Debian 4.0r5 DVD rom nejde??

Sekcia: Hardware a Drivery 03.11.2008 | 18:17
Avatar erino72   Používateľ
Zdravim snazim sa nainstalovat tento system na moj notebotek HP dv7-1040 a normalne nabootujem dam enter nacita mi tie subory,vyberem jazyk a potom ked uz ma iset nacitavat subory z dvd mechaniky tak mi vypise ze nemoze najst dvd mechaniku alebo take nieco..neda sa s tym nieco robit?
    • Re: Debian 4.0r5 DVD rom nejde?? 03.11.2008 | 22:31
      Avatar erino72   Používateľ
      ziadne rady teda :(
      • Re: Debian 4.0r5 DVD rom nejde?? 03.11.2008 | 23:15
        Avatar erino72   Používateľ
        netreba tam dat nejaky ovladac na moju mechaniku?
        • Re: Debian 4.0r5 DVD rom nejde?? 04.11.2008 | 11:31
          WlaSaTy   Návštevník
          Vzhladom na to ze nepises verziu jadra ktore je pouzite na tom instalacnom CD a tak isto nepises ci je mechanika pripnuta cez SATA a aky je tam radic, tak ti mozeme odpovedat iba:

          asi ano.

          Je pravda ze by sme mohli odpobedat aj presnejsie. Napriklad tak ze by niekto z nas mal k dispozicii ten notebook a stiahol koli tebe presne ten debian, ale to by si sa nacakal.
          Alebo by sme mohli odpovedat aj pouzitelnejsie, skus distribuciu s novsim jadrom.

          Ale naozaj bez informacii ktore uz mas ty, my osobne mozeme len zapracovat na tom aby sme im urobili rozbor. Dobrovolne a v ramci naseho volneho casu. Takze skus sa prepnut do prikazoveho riadku, pozriet radic (lspci), jadro (uname -a), informaciu zo startu systemu (dmesg) a tak ...