NoMachine a neverejna dynamicka IP

Sekcia: Konfigurácia 16.11.2008 | 13:06
Avatar nautica Ubuntu  Používateľ
Sme uzivatelia dvoch roznych sieti (Slovanet, Antik) a potrebujeme sa spojit pomocou programu NoMachine. Mame neverejne dynamicke IP adresy a pouzivame obaja Ubuntu 8.10 Problem je v tom co zadat do policka Host.
    • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 14:23
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neviem sice o co presne ide a ako funguje Slovanet a Antik ale nestaci realna momentalna IP adresa ??
      da sa zistit na http://whatismyip.com/
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 14:56
        WlaSaTy   Návštevník
        a naco to zistovat ked ma no-ip klienta aj pre linux a je zdarma? ja na tom ficim uz roky rokuce.
        • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 15:15
          Avatar nautica Ubuntu  Používateľ
          no ale do pola host mam dat ip oponenta? a on co tam da?
          • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 15:17
            Avatar nautica Ubuntu  Používateľ
            a co dat do pola meno a heslo? nebranim sa inej aplikacii ktora mi poskytne moznost ovladania vzdialenej plochy
            • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 15:40
              WlaSaTy   Návštevník
              :a co dat do pola meno a heslo?
              to co je uvedene v prirucke.

              :nebranim sa inej aplikacii ktora mi poskytne moznost ovladania vzdialenej plochy
              x11vnc, screen, hoci aj cez openvpn.
          • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 15:18
            WlaSaTy   Návštevník
            to co si zaregistrujes na noip, hoci aj nautica.no-ip.com. aspon si nebudes musiet zistovat tu IP adresu.
            • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 16:18
              Avatar nautica Ubuntu  Používateľ
              som tzaregistrovany na no-ip. vytvoril som novy host nautica.no-ip.biz toto som zadal do policka host v NOMACHINE a do pola meno som zadal prihlasovacie meno na noip a heslo to iste. prii pokuse o prihlasenie mi pise ze timeout. je to spravny postup? ci som niekde urobil chybu
              • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 16:28
                WlaSaTy   Návštevník
                Nie, toto je uplne zly postup.

                To co si si zaregistroval na no-ip bude zadane do maleho programceku co si este len nainstalujes a co bude reprezentovat tvoj pocitac. na to meno sa bude potom pripajat ten tvoj kamarat. On urobi to iste a povie ti nazov stroja.

                predsa len sa chces pripojin na pocitac tvojho kamarata a nie na tvoj. na tvojom picitaci si uz davno.
                • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 16:30
                  Avatar nautica Ubuntu  Používateľ
                  a ten programcek sa vola noip? nasiel som ho v repozitaroch
                  • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 16.11.2008 | 20:55
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Asi ano, ale on len ulahci spojenie, on ho nezabezeci.
                    • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 17.11.2008 | 13:32
                      Avatar nautica Ubuntu  Používateľ
                      1. Nainstaloval som NoMachine z oficialnej stranky vsetky tri komponenty
                      2. Zaregistroval som sa na stranke noip.com a vytvoril som host
                      3. Stiahol som program noip2 z repozitarov pricom pocas instalacie som musel vyplnit tabulku s mojimi udajmi zo stranky
                      4. to iste urobil kamos
                      5. zapol som NoMachine a do policka host som zadal kamosovu adresu z noip.com pricom meno a heslo som taktiez zadal jeho.
                      6. to iste urobil on
                      7. timeout
                      8. ta ja uz neviem co ted
                      • Re: NoMachine a neverejna dynamicka IP 17.11.2008 | 14:06
                        WlaSaTy   Návštevník
                        no, toto mohlo nastat z viacerych dovodov:
                        1) DNS zaznam z NoIP neukazuje na uzivatela. To sa deje ak nebezi ten malinky programcek, alebo ak bezi nespravne (ci je spustena jeho nespravna verzia)
                        2) IP adresa nie je vonkajsia (napriklad vnutorna siet :192.168.x.x, 10.x.x.x, 172.16-31.x.x alebo 169.254.x.x)
                        3) nevezi sluzba ktora by mala pocuvat na vytvorenie VPN

                        takze mi stale vrtaju hlavu dve otazky:
                        1) kto z vas ma doma router s NAT a nie PAT?
                        2) preco pouzivat free verziu komercneho software ktory ma sice pekne spracovanu prirucku, ale pre teba v neprijatelnom anglickom jazyku ked je tu pekna seria clankov o OpenVPN v Slovencine?