Tlaciaren a skener pre Linux

Sekcia: Hardware a Drivery 27.10.2008 | 22:39
Jorden   Návštevník
Ake mulifunkcne zariadenie by ste si vybrali? Akeho vyrobcu? Aby to malo aj dobru podporu na Linuxe. HP, Lesmark, Canon, Epson..... aku?
    • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 27.10.2008 | 22:57
      Peter2   Návštevník
      No najlepsia moznost asi bude HP.
    • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 27.10.2008 | 23:06
      Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
      tiez si myslim HP, hned mi to automaticky vsetko pripoji, bez problemov
      www.satforum.sk
    • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 27.10.2008 | 23:13
      eM   Návštevník
      Určitě HP...
      Vyber si model a pak začni googlit, jestli je provoz pod linuxem/distrem v pohodě.
      Hnát do novot se nemusíš - raději ber ověřená zařízení.
    • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 28.10.2008 | 01:33
      xapoh   Návštevník
      ja mam HP a ties 100% spokojnost...
    • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 28.10.2008 | 08:26
      Martin   Návštevník
    • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 28.10.2008 | 09:00
      sejtys   Návštevník
      no zo svojej skusenosti mozem vrele odporucit Samsung SCX-4200 splna vsetkoco by som xel od tlaciarne a na line je aj certifikovana ovladace su uz v dodavke a ak to nestaci samsung ma aj na stranke novsie
      • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 28.10.2008 | 12:22
        Jorden   Návštevník
        A co taky Epson? Viem ze HP ma dobru podporu na Linuxe ale radsej uz nechcem tlacove hlavy z tepelnym vypudzovanim atramentu. Mam s tym zle skusenosti ze po doplneni kazety novym atramentom ma zivotnost asi tak 1-2 naplnenia (Lexmark X1170). A HP pouziva rovnaku technologiu. Alebo ak sa mylim tak napiste ako to je z atramentom na HP. Konkretne z plnenim tlacovych kaziet.
        Epsom pouziva piezoelektricke vypudzvanie atramentu kde hlava vydrzi velmi vela. A nemusim tam byt specialny tepelny atrament.
        (aj nove Lexmarky pozivaju piezoelektricke ale tu uz nechcem kvoli podpore)
        • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 28.10.2008 | 13:09
          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
          Mám Epson DX 7450. Záleží na distribúcii, v Mandrive 2007 a v SAM 2007 mi ide len tlačiareň. V Opensuse 11 mi funguje aj skener. Vstavanú čítačku kariet a USB rozbočovač som neskúšal.
        • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 28.10.2008 | 15:17
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          no ja som uz naplnil hlavu pocitam tak 10x a funguje. nesmies nechat vyschnut v tom atrament a priebezne ho dolievat. potom to ide.
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 28.10.2008 | 17:20
      Avatar happy Ubuntu  Používateľ
      Ja som moojmu dedovi instaloval tusim Canon MP140 a napodiv vsetko bez problemov a este aj pre skenner bol na stiahnutie oficialny deb balik s programom na skenovanie.
      • Re: Tlaciaren a skener pre Linux 28.10.2008 | 21:18
        Jorden   Návštevník
        A este k tym HP. Stava sa vam ze sa vam zapchavaju trysky po dlhom case netlacenia? Na Lexmarke s neorig. atramentom aj po tyzdni. Ako dlho ste netlacili a potom isla bez problemov?