Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok

Sekcia: Hardware a Drivery 31.10.2008 | 13:46
Avatar erino72   Používateľ
Zdravim nejde mi nainstalovat linux konkretne ubuntu alebo kubuntu na moj notebok hp pavilion dv7-1040
nabootuje dam instalovat a ukaze mi takuto blbu hlasku
http://www.webbox.sk/images/gg6xw1c7ne4l68yj8t84.jpg
prosim poradte mi ;)
    • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 13:47
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      to CD je dobre vypalene?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 13:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      napal to na poriadne cd, vyzera to na chyby na cd, pripadne vypal nizsou rychlostou
      • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 13:57
        Avatar erino72   Používateľ
        Myslite ze to bude zle napalene?
        Lebo som napaloval aj kubuntu aj ubuntu 16x rychlostou a na obidvoch mi to ukazuje...skusal som len zaciatok suse instalacie a ta isla normalne ale ja som chcel ubuntu..
        mozno nema podporu pre linux..je to mozne?
        • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 13:57
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          mas dobre stiahnute ISO?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 16:04
          xapoh   Návštevník
          pravdupovediac je len malo notebookov s oficialnou podporou linuxu :) ale kedze nemas ziaden mimozemsky chipset a ani nic ine podporovane by to malo byt .)
    • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 13:57
      ---   Návštevník
      najprv skontroluj md5 sucet, ci je to vobec dobre stiahnute, stat sa mohlo vselico pri stahovani, ale je asi vacsia pravdepodobnost ze je to sposobene kvalitou CD
      • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 14:01
        Avatar erino72   Používateľ
        pockaj ako to skontrolujem?
        • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 14:03
          Avatar erino72   Používateľ
          viem ze sa to dalo nejako skontrolovat ked som v linuxe..ale na pc mam len widle
          • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 14:09
            ---   Návštevník
            napr. programom md5summer, samozrejme ze je vela dalsich prog. do windows
            • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 14:33
              Avatar erino72   Používateľ
              cez ten program ak som to teda dobre naklikal ukazuje mi to ze je vsetko ok
              skusim napalit ten linux co najmensou rychlostou
              • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 18:26
                Avatar erino72   Používateľ
                napalil som to najmensou rychlostou a zistil som ze je chyba pravdepodobne v tom iso
                jako skusal som ho aj kontrrovat cez md5 a vsetko ok..a robilo mi to iste aj na pc tak som vedel ze to nebude nekompabilitou noteboku..teraz som to spravil tak ze som nainstaloval ubuntu 8.04.1 a spravim apt-get dist-upgrade :)
                • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 31.10.2008 | 18:41
                  ---   Návštevník
                  pozri tento thread, uplne posledny odkaz, asi to ma nieco spolocne s HW
                  • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 01.11.2008 | 06:36
                    Avatar erino72   Používateľ
                    ja si myslim ze dali na web nejaku spatnu distribuciu,,odkial doporujecete aby som si stihaol ubuntu a kubuntu 8.10
                    • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 01.11.2008 | 11:35
                      ---   Návštevník
                      ak sedi kontrolny sucet tak nemoze byt verzia zla, v zmysle poskodenia iso obrazu. Evidentne si tvoj HW nerozumie s linuxom, mozno len s ubuntu. Stiahni napr. mandrivu ta ma lepsiu hw podporu a uvidis na com si.
                      • Re: Nejde mi nainstalovat ubuntu ani kubuntu na notebok 01.11.2008 | 17:34
                        Erino72   Návštevník
                        doteraz mi ubuntu siel aj na pc ale ked som tieto dve stiahnute verzie aj ubuntu a kubuntu pouzil na pc a neslo to tak verim ze bude nieco s tym obrazom.. alebo zeby s napalovackou?