spolupracovat tak by som bol moc rad :)

        v gnome existuje graficke klikatko na predvoleny prehliadac, mail klient a terminal
        • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 21:09
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          no spolupracoval by som rad, lenze kedze su moje znalosti z oblasti programovania take ake su, tak ti mozem pomoct tak maximalne s grafikou
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 21:44
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ja si to predstavujem nejako ako tuto to okno nalavo:

            http://labs.daylife.com/widgets/yahoo-desktop.jpg
        • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 22:18
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          cez kdialog by sa to dalo lahko spravit...gtk neviem

          avsak, myslim ze cielova skupina greenie (opravte ma ak sa mylim) nie je vseobecene znala verejnost a teda malokto vie ze je viac ako 1 prehliadac aj tak si myslim ze FF je najstabilnejsi a preto pre zaciatocnika najlepsi (aj ked ja sam preferujem operu, ale z flashom to nie je vzdy jednoduche ;)) osoba ktora vie ze existuje viac prehliadacov si vie otvorit synaptic a nahodit si to sama...takze otazka aky prehliadac/kancelarsky balik/multimedialny prehravac sa mi zda irelevantna.

          teda, opravte ma ak sa mylim vo vnimani greenie
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 22:42
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            ako samozrejme pre znalejsich uzivatelov je ovela pohodlnejsi synaptic, popripade prikazovy riadok, ale na druhu stranu by si sa divil ako sa celkom pokrocilim uzivatelom vo svete win pretacaju ocne bulvy ked sa pred nimi zacnu viest reci o instalacii cez synaptic a pridavani repozitarov. Greenie vacsinou pouzivaju ludia ako medzistanicu medzi win a linuxom, takze si myslim ze by im to dost pomohlo. Predstav si take nieco ze mas na jednej strane checkboxy k jednotlivym programom a ku kazdemu by bolo aj par screenshotov a popis ze na co sa ten-ktory program hodi, aby vedeli ze co je co. Myslim ze by im to dost pomohlo v prvotnej orientacii v tej spleti programov co pod linuxom su.

            U takeho noveho uzivatela je zazrak ked vie ze co je to vobec openoffice, a to ze existuje nejaky abiword a dalsie alternativy tak tie nepoznam ani ja vsetky a na linuxe som uz pomaly tretim rokom. A toto plati o vsetkych aplikaciach. Napriklad by som rad vedel nejaku alternativu ku pidginu co by zvladal icq, jabber a gtalk.

            Podla mna cim to bude viac cukrikovo vyzerat, tim viac uzivatelov pritiahne. A co chce sucasny uzivatel? klikat, klikat a este raz klikat. To ze produkcia prace je tretinova oproti kombinacii klikanie/konzola to je v dnesnej dobe vedlajsie. Bohuzial tak to je, aj ked sa mi to vobec ale vobec nepaci. (uff zas pisem uplne offtopic :D )
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 23:07
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              osobne som zasadne proti "iba klikaniu", dokonca som sa ohladne toho dost hadal s ivanom bibrom :)

              klikanie verzus konzola: ak bude mat lama napisane na ploche, ze cez kopirovat a vlozit si nastavi cely system okamzite, tak to skusi. teda ak nema "ten linux" donuteny.
          • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 23:05
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no ja osobne preferujem jeden znamejsi program, v tomto pripade firefox. menit takto prehliadac nie je moc nutne podla mna.

            btw predvolene je nainstalovany firefox (je aj v liste) a taktiez je pridana opera ako sekundarny browser
    • Re: uvitacia obrazovka 21.10.2008 | 22:07
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      mandriva ma podobnu uvitaciu obrazovku, staci zmenit obsah a velkost a si vybaveny, alebo by to slo aj cez nejaky kdialog
      alebo to mozes spravit ako otvorenie priecinka v konquerorovi s profilom tvojho pozadia a v zlozke by boli spustace, s tym ze ked zavries to okno tak sa ta spyta na autostart pri dalsom spusteni systemu,
      alebo jednoducho nejkau web-style stranku ako v /usr/share/apps/konqueror/about/intro.html
      alebo jednoducho pridaj na listu menu Moznosti s uvedenymi polozkami...
      PS: ikonky aj uvitanie sa daju dat aj na plochu ;)
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom