VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04

Sekcia: Konfigurácia 13.11.2008 | 14:15
gandy93   Návštevník
Zdravim. Googlim uz 3 dni a uz nevladzem. Som v linuxe zaciatocnik. Na mojom notebooku(XP SP2, wifi) som nainstalloval vmware. Nova VM ma nastavenu siet cet NAT, bridge nemozem kvoli ISP. Dal som tam kubuntu a nastavil siet. Ping mi funguje, ale web(Konqueror/w3m) nie. A apt-get/aptitude na kazdy program(irssi, firefox, gimp atd.) vypisuje, ze nie je/nevie ho najst. Skusal som apt-get update - skoncilo to na 23%, potom to vypisalo nieco ako, ze to nemoze stiahnut. Vmware tools som nainstalloval. V com moze byt chyba? Naozaj by som sa chcel naucit pracovat v linuxe. Vdaka.
    • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 13.11.2008 | 14:54
      bobo   Návštevník
      mas DNS nastavene?
      • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 13.11.2008 | 15:09
        gandy93   Návštevník
        no ping google.sk funguje, tak asi ano
        • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 14.11.2008 | 12:32
          Avatar igor   Používateľ
          Mozno to bude v nastaveni prehliadaca (proxy?). Ked ti finguje ping a apt-get, tak by som si z toho tazku hlavu nerobil.

          Ono ked po prikaze apt-get update zamrzne pri 23% tak to este neznamena ze mas zle nastavenu siet.

          Vyskusaj ine prehliadace, Firefox, Operu, Links (:D)
          • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 14.11.2008 | 12:43
            Avatar igor   Používateľ
            Skus instalovat cez synaptik, ci jak sa to vola - normalne okienkovy program add/remove programs

            pripadne sa skus pozriet do firewallu ci mas povolene porty 80 a 8080, i ked defaultne by mali byt uvolnene.

            s vmware workstation nemam skusenosti, ale vmware server je tiez celkom dobry. funguje v nom asi vsetko ako v platenom workstation akurat ze nema podporu vyrobcu. Kompenzuje to fakt ze vmware server je zadarmo.

            Treba skusat rozne veci. Skusal si IM ci ine programy vyuzivajuce internet ako ping, web browser a apt-get?
            • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 14.11.2008 | 16:42
              gandy93   Návštevník
              Adept robi to iste co apt-get. Nic nenajde. Firewall v linuxe je kde? Som linux lama... Skusal som Kopete - neprihlasilo ma a w3m - zastavilo sa to pri niecom so socketmi. Nic ine bez netu asi nenainstallujem.
              • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 14.11.2008 | 21:39
                Avatar igor   Používateľ
                zhrnme si to teda. Funguje iba ping a okrem neho nic ine. Vyzera to na zle fungujuci protokol TCP/IP.

                Pises ze pouzit bridge network na vmware nemozes koli ISP. Neviem na ci router sa pripajas s notebookom, ale mne napriklad funguje iba bridge na vmware ci sa pripajam na wifi router v hoteli ci v robote. Ak nastavim NAT, nefunguje mi ani ping :-) . Ak si neskusil nastavenie bridge tak smelo do toho.

                Ja som rovnako v linuxe zaciatocnik, ale v podobnom pripade, (ak zlyha vsetko) by som vyskusal nainstalovat este inu distribuciu a ak by sa problem objavil aj tam tak by som skusil nieco ine ako vmware workstation 6, napr. ako som spominal vmware server s ktorym si vies nabootovat aj masiny vytvorene s vmware workstation. Cize nemusis instalovat linuxy znova.

                Aj ked to na problem s firewallom nevyzera, chcel si vediet nieco o FW. V linuxoch je vo vseobecnosti firewallu nadava IPTABLES, ale neviem ako je to v debianoch a ubuntu. Skus napisat do riadku
                man iptables

                a urcite sa dozvies viac. Ak sa velmi chces naucit robit s linuxom, musis pouzivat aj manual (aj ked casto nepomaha ani manual :D).
                • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 15.11.2008 | 13:36
                  gandy93   Návštevník
                  Bridge - ani ping. Pred casom(cca rok) som tam mal openSuse cez bridge. Lenze moj "mily" nedavno ISP zaviedol prihlasovanie. 1 pc - 1 nick - 1 prihlasenie. Preto to musi ist cez NAT. Ine distribucie nemozem - nemam miesto. Firewall ani DNS by to byt nemali.
                  Vypis ifconfig -a
                  eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:0c:29:ce:66:fc
                  inet addr:192.168.200.128 Bcast:192.168.200.255 Mask:255.255.255.0
                  inet6 addr: fe80::20c:29ff:fece:66fc/64 Scope:Link
                  UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
                  RX packets:114 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
                  TX packets:275 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                  collisions:0 txqueuelen:1000
                  RX bytes:15310 (14.9 KB) TX bytes:24236 (23.6 KB)
                  Interrupt:16 Base address:0x2000

                  lo Link encap:Local Loopback
                  inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
                  inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
                  UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
                  RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
                  TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                  collisions:0 txqueuelen:0
                  RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)

                  Screen konqueroru http://obrazok.eu/files/atq3d4vltozuv97r77vr.png
                  • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 15.11.2008 | 13:53
                    WlaSaTy   Návštevník
                    v qemu som takyto problem nikdy nemal, ale ak chces,pouzivaj ine riesenie.
                  • Re: VMware workstation 6 + Kubuntu 8.04 15.11.2008 | 15:50
                    Avatar igor   Používateľ
                    Ak nemas miesto na disku mozes skusit nahrat linux do RAM z nejakeho live CD (staci nejaka minimalna bez grafiky, len nech tam funguje ifconfig a par sietarskych prikazov) a spustit ho tymto sposobom. Ja by som to urcite skusil, minimalne preto aby som vylucil/objavil niektore mozne priciny takeho problemu.