Flash BIOS-u na HP6735s

Sekcia: Hardware a Drivery 10.11.2008 | 13:45
Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
Dobry den,
mam notebook HP Compaq 6735s a na nom Debian Lenny. Potreboval by som flash-nut BIOS, ale v zivote som to nerobil. Hladal som aj na googli aj tu na stranke a vo vacsine pripadov je potrebne pouzit floppy, ten vsak na notebooku nemam.
Nasiel som jeden navod len neviem ci som ho spravne pochopil. Je to tento :::

How to flash motherboard BIOS from Linux (no DOS/Windows, no floppy drive)?

Spravne som pochopil ze podla toho navodu sa vytvori bootovatelne CD pomocou ktoreho flashnem BIOS ?

Okrem tohto sa chcem spytat ci stym mate nejake skusenosti a ci ste to uz robili a ako pls ?

Dalej sa chcem spytat, ci sa da spravit zaloha mojho terajsieho BIOS-u pre pripad zeby sa nieco pokaslalo a ked ano ako ?

Na oficialnej stranke HP som nasiel pre moj notebook nejake veci aj ohladom BIOS-u, ale je to len pre MS XP a Visty, ale to dufam by nemal byt problem ze ?
Tu je ta stranka ::::

HP Compaq 6735s Notebook PC

Este je tam taky problemik, ze v sekcii BIOS su 3 veci, mozete mi poradit ktoru z nich mam pouzit na flash-nutie BIOS-u ? (len si myslim ze to bude to prve ale nie som si isty)
Slackware
    • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 10.11.2008 | 19:06
      l_barbarossa   Návštevník
      1. sa mi zda, ze na HP stranke mas utilitku pomocou ktorej si vytvoris bootovacie medium urcene na tieto ucely
      2. este pred tym, ti radim, skus mandrivu, fakt dokaze pracovat s roznym hardverom - v tomto ohlades som s nou nemal problemy ani na 64 ani na 32 bit platformach
      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 10.11.2008 | 19:27
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        OK, diky za tu utilitku.
        Dam na tvoju radu a vyskusam mandrivu (pre istotu si ale spravim zalohu systemu), este mi pls porad ktoru mandrivu ???
        Pytam sa, lebo teraz vysla Mandriva 2009 a su snou zevraj problemy ...
        Slackware
        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 10.11.2008 | 22:57
          l_barbarossa   Návštevník
          Neviem ci s KDE su nejake problemy, ale ja s Gnome ziaden problem nemam. Nemal som problem ani s 2008 ani s 2008.1. Iba s tym blbym broadcom-om - ale ani s tym spociatku nie - kym som fical na ndiswrapperi.
          V podstate ta chcem nahovorit na MDV len kvoli tomu, ci aspon rozozna ten kus hardveru co tam mas ... no a 2009 - tka ma default novsie jadro ...

          nakoniec, pozri si errata a rozhodni sa sam ...
      • Vyskúšaj aj iné distrá .. 11.11.2008 | 10:58
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Skús vyskúšať aj Fedoru 9, OpenSuse, tie určite nemajú žiaden HW problém.....
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Vyskúšaj aj iné distrá .. 11.11.2008 | 11:05
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          OpenSUSE som uz skusal, tam mi pre istotu to tlacidla na zapnutie wifi a bluetooth vobec nereagovalo a KDE4 robila sakra problemy, tak som to vzdal a nahodil Debian, ten ide perfektne az na tu wifinu.
          Vyskusam tu Mandrivu, ked to nepomoze vyskusam aj Fedoru 9 a ked ani tam nic, tak ostava uz len ten Flash BIOS-u ...
          V kazdom pripade dam vediet ako obstala Mandriva popripadne Fedora a potom sa uvidi co dalej ...
          Slackware
          • Re: Vyskúšaj aj iné distrá .. 11.11.2008 | 12:40
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            OpenSuse ma prekvapilo ...

            Ako admin som sa zábával na DELL och flashovaní, a na čo si musíš dať jediný POZOR je, aby nevypadlo napájanie dosky (PC). Ináč v tých odkazoch je image flashunapr. pre USB klúč, ja som to používal a je to relatívne bezpečné, tak sa neboj ...
            Držím pazúr ...
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 13.11.2008 | 14:18
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Stiahol som si Mandrivu 2009 GNOME a vyskusal som live cd. System nabehol a ked som zapol wifinu znovu bola reakcia taka ista ako aj pri ostatnych systemoch, ktore som skusil. Bluetooth sa zapol ale wifina nereaguje.
      Aka je moznost ze sa to po nainstalovani systemu zmeni ? Zatial ani jeden system mi nedetekoval wifinu, ci uz s driverom alebo bez.
      Momentalne este robim systemRescue Debianu, preto sa pytam este pred nainstalovanim Mandrivy.
      Slackware
      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 13.11.2008 | 16:48
        WlaSaTy   Návštevník
        ten notebook som zrovna nemal v ruke, ale nemas tu wifi zakazanu v biose alebo vypnutu z windosu? nieco podobne som takto zazival.

      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 13.11.2008 | 19:00
        l_barbarossa   Návštevník
        1. svietiaca/blikajuca led-ka nie je spolahlivym indikatorom, ci wifi ide alebo nejde ...
        2. zaklad je, aby system aspon vedel, ze mas nejaky taky kus hardveru, a ci to vie, si mozes zistit bud z vypisov dmesg, lspci, lshw ... alebo z grafickych konfiguracnych nastrojov;
        Ked si spustis Mandrake Control Center (teda mcc, resp. priamo harddrake2) a rozkliknes si konfiguraciu hardveru a sietove zariadenia, tak tam nevidis ziaden broadcom atd.?
        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 13.11.2008 | 21:52
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          to WlaSaTy :
          od kedy som kupil notebook (cca pred mesiacom) neviem rozbehat tu wifinu. Kupoval som ho bez OS a hned som tam dal Linux, najprv som skusal openSUSE 11, nakoniec som si dal Debian. Pozeral som aj BIOS a je tam wifina povolena. Vyskusal som uz kopec navodov ale ani jeden nezabral a myslim ze kvoli tomu, ze system ani netusi ze tam nejaku wifinu mam, preto som chcel flashnut BIOS ...
          Inak podrobnejsie tento problem je rozoberany v tejto Teme

          to I_barbarossa:
          Hej v tom mas pravdu ze indikator nemusi byt spolahlivy. Inak tie vypisu su v tej teme, ktora je spomenuta vyssie...
          Inak som z live cd spustil ten Mandriva Linux Control Center a dal som skenovat Hardware a jedine co mi naslo bola sietovka Marvell Technology Group ale po Broadcom ani stopy, takze mam taky pocit ze by som zbytocne instaloval Mandrivu.
          Skor by som povedal ze z nejakej neznamej priciny system ani netusi ze mam nejaku wifinu aj ked v BIOS-e o nej zmienka je (teda aspon tolko ze je povolena)
          Bol by som fakt zvedavy ci mi windows detekoval tu wifinu, ale nemam chut ani naladu tam nahadzovat Win, preto by som sa skor priklonil k inemu rieseniu ...
          Slackware
          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 13.11.2008 | 22:13
            WlaSaTy   Návštevník
            podla toho druheho threadu ta wifina nie je najdena. bud tam nie je alebo nie je na zbernici PCI (pci express,...) ale niekde inde.

            takze skus:

            lsusb

            ak by to nevratilo nic rozumne, tak tam pokusne vopchaj nejake USB zariadeni (citacku, fotak, mobil s datovou kartou, mys, klavesnicu). ak to bude ajtak bez odozvy, tak si pripoj usbfs:

            sudo mount none /proc/bus/usb -t usbfs

            a skus znovu. popripade s zmacknutym tlacitkom.

            PS.: informacia ohladne metaliky Marwel 100Mbps je irelevantna a inu ti system nenasiel. Bud ju tam nedali alebo je zdochnuta.
            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 13.11.2008 | 22:18
              WlaSaTy   Návštevník
              yo, a v tom vypise z dmesg mi nieco nejde do hlavy:
              PnPBIOS: You may need to reboot with the "pnpbios=off" option to operate stably
              ten bios nevyzera byt OK.

              PS.: metalika funguje?
              • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 13.11.2008 | 22:31
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                prikaz lsusb vyhodil toto :::

                Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                Bus 004 Device 002: ID 0458:003a KYE Systems Corp. (Mouse Systems)
                Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                Bus 002 Device 002: ID 04f2:b083 Chicony Electronics Co., Ltd
                Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
                Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

                Ten PnPBIOS som si vsimol aj ja ale netusim co to znamena.
                Druha vec je ze neviem co je metalika (okrem toho ze je to skupina), takze ti neviem povedat ani ci funguje ...
                Slackware
                • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 13.11.2008 | 23:55
                  WlaSaTy   Návštevník
                  V USB mas len kavesnicu a mys.

                  Takze pozri do Biosu ci tam vobec najdes nejaku zmienku o WiFi a pozri sa na fakturu ci ti dodali notebook aj s WiFi kartou. Neviem ci si si vsimol, ale Notebook Tour pise ze WiFi maju iba vybrane modely. Strana 18, bod 6.

                  PS.: ten parameter sa zadava pri boote. ked sa ohlasi grub (ci co to tam teraz pchaju), tak vyber e ako edit a pridaj to tam na konci, bez uvodzoviek.
                  • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 08:44
                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                    V BIOS-e je zmienka o wifi ale len tolko ze WiFicard a pri nej je zvolena moznost enabled.
                    Kupoval som tento model ::

                    Procesor:
                    AMD Athlon64 X2 Dual-Core QL-60 s frekvencí 1,9 GHz
                    1 MB L2 cache
                    Podpora technologie HyperTransport 3.0

                    Čipset:
                    AMD M780G

                    Paměť:
                    2 GB DDR2 800 MHz
                    2 sloty pro max. 8 GB

                    Displej:
                    15,4" TFT WXGA LCD lesklý
                    Rozlišení 1280 x 800 bodů

                    Pevný disk:
                    250 GB, 5400 RPM

                    Mechanika:
                    DVD±RW

                    Grafická karta:
                    Integrovaná ATI Mobility Radeon HD 3200 se sdílenou pamětí

                    Audio:
                    High Definition Audio
                    Integrované stereoreproduktory a mikrofon
                    Zabudovaná webkamera

                    Komunikace:
                    Interní 56K modem
                    Interní síťová karta Marvell 10/100 Mbit/s
                    Broadcom Wireless LAN 802.11a/b/g/draft-n
                    BlueTooth 2.0

                    Ovládání:
                    Klávesnice
                    Touchpad se skrolovací oblastí

                    Vstupy a výstupy:
                    4 x USB 2.0
                    1 x Express Card/54 slot
                    1 x Výstup pro sluchátka
                    1 x Vstup pro mikrofon
                    1 x Konektor pro napájení
                    1 x RJ-11
                    1 x RJ-45
                    1 x VGA
                    1 x Čtečka karet

                    Zabezpečení:
                    HP ProtectTools
                    Zásuvka pro zámek Kensington

                    Napájení:
                    Li-Ion baterie

                    Rozměry:
                    358 x 267 x 32,3 mm

                    Hmotnost:
                    2,5 kg

                    Operační systém:
                    Bez OS


                    Vsetky tie parametre sedia, vsetko v notebooku je, len wifina zeby tam nebola ? Aj na spodnej strane notebooku je znazornene ze kde sa nachadza wifi karta. Predavac mi tiez tvrdil ze je tam vsetko co bolo pisane v popise ...
                    Okrem toho na notebooku mam tlacidlo na zapnnutie wifiny, ja neviem ale myslis ze by tam bolo aj keby som kupil notebook bez wifiny ? Teraz som si uz fakt neni v nicom isty...
                    Slackware
                    • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 10:44
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2008/hp-compaq-6735s-tmobile
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 11:03
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Len so tým chcel povedať, že je tam úplne bežný Wi-Fi adaptér Broadcom: Z hlediska konektivity je v notebooku dostupný běžný standard v podobě 100Mb/s sítě, Wi-Fi adaptéru Broadcom s podporou standardů b/g (ten je uvnitř připojen na USB) a Bluetooth 2.0 modulu s podporou EDR. Bezdrátový vysílač lze vypnout tlačítkem nad klávesnicí. Separátně lze Wi-Fi a BT vypnout přes předinstalovanou utilitu HP Wireless Assistant (dostupná přes menu pod Fn+F1).
                      Si presvedčený, že nemáš chybný Wi-Fi adapter?
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 11:15
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Ono je mozne ze ta vetva USB ktora zapina BT a WiFi je obslugovana softwerovym tlacitkom ktore komunikuje cez ACPI. No a sme doma, upgrade biosu (najlepsie v autorizovanom servise, ten log zo startu by mal stacit na to aby to servisaci urobili cez instalacne cdcko ak im donesie prazdne media).

                        Ale odporucil by som na zaciatok skusit ten parameter, skontrolovat ci je na tom dmesg lepsie a pohrat sa s tym ci sa to nerozbehlo.
                        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 12:31
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          Ináč je to dosť nekorektné od technikov tej firmy, ktorá ti predala HP, ži tam nedali update BIOSu už pri kúpe, neviem aký má dátum vydania ...
                          Ako sa volá tá firma, kde si kupoval HP ??
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 13:22
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Ja?

                            Inak je velmi bezne ze sa tovar v sklade nerozbaluje a neplytva sa resourcami na jeho udrzbu ak nie je iste ci sa ten tovar preda. A ak je iste ze sa preda, tak sa nezdrzuje touto udrzbou dodanie. Ak je s tym tovarom nejaky problem, tak je to pokryte standardnou zarucnou lehotou. Jediny problem je s tym, ked je autorizovane servisne stredisko mimo miesta bydliska (alebo posobenia) zakaznika koli osobnej navsteve servisu. Vtedy sa to riesi postou a vsetci dobre vieme ako ta posta funguje a kolko stoji.
                          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 18:52
                            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                            ta firma je www.perifer.sk -- tusim z velkoskladu ako je napr. agem. nieco podobne by to malo byt ak sa nemylim
                            Slackware
                        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 18:50
                          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                          Skusil to bootnut stym parametrom a dal som vypisat dmesg, som sa trocha zacudoval lebo tentokrat bol iny a bolo tam spomenute slovicko Broadcom co sa doteraz nestalo, tu je konkretne ten dmesg

                          dmesg

                          napr. taketo nieco sa tam objavilo:::


                          [ 1002.119731] usb 4-3: Manufacturer: Broadcom Corp


                          Ci to znamena nieco nevie.
                          Inak ten upgrade BIOS-u znamena to iste ako Flashnut BIOS ???

                          Slackware
                          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 20:09
                            WlaSaTy   Návštevník
                            tak to uz vyzera lepsie:
                            #[ 1010.750347] usb 4-3: configuration #1 chosen from 1 choice
                            #[ 1010.807672] usb 4-3: New USB device found, idVendor=03f0, idProduct=171d
                            #[ 1010.807682] usb 4-3: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
                            #[ 1010.807686] usb 4-3: Product: HP Integrated Module
                            #[ 1010.807688] usb 4-3: Manufacturer: Broadcom Corp
                            ...
                            #[ 1114.744997] atkbd.c: Use 'setkeycodes e031 <keycode>' to make it known.
                            #[ 1115.963136] usb 4-3: USB disconnect, address 4
                            
                            takze je ta wifina na USB a da sa ju vypnut a zapnut. Takze ju zapni tak ako si to uz urobil a skus ci jej nenahodilo ovladac aj same (teda ze by sa to rozbehlo, naproklad cez iwconfig). alebo si nahod ovladac cez ndiswarper ako uz bolo povedane.

                            Inak ten upgrade BIOS-u znamena to iste ako Flashnut BIOS.
                            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 21:07
                              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                              uff, som si vydychol, takze wifina tam predsa len je ...
                              inak sa objavila uz aj vo vypise lsusb ::::

                              Bus 007 Device 004: ID 04f2:b083 Chicony Electronics Co., Ltd
                              Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
                              Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                              Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
                              Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                              Bus 004 Device 005: ID 03f0:171d Hewlett-Packard Wireless (Bluetooth + WLAN) Interface [Integrated Module]
                              Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                              Bus 002 Device 002: ID 0458:003a KYE Systems Corp. (Mouse Systems)
                              Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
                              Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub


                              Normalne som zapol wifinu a zadal iwconfig ale stale to vypisuje to iste, cize ::::

                              lo no wireless extensions.

                              eth0 no wireless extensions.


                              A ked zadam ndiswrapper -l vyhodi mi to toto::::

                              bcmwl5 : driver installed

                              To je driver ktory som si stiahol a nahodil cez ndiswrapper zo stranky HP presne pre moj notebook.
                              Mam odinstalovat ten driver a este raz nahodit ???
                              A druha vec, teraz pri kazdom zapinani notebooku budem musiet zadavat rucne ten parameter ?
                              Ako sme o krok vpred ale stale to nefunguje ...
                              Slackware
                              • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 21:20
                                l_barbarossa   Návštevník
                                - blahozelam ...a teraz povedz, v ktorej distribucii to chces riesit
                                - zakladny troubleshooting (ci mas natiahnuty spravny modul a blacklistnuty b43, resp bcm43xxx a dalsie testy si urob sam podla rad v tom druhom vlakne a podla odkazov)
                                - ten parameter moze namiesto teba zadavat zavadzac, cize poedituj (bud rucne, alebo cez graficky nastroj) konfigurak pre Grub, resp. lilo
                                • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 21:43
                                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                  OK, budem postupovat podla navodu, hadam to uz pojde ...
                                  Inak co znamena ten parameter a preco ho bolo treba vypnut ? Ono to sposobilo ze mi system nevedel najst wifinu ?
                                  Slackware
                              • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 21:22
                                WlaSaTy   Návštevník
                                03f0:171d by mal byt nejaku broadcom, odhadujem ze je obhospodarovany ovladacom od vyrobcu. skus zadat (bez ndiswarpera) prikaz sudo modprobe -v b43 a pozriet co to urobi(samozrejme ze s zapnutou wifinou).

                                iba neviem ci sa nemylim.
                                • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 21:41
                                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                  Spravilo to nasledovne :::

                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/drivers/pcmcia/pcmcia_core.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/drivers/input/input-polldev.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/drivers/leds/led-class.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/net/wireless/cfg80211.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/net/mac80211/mac80211.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/drivers/char/hw_random/rng-core.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/drivers/base/firmware_class.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/drivers/pcmcia/pcmcia.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/net/rfkill/rfkill.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/drivers/ssb/ssb.ko
                                  insmod /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/drivers/net/wireless/b43/b43.ko
                                  Slackware
                                  • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 21:48
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Vobirne,
                                    a teraz skus naproklad tin prokaz iwconfig.
                                    • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 22:04
                                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                      No fain, to si mohol hned napisat ze som potom mal zadat iwconfig a vyskusat ci to funguje. No nic, vyskusal som iwconfig ale nic, stale to iste ... stale to neide ....
                                      Ak som spravne pochopil tak ked spustim system stym parametrom, wifinu mi uz najde a treba uz len doinstalovat driver ...

                                      Teraz ale otazka znie ze ktory ? Este raz mam nahodit ten stiahnuty pre moje HP alebo z repozitarov, lebo vtom mam uz kapanek poriadny gulas ...
                                      Slackware
                                      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 23:24
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        :No fain, to si mohol hned napisat ze som potom mal zadat iwconfig
                                        pisal sm to o siedmej vecer, mal som to pripomenut zakazdym? prepac ze som to zabudol.


                                        :No nic, vyskusal som iwconfig ale nic, stale to iste ... stale to neide ....
                                        skusil si to bez toho ndiswarperu ? a nepribudlo tam rozhranie ktore by malo wireless extensions?

                                        :Ak som spravne pochopil tak ked spustim system stym parametrom, wifinu mi uz najde a treba uz len doinstalovat driver ...
                                        nie, ten parameter je na upravenie prace s biosom. wifinu ti to uz naslo ale ovladac nesedi alebo jeho verzia nevie robit s reviziou pouzitou v tvojom notebooku.

                                        :Teraz ale otazka znie ze ktory ?
                                        Dobra otazka, navrhujem skusat pokial sa nejaky nechyti.

                                        :vtom mam uz kapanek poriadny gulas ...
                                        gulas som pred chvilou jedol, sojovy. idem si urezat kus masa.
                                        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 23:56
                                          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                          Hej skusal som to bez ndiswrapperu a zatial nic. Nepribudlo zatial ziadne rozhranie ktore by malo wireless extension. Mam nahodeny Wicd Manager a ten mi tiez stale vypisuje ze ::: Neboli nájdené žiadne bezdrôtove siete

                                          Ja som ten parameter zapisal do menu.lst aby sa mi to automaticky spustalo stym parametrom.
                                          Inak by som sa chcel spytat ze co presnejsie znamena ze ten parameter je na upravenie prace s biosom ? Ako to upravuje tu pracu, ale aspon priblizne co to spravy ?

                                          OK, takze zajtra vyskusam nejake ovladace. Co odporucas, najskor skusit tie co su v repozitaroch a potom cez ndiswrapper ?
                                          Slackware
                                          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 15.11.2008 | 13:26
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            :Ako to upravuje tu pracu, ale aspon priblizne co to spravy ?
                                            Precitaj si kontext v ktorom sa ti ten parameter ponukol.

                                            :Co odporucas, najskor skusit tie co su v repozitaroch a potom cez ndiswrapper ?
                                            Ja zasadne odporucam pouzivat hardware ktory je kompatibilny, clovek ma potom garantovanu funkcionality, podporu a vyhne sa takymto trapeniam. Ale to si asi nechcel, takze ti odpoviem - vyskusaj ktory sa chyti.
                      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 14.11.2008 | 18:41
                        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                        Poviem ti uprimne, fakt netusim ci mam alebo nemam chybny ten adapter ...
                        Zaujala ma ta skratka ktoru si napisal ze Fn+F1, ksusil som a nic to nerobi, pretoze nie vsetky Fn funkcie mi skutocne funguju a to som este zatial neriesil ...
                        Slackware
    • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 15.11.2008 | 19:09
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Skusal som dnes nahodit drivery ::

      Skusil som z repozitarov b43 -- nic neslo to

      Skusil som cez ndiswrapper driver pre moj notebook :: Broadcom Wireless LAN Driver -- tiez nefunguje


      Skusil som aj tento co mi odporucil WlaSaTy -- Broadcom Ethernet NIC 4401 Driver Downloads -- tiez nic


      Samozrejme ked som skusal cez ndiswrapper dal som bcm43xx do blacklistu ...
      Trosku ma prekvapilo ze bcm43xx-fwcutter nemam v repozitaroch ...
      Vzdy po kazdom instalovani som restartol notebook a potom vyskusal iwconfig ale nic ...

      Mam taky pocit ze v lshw sa wifina nenachadza co vy nato ??? Ten prikaz som zadaval so zapnutou wifi

      lshw

      Kapanek uz nemam napady, co dalej ?
      Slackware
      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 15.11.2008 | 19:55
        WlaSaTy   Návštevník
        :Kapanek uz nemam napady, co dalej ?

        este tu boli spomenute minimalne dva dalsie.
        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 15.11.2008 | 20:56
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Ktore presne mas na mysli, lebo ja som skusal dnes uz vselico ...
          Cely den robim s notebookom aby som nejak rozbehal wifi, ale stale sa mi nedari ...
          Slackware
      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 15.11.2008 | 23:16
        l_barbarossa   Návštevník
        ani sa mi nechce pisat ...
        - ale toto mi neda - na zistenie, ci system pozna, ze existuje nejaky kus hardveru pouzi s kludom aj krizovy vysluch - ak ti lshw neukaze zmysluplny riadok k ocakavanemu hardveru , tak v dmesg moze byt vysvetlenie preco...apod. pokial na tejto urovni nie je detekovany hardver zvysne ani neries...

        Cize, vrat sa do situacie, kedy ti system nasiel tvoju kartu...

        - druha vec, nemyl si b43 a bcm43xx. a nemyl si ovladac a firmware. Moduly b43 a bcm43xx su naozajstne linuxove ovladace (avsak kazdy je iny), a pre spravne obsluhovanie karty potrebuju konkretnu verziu firmware. Tento firmware sa len tak nepovaluje, preto mame programy b43-fwcutter (pre modul b43) a bcm43-fwcutter (pre modul bcm43xx), ktore potrebny firmware dokazu extrahovat z VHODNEHO win ovladaca do adresara bud:
        1 /lib/firmware ak je pre modul b43 legacy
        2 /lib/firmware/b43 ak je pre modul b43
        3 /lib/firmware/bcm43xx ak je pre modul bcm43xx

        Cize nakukni do adresara /lib/firmware ci je tam adresar b43 s nejakymi subormi

        - ine je to u modulu ndiswrapper, ktory priblizne funguje ako prekladac medzi linuxom a windowsackym ovladacom => cize v tomto pripade skutocne pouzivas win ovladac na linuxe

        U mna na MDV som mal problemy s kartou ak mi v subore /etc/modprobe.conf zostal riadok po "konkurencnom" ovladaci. Na Debiane to je asi iny subor (/etc/modules?)

        Taktiez som parkrat riesil subor obsahujuci net rules v /etc/udev/rules.d/ kde som mal zaznamenane "zle" pravidlo pre automaticku obsluhu wifi (ale to preto, ze som riesil problemy nestandardne - teda mimo klikatok)
        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 16.11.2008 | 14:29
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Ten krizovy vysluch som pouzil uz aj na zaciatku ked som zacinal s pokusmi o rozbehanie wifiny, ale az pred nedavnom ked mi WlaSaTy poradil spustat system s parametrom pnpbios=off sa mi zacali objavovat vo vypisoch nejake informacie ohladom wifiny.
          Podla tohto vypisu ::: lsusb som zistil ze wifinu vlastne naozaj mam a mam ju zapojenu do usb a nie do pci.


          Co sa tyka vypisu lshw jedina zmienka o Broadcom-e je tato ::::

          *-usb:4
          description: USB Controller
          product: SB700 USB OHCI1 Controller
          vendor: ATI Technologies Inc
          physical id: 13.1
          bus info: pci@0000:00:13.1
          version: 00
          width: 32 bits
          clock: 66MHz
          capabilities: ohci bus_master
          configuration: driver=ohci_hcd latency=64 module=ohci_hcd
          *-usbhost
          product: OHCI Host Controller
          vendor: Linux 2.6.26-1-686 ohci_hcd
          physical id: 1
          bus info: usb@4
          logical name: usb4
          version: 2.06
          capabilities: usb-1.10
          configuration: driver=hub slots=3 speed=12.0MB/s
          *-usb
          description: Bluetooth wireless interface
          product: HP Integrated Module
          vendor: Broadcom Corp
          physical id: 3
          bus info: usb@4:3
          version: 1.00
          capabilities: bluetooth usb-2.00
          configuration: driver=hci_usb speed=12.0MB/s

          Co sa tyka dmesg, aj tam sa uz objavuju riadky ohladom wifiny, teda aspon dufam, su to tieto:::

          [ 11.600049] usb 4-3: configuration #1 chosen from 1 choice
          [ 11.602294] usb 4-3: New USB device found, idVendor=03f0, idProduct=171d
          [ 11.602299] usb 4-3: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
          [ 11.602302] usb 4-3: Product: HP Integrated Module
          [ 11.602305] usb 4-3: Manufacturer: Broadcom Corp
          [ 11.994654] Bluetooth: Core ver 2.11
          [ 11.994654] NET: Registered protocol family 31
          [ 11.994654] Bluetooth: HCI device and connection manager initialized
          [ 11.994654] Bluetooth: HCI socket layer initialized
          [ 12.014256] Bluetooth: HCI USB driver ver 2.9
          [ 12.015121] usbcore: registered new interface driver hci_usb

          [ 3035.395050] usb 4-3: new full speed USB device using ohci_hcd and address 3
          [ 3035.576392] usb 4-3: configuration #1 chosen from 1 choice
          [ 3035.594387] usb 4-3: New USB device found, idVendor=03f0, idProduct=171d
          [ 3035.594430] usb 4-3: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
          [ 3035.594433] usb 4-3: Product: HP Integrated Module
          [ 3035.594435] usb 4-3: Manufacturer: Broadcom Corp


          Z tychto vypisom dedukujem ze system konecne wifinu detekuje. Ak sa mýlim pls opravte ma.

          Co sa tyka tych firmware-ov a ovladacov, dakujem ze si mi to toho vniesol svetlo, konecne som pochopil o co tam ide.
          Cize ked si nahodim balik b43-fwcutter z repozitarov, znamena to ze sa mi nahodi aj firmware aj ovladac ? Samozrejme este potom zadam modprobe b43.

          Druha vec, bcm43xx-fwcutter som este neskusal lebo to nemam v repozitaroch (Debian-Lenny).

          Nakukol som do adresara /lib/firmware a mam tam adresare b43 a b43legacy a vnich su este nejake subory. (taka otazocka b43legacy je sucast balika b43-fwcutter?)

          Ked som pozeral subor /etc/modules -- boli tam zapisane 2 riadky a to ::: loop a ndiswrapper -- ked som skusal balik b43, vymazal som z tohto suboru riadok ndiswrapper a ked som skusal ovladac cez ndiswrapper tak som to tam znova vlozil, tolko k tomuto ...


          Este je tu jedna vec ktoru nechapem, stiahol som si originalny driver pre mod notebook na wifi pre Win XP a za pomoci ndiswrapperu som to nahodil presne podla navodu, vsetko prebehlo OK, ale napriek tomu wifina nesla, ja nechapem preco ?






          Slackware
          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 16.11.2008 | 15:56
            dusan   Návštevník
            takže ešte raz a podrobne

            Linuxacke ovládače(moduly) sa nachádzajú v /lib/modules základné ovládace ktoré niesu ako moduli sú priamov /boot/

            napríklad MDV2008.1 má bcm43xx v /lib/modules/2.6.24.7-desktop-2mnb/kernel/drivers/net/wireless/bcm43xx

            b43-fwcutter a bcm43xx-fwcutter slúžia na vybratie firmwáru z ovládačov windows. t.j. to nie je firmwár ale len "cutter" firmwáru. Ale pozor musia to byť presne verzie k jednotlivým ovládačom (ja tých výrobcov fakt zabijem alebo si od nich nič nekúpim).

            Ovládače b43 a bcm43xx majú tendenciu po detekovaní hardvéru sa automaticky modprobnuť a obsadia ho (aj vtedy keď je zlá verzia firmwáru- moja skúsenosť) (jadrová úroveň je "vždy" prednostná pred uživateľským priestorom).

