pomalost zvuku vo freebsd pri prehravani

Sekcia: Hardware a Drivery 25.10.2008 | 16:25
stewe   Návštevník
Zdravim,

najprv som zvuk rozhybal pomocou kldload, napisal som prislusne veci do /etc/loader.conf, zvuk isiel (a aj stale ide), no ide pomaly, cokolvek spravim, zvuk sa spomali a jeho prehravanie je skor utrpenim ako pozitkom. nemam ziadny X server, len cisto konzolu, v pamati mam asi 11 megabajt, zatazenie procesoru sa pohybuje v jednotkach percent. Najzretelnejsie sa to prejavuje ked len stlacim enter na klavesnici v shelli (tj. opakjue sa mi tam stale len prompt "$") a vtedy ta hudba seka najviac.

Vyskusal som aj oss, stiahol, nainstaloval, vsetko krasne islo. ale problem ten isty.

Dakujem za pomoc, uz som zufaly

Prajem pekny den.

(mam freebsd 7.0-Release, zvukovka na doske, via 8235)
    • Re: pomalost zvuku vo freebsd pri prehravani 25.10.2008 | 16:52
      WlaSaTy   Návštevník
      BSD som uz dlho nepouzil, ale nezapol si nahodou omylom Frame Buffer console? Presnejsie VesaFB sa takto prejavuje na vsetkych OS bez vynimky.
      • Re: pomalost zvuku vo freebsd pri prehravani 25.10.2008 | 17:01
        stewe   Návštevník
        aha, nooo tusim aj hej, mam ho zapnuty na vacsie rozlisenie obrazovky, namiesto 640*480 800*600.
        prekompiloval som jadro na to + som pridal do /etc/rc.conf mod, v ktorom ma obrazovka bezat.

        takze ina moznost ako spojazdnit zvuk je vzdat sa vacsieho rozlisenia?
        • Re: pomalost zvuku vo freebsd pri prehravani 25.10.2008 | 17:17
          WlaSaTy   Návštevník
          Som rad ze si dal do otazky vsetky dolezite informacie a my sme nemuseli hadat a varit z vody.

          FreeLsd nema podporu textoveho modu ineho ako napriklad 80x25 bez pouzitia FB? Tomu neuverim ani nahodou.
          • Re: pomalost zvuku vo freebsd pri prehravani 25.10.2008 | 17:22
            stewe   Návštevník
            vypol som v /etc/rc.conf to rozlisenie a uz to nerobi :DD parada, este teda nejako zvacsit to rozlisenie... skusim nieco pohladat. imho to musi ist, mala by tu byt moznost zvacsit rozlisenie. ak mate napady, sem s nimi. dakujem
            • Re: pomalost zvuku vo freebsd pri prehravani 25.10.2008 | 17:29
              stewe   Návštevník
              odvolavam sa na toto bod 3.2.6, hned v prvom odstavci pisu "The FreeBSD console default video mode may be adjusted to 1024x768, 1280x1024, or any other size supported by your graphics chip and monitor. To use a different video mode, you first must recompile your kernel and include two additional options:" cize to ide aj bez kompilacie, no nedozvedel som sa ako ... treba hladat :)
              • Re: pomalost zvuku vo freebsd pri prehravani 25.10.2008 | 17:34
                stewe   Návštevník
                ok, cize ide o vidcontrol
                uz to hadam nejako dokopem do ciela, mozete oznacit ako vyriesene

                diky