graficka karta nvidia

Sekcia: Hardware a Drivery 27.10.2008 | 10:45
Avatar pistik   Používateľ
mam kartu Nvidia GEforce2 MX/MX 400 po instalacii Kubuntu 8.04 sa zda byt vsetko v poriatku ale po prvom restarte sa zmeni rozlisenie na najmensie a sa mi neda sa zmenit. Som zaciatocnik poradi niekto v com je problem?

vdaka
    • Re: graficka karta nvidia 27.10.2008 | 10:50
      Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
      skus to tu najst... sa to uz preberalo.. urob pre to nieco... treba cosi preriesit v konfigurakoch... a mas vobec nainstalovany driver?
      Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
      • Re: graficka karta nvidia 27.10.2008 | 11:34
        Avatar pistik   Používateľ
        Ono sa to skorumpuje az po restarte pripadne pri zmene rozlisenia na mensie cize po instalacii to ide bez problemov (tos diagnoza)
        No nejaky den mi to potrva kym prezrem vysledky hladania (59) + rozlustim nezname pojmy + vyskusam 3 moznosti v prvom prispevku na ktory som klikol (kolko ich bude v dalsich?). Navyse povacsine je to pisane pre ubuntu nizsie verzie. Kazdopadne asi nemam moc na vyber iba to preluskat.
        Skor ako nazor by som potreboval zdroj de to je popisane komplexne viac polopatisticky step by step.
        E.G. základy konfigurácie hardwaru v tej ktorej distribúcii

        kazdopadne vdaka
    • Re: graficka karta nvidia 27.10.2008 | 11:32
      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
      Cez restrict-drivers managmenet nainstaluj ovladace a potom skontroluj /etc/X11/xorg.conf
    • Re: graficka karta nvidia 27.10.2008 | 13:10
      eM   Návštevník
      spust Synaptic, najdi "nvidia", vyber nejnovejsi ovladac pro GF2 a snad bude po problemu
      (anebo zkus jine distro ... treba PCLinuxOS vubec zadne "halusky" s free a nonfree neseri)
      ...navic to ze je posledni verze 2007 nekoho s GF2 trapit veru nemusi...
      • Re: graficka karta nvidia 27.10.2008 | 21:52
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        skus ist na stranku http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html stiahni si pre svoju distribuciu a napis tu ako si dopadol
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
    • Re: graficka karta nvidia 27.10.2008 | 22:15
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      treba ovladace, a kedze mas staru kartu, nachadzaju sa v baliku nvidia-glx-legacy.
      • Re: graficka karta nvidia 28.10.2008 | 11:45
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        zadaj do terminalu "envy" stiahni to a otvor.po otvoreni si nainstaluj najnovsi ovladac.
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
        • Re: graficka karta nvidia 28.10.2008 | 19:54
          Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
          zadaj sudo apt-get install envyng po hesle pockaj a ked bude hotovo zadaj envyng -t .. potom staci citat ale bude od teba kciet ze mas stlacit 1 ... a rob co od teba kce.. budes musiet dat jeden reboot ..ked bude hotovo sa ohlas ze co ako ... pre kontrolu este daj vysledok prikazu glxgears .. ci sa tocia kolecka

          Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie