nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax'

Sekcia: Ostatné 14.11.2008 | 00:56
Avatar peter s.   Používateľ
Ahoj,
ako je možne že top uvádza väčší počet procesov ako ps ax?
Napríklad top uvádza asi 10 procesov linuxdcpp ale ps ax iba jeden.
Obdobne pidof linuxdcpp vypise iba jedno číslo.
Ide o to že by som potreboval zmeniť prioritu (renice) danej aplikácii ale potrebujem príkaz ktorý mi vypíše všetky PIDy, aby som ich mohol všetky (po jednom) renice-ovať. Mám na to skrip, ale ten momentálne renice-uje iba ten jeden proces, ten ktorý vypíše pidof...

Viete mi ku tomuto poradiť?
    • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 14.11.2008 | 01:05
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      lebo ti zobrazuje aj thready
      • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 14.11.2008 | 01:14
        Avatar peter s.   Používateľ
        OK, zmenim teda prioritu toho "hlavného" procesu, ale priorita tých threadov ostané iná, čo s tým? nebolo by potrebné zmeniť aj prioritu tých threadov? ved majú vlastné PID, to znamená že by sa to malo dať...
        alebo priorita tých threadov už nie je podstatná?
        • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 14.11.2008 | 10:14
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          thready dedia prioritu z hlavneho thredu, teda zvycajne z rodicovskeho procesu. staci ak program spustis s pozadovanou prioriotou a thready ju zdedia. ak to v threadoch samozrejme neni ostrene inak
          • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 15.11.2008 | 01:44
            Avatar peter s.   Používateľ
            no práveže je tu prioritu mením dodatočne....
            potreboval by som nejaké parametre k ps aby to vypisovalo thready, aj som na nete niečo našiel, ale zdá sa že rozne systémy (bsd vs linux, resp. aj v rámci distribúcií linuxu) majú mierne odlišné ps a nie všade to funguje tak ako sa píše...
            • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 24.11.2008 | 13:29
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              ps H
              H zobrazi aj thready procesu, akokeby to boli samostatne procesy

              ps auxH napriklad
              • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 25.11.2008 | 00:30
                Avatar peter s.   Používateľ
                tak na toto som neprišiel...
                ale medzitým som použil:
                top -Hbcn 1
                v každom prípade vďaka
              • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 27.11.2008 | 23:56
                Avatar peter s.   Používateľ
                no jeden rozdiel tu je
                'ps auxH' zobrazí viacere thready ale s rovnakým PID
                kým 'top -Hbcn 1' zobrazí tie thready s roznymi pid, a mne ide práve o tie pid-y
                • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 28.11.2008 | 08:34
                  Avatar miso Gentoo   Používateľ
                  mohol by si zmenu prioriti poriesit cez mali skript mozes tam vyuzit ze ked sa v linuxe vytvori novy proces tak ma pid o 1 vecie ako rodic a 3 bude mice hodnota na ktoru chces zmenit tak moze zmenit prioritu
                  pre vsetky
                  for pokus in $(seq $1 $2); do
                  renice $3 -p $pokus
                  done
                  neskusal som to a pisem to z hlavi ale malo by to ist ako prvy parameter daz pociatocne cislo procesu a ako druhy posledne cislo procesu programu a mas poriesene
                  • Re: nesulad uvadzanych procesov medzi top a 'ps ax' 28.11.2008 | 10:14
                    tatar   Návštevník
                    tak toto je pekna blbost,

                    pozri si radsej funkciu pthread_setschedprio()