Nejde nabootovat mandriva 2009
DIKY
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Dňa 4. mája 2026 od 9:00 sa v priestoroch Univerzitnej knižnice Technickej univerzity v Košiciach bude konať namakaný deň, teda deň nabitý prednáškami a workshopmi o vzdelávaní v IT, programovaní, mikrokontroléroch, AI, bezpečnosti, IoT a o ďalších témach.
Zdroj: namakanyden.sk
Aj tento rok sa na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej Univerzity v dňoch 1-3. júla 2026 bude konať konferencia OSSConf. Príspevky budú zaradené v sekciách: Open AI, LATEX, R a ich priatelia, Vývoj OSS, OSS vo vzdelávaní, Open GIS & Open Data, Open Hardware a Kyberbezpečnosť. Vlastné príspevky je možné registrovať do 10. júna 2026. Tešíme sa na Vašu návštevu.
Zdroj: Web konferencie
Štvrtý ročník Bratislava OpenCamp pozná svoj termín a je spustená možnosť prihlasovať príspevky. Podujatie sa zameriava na témy otvorených technológii, otvoreného softvéru, otvorených dát, ale aj otvorenej verejnej správy a podobne. Podujatie sa uskutoční 25.4.2026 na FIIT STU.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Na svete je nová stabilná verzia linuxovej distribúcie Devuan s číslom 6 a kódovým menom Excalibur. Vychádza z Debian 13 Trixie. Projekt Devuan sa zameriava na poskytovanie alternatívy k Debianu, ktorú je možné použiť bez SystemD.
Ludia okolo MX linuxu uvolnili na testovanie prvé ISO MX linuxu postavené na Debian 13.
Zdroj: MX linux
Bola vydaná nová verzia distribúcie Q4OS 6.1 "Andromeda", ktorá vychádza z Debianu 13.1 Trixie s desktopom Plasma alebo Trinity. Bude k dispozícii len pre 64 bit architektúru, pre 32 bit sa odporúča staršia verzia Q4OS 5 "Aquarius".
Zdroj: DistroWatch.com
Po mesiaci od vydania Debian 13 vyšla nová verzia 13.1.
Debian 13.1 Trixie opravuje 71 chýb a pridáva 16 bezpečnostných aktualizácií.
Zdroj: Debian
Linux prvýkrát v histórii prekročil 5 % podiel na trhu s desktopovými počítačmi v USA . Podľa globálnych štatistík spoločnosti StatCounter za jún 2025 má Linux teraz 5,04 % podiel na trhu s desktopovými počítačmi, čím prekonal kategóriu „ Neznámy “, ktorá predstavuje 4,76 %.
V dňoch 1. – 3. júla 2025 sa na Žilinskej univerzite uskutoční 13. ročník konferencie OSSConf. Na webe je zverejnený program konferencie ako aj zborník.
Zdroj: ossconf.fri.uniza.sk
| Po | Ut | St | Št | Pi | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 | 28 | 29 | 30 | 01 | 02 | 03 |
| 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 |
| 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
| 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
| 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
spusti sa ti xserver ???
skusil si pri bootovani v grube dat moznost failsafe spustit drakconf a este raz otestovat nastavenie graf karty ???
Zahram sa teraz na jasnovidca a skusim
predpokladam ze tam mas grafiku od Nvidie
ked sa zavedu ovladace od nej pre zabugovane drivery sa ti nic nezobrazi v "textovom rezime"
x server sa ti pre daku chybu nespusti ale ty nevies na co sa vobec stazoval kedze v konzole visdis iba ciernu obrazovku
potom sa rozhodnes napisat na toto forum aby ti niekto pomohol ALE nedas nikomu sancu aby sa mal o nieco opriet pri rieseni tvojho problemu. Nakoniec docitas tuto odpoved a pristihnes sa ako si v duchu vravis to si mi ale pomohol :D
Neber to ako prudenie, ale musis si odviknut ze ludia su jasnovidci (Ako vravi jeden moj znami je treba sa pytat celou vetou aj ked sa ti zda ze predmet konverzacie je jasny)
http://linuxos.sk/forum/14961/index.html