ipv6 a p2p

Sekcia: Ostatné 14.11.2008 | 00:13
Avatar peter s.   Používateľ
Ahoj,
zistil som že môj provider nam prideluje ipv6 adresy, takže som dostupný zvonku na túto adresu atd..
Otázka: viete o nejakých p2p sietiach / protokoloch / programoch ktoré vedia toto využiť? Teda že by som mohol byť v aktívnom mode a nie iba v pasívnom ako doteraz s neverejnou ipv4 adresou, ked som za NATom.

Vďaka
    • Re: ipv6 a p2p 14.11.2008 | 13:17
      WlaSaTy   Návštevník
      Otazka je ci ta ipv6 adresa z verejneho rozsahu alebo z vnutorneho. Vzhladom na to zesi za NATom a doteraz si mal asi len vnutornu adresu, tak je velmi malo pravdepodobne ze by si obdrzal vonkajsiu ipv6 adresu.

      Skus si overit ci sa da na teba pripojit z vonku cez tu ipv6 adresu (na ssh alebo http alebo co ti tam bezi a prelezie z vonku cez tvoj osobny firewall).
    • Re: ipv6 a p2p 14.11.2008 | 19:14
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      aky je to provider? silne pochybujem
      Debian. apt-get into it…
      • Re: ipv6 a p2p 15.11.2008 | 01:41
        Avatar peter s.   Používateľ
        skúšal som to na tejto stránke IPv6 ping, zadal som moju inet6 addr z ifconfigu a ono to išlo, priemerný čas pingu necelých 40 ms

        A je to Antik, Košice

        Takže ku tým p2p sietiam vie sa niekto vyjadriť?
        • Re: ipv6 a p2p 15.11.2008 | 13:51
          WlaSaTy   Návštevník
          :skúšal som to na tejto stránke IPv6 ping, zadal som moju inet6 addr z ifconfigu a ono to išlo, priemerný čas pingu necelých 40 ms
          Ping je na sledovanie dostupnosti co v pripade vnutornej ipv6 adresy ma nulovu vypovednu hodnotu.


          A je to Antik, Košice
          :Chello zrusilo ipv6 pocas opatreni zamedzujucim problemom s deravymi dns. Boli jednymi z vyhercov, ale v nakladoch bolo aj toto.

          :Takže ku tým p2p sietiam vie sa niekto vyjadriť?
          BitTornado cez wine? Ale aj keby si mal verejnu ipv6 adresu, tak na nu sa ti pripoja len uzivatelia ktory maju podporu ipv6 protokolu. Takze skus a pochval sa aku mas adresu a ci ti to vobec stalo za namahu.
          • Re: ipv6 a p2p 15.11.2008 | 22:38
            Avatar peter s.   Používateľ
            re ping - podla mna ak vies pingnut vies sa dostať aj na port...

            re chello - no DNS vyzerajú ako problém, to vyrieši čas a rastúci počet užívateľov.

            "Takze skus a pochval sa" - nebudem zverejnovať moju adresu na webe ale do mailu by som ti ju poslal. A máš vôbec ipv6 prístup? Aby si si ju vedel nejako overiť...

            a za tip na BitTornado dakujem, vyskusam to....
            • Re: ipv6 a p2p 15.11.2008 | 23:24
              WlaSaTy   Návštevník
              :re ping - podla mna ak vies pingnut vies sa dostať aj na port...
              internet nenavrhovali podla teba, ten je starsi. ping nepracuje na tcp ale na icmp.

              :re chello - no DNS vyzerajú ako problém, to vyrieši čas a rastúci počet užívateľov.
              ten problem nevyriesi rastuci pocet uzivatelov ale zabezpecenie protokolu.

              :nebudem zverejnovať moju adresu na webe ale do mailu by som ti ju poslal.
              mam na to podobny nazor. nehaj si ju utajenu a ja ti nepoviem moj email.

              :A máš vôbec ipv6 prístup?
              kazdy z nas ma pristup k ipv6. ci uz za peniaze alebo zdarma.

              :tip
              nz, ale bez toho ze by to podporovali aj ostatny je ako keby si si zriadil fax na bahamach a tvoji znami nemohli faxovat do zahranicia.

        • Re: ipv6 a p2p 15.11.2008 | 13:51
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          wow

          http://www.antik.sk/IPv6-uz-aj-v-Antiku-aktualizovane-2.htm

          ipv6 nikto nepouziva, staci to ako odpoved?
          Debian. apt-get into it…
    • Re: ipv6 a p2p 15.11.2008 | 23:19
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      ja som tiez v antiku, ke, kvp, wupp - aku ti hlasi ipv6 adresu?