Prava

Sekcia: Konfigurácia 01.11.2008 | 21:14
lukass   Návštevník
ahoj,stal sa mi takz problem ze sa mi neda dostat do zlozky pridat odtranit,zevraj nemam nejake prava.Ako to zmenim?skusal som to cez system/sprava/pouzivatelia ale aj tak nic.Je na to nejaky prikaz ktory bz som mohol zadat do terminalu?dakujem
    • Re: Prava 02.11.2008 | 02:36
      kipikasa   Návštevník
      prikaz sa vola www.google.com a parametre su "linux file permission"
    • Re: Prava 02.11.2008 | 04:47
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Zacni urcite prikazmi:
      man chmod
      man chown
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Prava 02.11.2008 | 15:31
        lukass   Návštevník
        ok ok,setko je ok len to ze ja sa neviem az tak dobre orientovat v systeme.ide mi len o to aby mi isli tie veci ako su pridat a odstarnit a abz mi isli v terminali prikazy kde sa vyskytuje nazov sudo.vzdy mi to napise - lukass is not in the sudoers file. This incident will be reported.AKO SA MAM OPAT URCIT AKO ADMINISTRATOR,ALEBO SPRAVCA.
        • Re: Prava 02.11.2008 | 15:35
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Musíš sa pridať do skupiny administrator (platí pre Ubuntu, iné neviem). Musíš sa tam ale pridať užívateľom, ktorý má tieto práva.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Prava 02.11.2008 | 16:10
            lukass   Návštevník
            na pocitaci som len ja uzivatel,nikto iny,skusal som to cez system/sprava/pouzivatelia a skupiny potom som chcel dat ze odomknut a ked so dal odomknut ukazala sa mi hlaska ze:nieje mozne vykonat overenie,vyskutla sa neocakavana chyba.existuje este nejaka ina cesta?ak hej tak aka?
            • Re: Prava 02.11.2008 | 16:14
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Nabootovať v záchrannom režime. Tam budeš prihlásený ako root a môžeš sa pridať do tej skupiny. Nerobil si po nainštalovaní, niečo s užívateľmi? Ak si pridal nového, tak ten nie je v skupine administrator.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Prava 02.11.2008 | 16:47
                lukass   Návštevník
                no ja som si instaloval virtual box a potom sa to stalo,ale ked som tam prideloval puuzivatela ktory bude pouzivat virtual box tak som tam dal moje meno,a to bootovanie v zachranom rezime spustim ako?