            A preto keďže ndiswraper, ktorý sa nachádza v uživateľskej úrovni nemusí správne ísť(hardwer je už obsadený).

            Z toho dôvodu je potrebné pri použití ndiwraperu dať ovládače b43 alebo bcm43xx do blacklistu (alebo všetky aj s bcm-legaci)
            na nete som našiel že v debianovi je blacklist tu /etc/modprobe.d/blacklist
            Alebo môžeš pridať pravidlo do udev (s čím ti ale nepomôžem)

            Mám nx6125 takže som trochu bojoval s tým broatkomom ale asi nadomňov vyhral lebo som to vzdal takže plánujem výmenu za atheros alebo intel ešte uvidím (pozor keby si chcel vymeniť niečo v HP hlavne v tej nx rade je možné že by si narazil na white list harvéru v biose tých notebookov - svine )
          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 16.11.2008 | 23:46
            olbrait   Návštevník
            nedalo mi nevšimnúť si, že ako distribúciu máš uvedené ubuntu 8.04, tak mi je trochu divné, že keď si už vyskúšal debian, opensuse, mandrivu a neviem čo ešte (nemal som energiu čítať celú diskusiu) tak si nevyskúšal aj ubuntu.

            Mám ten istý notebook ako ty, kupovaný 2. októbra, tiež bez os a wifina mi od prvého dňa ide tak ako na ubuntu 8.04 tak aj na ubuntu 8.10. Nejde však automaticky po inštalácii, najskôr sa treba na net napojiť cez kábel, stiahnuť aktualizácie, reštartovať, potom správca hardwéru nájde už aj wifinu, stále na kábly doinštalovať cez neho driver a je to.

            Ubuntu 8.04 ale na ňom nepodporuje škálovanie frekvencie procesoru, takže to by som ani neinštaloval (strašne to hreje). V 8.10 sa stále pracuje na ovládači pre hd3200, ale všetko je plne funkčné a spolahlivé.
            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 16.11.2008 | 23:49
              olbrait   Návštevník
              inak, zabudol som, flashoval si ten bios alebo si to nechal tak, lebo by som sa do toho pustil aj ja
              • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 17.11.2008 | 12:49
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                nie ten BIOS som zatial neflashoval, asi to nebude potrebne kedze system uz vie o wifine.

                Naco sa chces do toho pustit ty ? Preco potrebujes Flashnut BIOS ?
                Slackware
            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 17.11.2008 | 12:48
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Ahoj,
              ano mam uveden Ubuntu, ktore mam na desktope.
              Ide o to ze na notebooku som chcel mat nieco ine ako uz mam, chcel som vyskusat aj nieco nove, kedze okrem Ubuntu som nic ine neskusal. Najviac som chcel vyskusat openSUSE, ale na 10.3 mi nesla sietovka este zopar veci a na 11 mi nesla wifina ani bluetooth a strasne to blblo. Tak som nahodil Debian a ten ide v pohodicke spolahlivo az na tu wifinu a verim tomu ze je rozbeham. Debian je dost podobny Ubuntu ale predsa je iny. Mandrivu som este neskusal a ked sa mi nepodari v Debiane rozbehat tu wifinu, tak vyskusam aj to.


              Diky za radu, ked mi uz dojdu napady, tak siahnem po Ubuntu, ale inak chcem vidiet aj nieco ine ako Ubuntu, na ktory som si uz zvykol.
              Slackware
              • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 17.11.2008 | 17:44
                olbrait   Návštevník
                možno je to už k ničomu, podľa toho, ako ďaleko si sa dostal, ale pod ubuntu je nainštalovaný proprietárny Broadcom 802.11 Linux STA driver - http://www.broadcom.com/support/802.11/linux_sta.php
              • Fedora 9 17.11.2008 | 21:16
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Riešenie:
                F9 + nezabudni pripojiť káblom a updatovať.
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • oprava bios 18.11.2008 | 02:31
                  Hruska   Návštevník
                  OPRAVA BIOSU Programátorom po chybnom update do 24hodín kontakt: pcx @pcx.sk 0911 347123...
            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 23.11.2008 | 14:57
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              chcel som sa spytat aky driver si doinstaloval aby ti isla wifina ???
              Slackware
    • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 23.11.2008 | 19:10
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Novinky
      Uspesne sa mi podarilo flashnut BIOS, takze uz mam novsiu verziu no necitim zeby mi to nejak moc pomohlo.

      Skusil som:::
      openSUSE11- cele to blblo a nereagovalo tlacidlo wifi
      Mandriva2009 (neslo acpi a nedalo sa ani zapnut lebo inak nenabootoval system a tym padom to cele hucalo a prehrievalo sa)
      Fedora9 to iste ako Mandriva2009, okrem toho mi Fedora po update na novsi kernel cela spadla
      Debian Lenny - ten isiel dobre, len wifinu som nevedel spojazdnit
      Ubuntu 8.10 - ktore mam teraz ide fain, ale wifinu som stale nerozbehal a to ani napriek tomu ze som skusil update systemu aj s povolenymi nepodporovanymi aktualizaciami aj so vsetkym co sa dalo. System sa updatol ale wifina stale neide, nainstaloval som si aj wifi-radar a ten hlasi ked ho spustim ze :: No wifi-device found. Exiting. a pritom wifinu mam zapnutu ...


      Ked lsusb tak tam sa wifina nachadza :: Bus 005 Device 006: ID 03f0:171d Hewlett-Packard Wireless (Bluetooth + WLAN) Interface [Integrated Module]
      Fakt netusim preco mi wifina nefunguje, ale zato BlueTooth ide v pohode ...
      Slackware
      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 23.11.2008 | 22:04
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Takže Ti ostáva iba počkať do utorka na Fedora 10, stiahnúť si ju, nainštalovať a potom napísať, ako ti to spojazdnilo samo od seba Wi-fi :-)

        No nič, aspoň zistíš, že musíš mať spustenú service "wpa_supplicant" .
        :-)
        Ale aj tak si vytvoril pekné vlákno ....
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 23.11.2008 | 22:53
        l_barbarossa   Návštevník
        aha, nasiel som toto a pokial som spravne pochopil, tvoje-nase snahy s b43 drivermi boli zbytocne, kedze zatial este neexistuje podpora pre tvoj notebook/kartu.

