Problém s nahrávaním zvuku

Sekcia: Hardware a Drivery 03.11.2008 | 18:49
Avatar Vladimir Szucs Ubuntu  Používateľ
Mám notebok Asus F3J series, zvukovu kartu Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 02), Ubuntu 8.10.

Ked spustim aplikaciu Záznam zvuku, tak mám nastavené : Record form Input: Zachytávanie, ine sa nastavit neda. Pod 8.04 som toho mal viac. Ked chcem nahrat nejaky zvuk, tak po zatlačení tlačítka zastavit prejde dost dlha doba, mozno aj jedna minuta, kym sa mi sprístupní tlačítko uložiť.
Zvuk po zatlačení tlačitka hrať bohužiaľ nepočujem, čiže takto mám dva problémy, ktoré som pri 8.04 nemal.
V sekcii Systém, Predvoľby, Zvuk, na záložke Zariadenia mám pri prvých 4 položkách nastavené Alsa - Advanced Linux Sound Architecture a v časti Štandardný mixér stop mam nastaveny HDA Intel /Alsa mixer/

Ked som napisal v terminali alsamixer, tak v casti Card a chip mam uvedené Pulse Audio.
Pametam, ze u Ubuntu 8.04 som mal napisane Intel audio , tak tu je rozdiel. V sekcii View vidim len dva stlpec, oba na maximum a to: Master a Capture. pred tym u 8.04 som tých stlpcov mal viacej.

Ked zvolim Ovládanie hlasitosti, tak mam ako Device : HDA Intel /Alsa mixer/.
Vidim 3 záložky: Prehrať. Nahráva sa,, Prepínače.
Na založke Prehrať mám PCM a CD na maxime a Mikrofón uplne dolu.
Na záložke Nahrava sa mám na maxime Zachytávanie
Na záložke Prepínače mám fajku u Hlavny, Front Mic.
Mikrofon Zachytavanie a Line in mám bez fajky.


Dakujem za radu.




    • Re: Problém s nahrávaním zvuku 10.11.2008 | 15:25
      Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
      Skus ci ti nepojde nahravanie zvuku cez Audacity. A mozevto byt aj tym Pulse Audio. Ja som v nastaveniach zvuku uz davno zmenil na ALSA kvoli Skype.
      <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
      • Re: Problém s nahrávaním zvuku 10.11.2008 | 21:11
        Avatar Vladimir Szucs Ubuntu  Používateľ
        Dakujem,
        Vyskusal som odinstalovat pulse audio. Ciastocen sa to zmenilo k lepsiemu.
        Ked sa pokusam nahrat zvuk, tak uz mam moznost si vybrat zdroj, tak isto ked ukoncujem nahravanie, tak nemusim tak dlho cakat na zastavenie.
        Tak isto ked spustim alsamixer, tak v casti card vidim nazov zvukovej karty. Vidim tam uz podstatne viac stlpcekov na editaciu.
        Ked sksuam nahravat, uz pocujem skrapot v mikrofone, ale bohuzial nepodarilo sa mi zatial nahrat zvuk.
        Ked dám alsamixer, tak v sekcii View si dal all a vidim nasledovne:
        Master, PCM Front Mic, Line, CD, Mic, IEC958, IEC958 D, Capture, Mixer, Caller I, Digital, Off-hook, PC-Beep,
        Ako maju vyzerat jednotlive stlpceky?
        Zaujimave je ,ze stlpcek Master je tam napisane 00 maly stlpcek, neviem ho zvacsit, je uplne malicky, vidiet len 00.