        Cize mas na vyber, bud pouzijes "hybridne" ovladace priamo od Broadcomu(sa mi zda, ze WlaSaTy ti uz daval odkaz na ten driver-postrehol si?), alebo ndiswrapper.
        K ndiswrapper-u: potrebujes win ovladac, ktory si s ndis-om "rozumie", pohladaj na strankach projektu ndiswrapper alebo pomocou goo..
        Na rozbalenie .exe suboru s ovladacom mozes pouzit konzolovy program cabextract

        DOLEZITE: Ak chces jedno alebo druhe pouzit v kombinacii s jadrom 2.6.27 (to je v novych distrach), mal by si to jadro este aj opatchovat. Alebo skusit starsiu distribuciu (starsie jadro).

        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 24.11.2008 | 15:43
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          To dodoedo::

          Ten wpa_supplicant som pozeral a mam ho nainstalovany, ale ci ide to je uz druha vec
          Ked som zadal sudo wpa_supplicant vyhodilo mi to toto:

          wpa_supplicant v0.6.4
          Copyright (c) 2003-2008, Jouni Malinen <j@w1.fi> and contributors

          This program is free software. You can distribute it and/or modify it
          under the terms of the GNU General Public License version 2.

          Alternatively, this software may be distributed under the terms of the
          BSD license. See README and COPYING for more details.

          This product includes software developed by the OpenSSL Project
          for use in the OpenSSL Toolkit (http://www.openssl.org/)

          usage:
          wpa_supplicant [-BddhKLqqtuvW] [-P<pid file>] [-g<global ctrl>] \
          -i<ifname> -c<config file> [-C<ctrl>] [-D<driver>] [-p<driver_param>] \
          [-b<br_ifname>] [-f<debug file>] \
          [-N -i<ifname> -c<conf> [-C<ctrl>] [-D<driver>] \
          [-p<driver_param>] [-b<br_ifname>] ...]

          drivers:
          wext = Linux wireless extensions (generic)
          atmel = ATMEL AT76C5XXx (USB, PCMCIA)
          wired = wpa_supplicant wired Ethernet driver
          options:
          -b = optional bridge interface name
          -B = run daemon in the background
          -c = Configuration file
          -C = ctrl_interface parameter (only used if -c is not)
          -i = interface name
          -d = increase debugging verbosity (-dd even more)
          -D = driver name
          -f = log output to debug file instead of stdout
          -g = global ctrl_interface
          -K = include keys (passwords, etc.) in debug output
          -t = include timestamp in debug messages
          -h = show this help text
          -L = show license (GPL and BSD)
          -p = driver parameters
          -P = PID file
          -q = decrease debugging verbosity (-qq even less)
          -u = enable DBus control interface
          -v = show version
          -W = wait for a control interface monitor before starting
          -N = start describing new interface
          example:
          wpa_supplicant -Dwext -iwlan0 -c/etc/wpa_supplicant.conf


          To I_barbarossa::

          Hej postrehol som ten driver od WlaSaTeho a aj som ho vyskusal, ale este na Debiane a pred flashom BIOS-u, ale neslo to.
          Ndiswrapper som skusal, stiahol som si driver presne pre moj notebook, nahodil som ten driver cez ndiswrapper, ale nic to nespravilo, wifina nesla ...
          Skusim opatchovat jadro a nahodit este raz ten driver od Broadcomu, som zvedavy ci to bude fungovat lebo mam najnovsie jadro : 2.6.27-8-generic

          Dam vediet ako to dopadlo.


          Len este nechapem ako je mozne ze tato wifina ide niekomu v pohode ako napr. olbrait:: on pisal ze::
          Mám ten istý notebook ako ty, kupovaný 2. októbra, tiež bez os a wifina mi od prvého dňa ide tak ako na ubuntu 8.04 tak aj na ubuntu 8.10. Nejde však automaticky po inštalácii, najskôr sa treba na net napojiť cez kábel, stiahnuť aktualizácie, reštartovať, potom správca hardwéru nájde už aj wifinu, stále na kábly doinštalovať cez neho driver a je to.

          Postupoval som rovnako a u mna nic, wifina neide ...

          Slackware
          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 24.11.2008 | 15:58
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            Postupoval som podla tohto navodu ::::
            Configuring Broadcom Corporation BCM4310 Wireless Card
            Skoncil som pri 5. kroku ::
            Ked som zadal prikaz na patchnutie :: patch -p1 < hybrid_wl-5.10.27.6_patch-2.6.27-ARCH tak mi to vyhodilo toto :::

            can't find file to patch at input line 3
            Perhaps you used the wrong -p or --strip option?
            The text leading up to this was:
            --------------------------
            |--- hybrid_wl.old/src/wl/sys/wl_iw.c 2008-10-14 01:04:20.000000000 -0400
            |+++ hybrid_wl/src/wl/sys/wl_iw.c 2008-10-14 01:32:39.000000000 -0400
            --------------------------
            File to patch:


            Neviete nahodou co mam stym spravit dalej ???
            Slackware
            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 24.11.2008 | 21:53
              l_barbarossa   Návštevník
              ake adresare okrem build mas este v /usr/src/wlan?
              • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 25.11.2008 | 09:52
                NiNu   Návštevník
                Ziadne ine tam nie su. Postupoval som podla navodu, vytvoril som tam adresar wlan a do neho som vytvoril build atd ...
          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 24.11.2008 | 22:22
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            wpa_supplicant je služba (service),\ ktorú musíš mať spustenú a povolenú vo svojich Services.

            NINU, kedže si STRRRRRRRRRRRAŠNE rýchly, až zbŕkly na môj starecký vkus, ja FAKT stále neviem, akú do piče fackerskej to používaš Linuxovú distribúciu a akú verziu tejto distribúcie. Debian, Ubuntu, fedora, SuSe, etc. ????? (napríklad viem, že hikkikkomori82 používa 64.bit MS WIN Vista, ale u Teba som nie si vôbec istý akú distro chceš, podobne ako so ženami).

            Druhá vec, ktorú sa Ti snažím vysvetliť je ten fakt, že MUSÍŠ updatovať (cez kábel, keď nejde wifi) alebo použiť na inštaláciu čo najnovší DVD re-spin distribúcie, aby si tam dostal čo najnovšie jadro spolu s firmware toho wifi blbečka.
            končím, som unavený,
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 24.11.2008 | 22:50
              l_barbarossa   Návštevník
              to dodoedo: neviem preco kricis,
              - ninu zatial vobec nemusi riesit nejaky wpa_supplicant, pretoze este nema rozhranie (wireless device) na ktore by ho zavesil ...
              - samozrejme, ze updatoval cez kabel - ved wifi nejde... ibazeby, on, paskuda jedna, updatoval cez bluetooth
              - ak som pochopil spravne, ninu ma momentalne na ntbk ubuntu 8.10, lebo na tom distre - okrem wifi - nema ziadne dalsie vacsie problemy (narozdiel od inych distier, napr. mojej oblubenej MDV).
              - ak mu wifi a vobec ntbk ako taky spojazdnis napr. na fedore, dalsieho fedora mas isteho ...
              • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 25.11.2008 | 10:00
                NiNu   Návštevník
                Presne ako hovoris, vsetko ide okrem wifiny a ide to iba na Debiane a Ubuntu (momentalne mam Ubuntu 8.10), ostatne distribucie si nejak nerozumeju s mojim notebookom (teda este PCLinuxOS som neskusal).
              • Re: akmod-wl kernel modules 28.11.2008 | 10:12
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                akmod-wl-5.10.27.6.-5.fc10.5
                akmod-ndiswrapper-1.53.5.fc10.9

                sú balíčky obsianuté v repo RPM-Fusion pre F10
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 25.11.2008 | 09:57
              NiNu   Návštevník
              Kliiidek, nemusis sa stresovat, som nevedel ze si uz postarsi.
              Momentalne mam nahodene Ubuntu 8.10 pretoze spolu s Debianom idu bezproblemovo. Skusal som Mandrivu aj Fedoru ale to acpi tam nefungovalo, som zvedavy ci na novej Fedore to uz pojde.
              Ale zatial chcem skusit ten navod s patchom kernelu, lebo tento som este neskusal.

              Samozrejme som updatoval cez kabel, kedze mi wifina neide a pri Fedore som mal aj DVD.
    • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 09.12.2008 | 19:00
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Dobrý deň,
      znovu sa ozyvam, lebo sa pred nedavnom stala taka vec, ze Ubuntu mi zrazu nasiel ovladac hardware-u pre Wifinu a dnes som po dlhsom case znova skusil zapnut Wifinu a zadal som sudo iwconfig a vyhodilo mi to nasledovne riadky::
      lo no wireless extensions.

      eth0 no wireless extensions.

      eth1 IEEE 802.11abgn ESSID:"" Nickname:""
      Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: Not-Associated
      Bit Rate:44 Mb/s Tx-Power:32 dBm
      Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
      Power Managementmode:All packets received
      Link Quality=5/5 Signal level=0 dBm Noise level=-45 dBm
      Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
      Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

      pan0 no wireless extensions.


      Znamena to uz ze wifina funguje ?
      Slackware
      • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 09.12.2008 | 19:17
        WlaSaTy   Návštevník
        Vyzerá to sľubne.

        Skús sa pozrieť či nezachytíš nejakú sieť na okolí (v škole, na intráku, u kamaráta hoci aj cez ad-hoc s vedľajším notebookom, pod kostolnou vežou alebo v kaviarni s čiernobielou nálepkou WiFi) a či to pôjde.
        • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 09.12.2008 | 19:37
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          No vyborne, zajtra beriem aj tak notebook do skoly takze to pozriem, otazkou je ako sa pripojit na siet ked ju najdem ?

          Ked zadam sudo iwlist scanning malo by to najst vsetky dostupne siete ze ?
          Alebo mam priamo zadat iwlist eth1 scan ?

          Este by som sa chcel spytat, co znamena prepnutie bezdrotoveho zariadenia do managed módu ???

          Potom pre pripojenie do siete ktoru mi najde iwlist vzdy musim nastavovat rucne iwconfig essid a iwconfig channel ???
          Slackware
          • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 09.12.2008 | 20:21
            WlaSaTy   Návštevník
            Na začiatok hádam le toľko, skús viacej typov sietí. A pri WPA2 si daj pozor.
            • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 10.12.2008 | 21:09
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Nuz tak bol som dnes len na intraku za spoluziakom a tam bol len slaby signal, prikaz sudo iwlist eth1 scan mi vyhodil toto :::

              eth1 Scan completed :
              Cell 01 - Address: 00:02:2D:AA:B1:B2
              ESSID:"nitranet5"
              Mode:Managed
              Frequency:2.437 GHz (Channel 6)
              Quality:1/5 Signal level:-87 dBm Noise level:-92 dBm
              Encryption key:off
              Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 11 Mb/s
              Cell 02 - Address: 00:1A:9F:00:0C:E6
              ESSID:"WLAN"
              Mode:Managed
              Frequency:2.462 GHz (Channel 11)
              Quality:1/5 Signal level:-84 dBm Noise level:-94 dBm
              IE: IEEE 802.11i/WPA2 Version 1
              Group Cipher : TKIP
              Pairwise Ciphers (1) : CCMP
              Authentication Suites (1) : PSK
              Preauthentication Supported
              IE: WPA Version 1
              Group Cipher : TKIP
              Pairwise Ciphers (2) : TKIP CCMP
              Authentication Suites (1) : PSK
              Encryption key:on
              Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 11 Mb/s; 22 Mb/s
              6 Mb/s; 9 Mb/s; 12 Mb/s; 18 Mb/s; 24 Mb/s
              36 Mb/s; 48 Mb/s; 54 Mb/s


              Co si myslel tym, ze si mam davat pozor na WPA2 ? Viem len ze je to nejake zabezpecenie siete, ale malo by sa to nejak dat prelomit nie ?
              Slackware
              • Re: Flash BIOS-u na HP6735s 10.12.2008 | 22:40
                WlaSaTy   Návštevník
                Ved ti to naslo dve siete. piaty uzol mitranetu a nejaky nic nehovoriaci WLAN (asi niekoho domace DSL s wifi routerom). Ale skus sa propojiť, veď tam máte predsa niekoĺko hotspotov. Ďalšie sú na webe.